Žmonės nori atrasti „tikrąjį AŠ“

būrimas kortomis
Yra paslauga, vadinama būrimu kortomis. Toji paslauga domina įvairius žmones. Kodėl domina? Matyt, manoma, kad būrimas kortomis atskleis svarbius dalykus. Viena svarbesnių prielaidų – norisi atrasti save, savo tikrąjį AŠ.
Asmenybės paieškas įprasta priskirti paaugliams, jaunimui. Tačiau psichologai pastebi, kad šiais laikais nebelieka amžiaus ribų – tiek jaunesni, tiek vyresni žmonės tikisi, kad kažkur egzistuoja kitoks AŠ. Geresnis, pozityvesnis ir t. t. Kas skaito populiariosios psichologijos literatūrą, kas kreipiasi į psichologus, kas eina pas būrėjus. Juk savęs paieškos susijusios su ateities nuspėjimu.
Šis straipsnis nėra nei būrimo salonų reklama, nei bandymas atkalbėti nuo vykimo pas būrėją. Nesvarbu, ar kortos jus domina kaip galimybė sužinoti ateitį, ar tiesiog stebitės, kaipgi jos gali būti tokios stebuklingos, bet kuriuo atveju tai intriguojantis diskursas.

Būrimo salonai – ne tik krištolinis rutulys

Reikia pasakyti, kad būrimas kortomis paprastai būna tik dalis teikiamų paslaugų. Pavyzdžiui, skelbime nurodomos tokios paslaugos: numerologija, būrimas iš delno astrologija. Esama sąsajų ir su psichologija. Štai salone dirba ne tik būrėjai, bet ir psichologai, psichiatrai, psichoterapeutai. Tai toli nuo įvaizdžio, kad būrėjas vienišas dėlioja kortas ir pranašauja ką nors blogo ar gero. Pasirodo, viskas kiek kitaip, netgi galima teigti, jog situacija kiek konstruktyvesnė.
Kadangi būrimas kortomis ir psichologinės paslaugos yra sugretinamos, dar labiau sustiprinamos mintys iš straipsnio pradžios, jog žmonės ieško savęs. Tiesa, jei norėtume panagrinėti, ką tas ieškojimas reiškia (ir geras jis ar blogas), turėtume imtis atskiro straipsnio ar net visos knygos. O dabar pereisime prie kito aspekto, kuris taip pat svarbus.

Norint išsiburti nereikia skraidinti pelėdos

Tęsiame. Kadangi dabar interneto laikai, tai būrimas kortomis neprimena istorijų, kuriose laiškus nešioja pelėdos. Jei norite susisiekti su būrėju(-a), pakanka tiesiog paskambinti telefonu.
Vien tai, kad būrėjų paslaugas galima rasti internete, yra įdomu ir suponuoja apie šių laikų išskirtinumą.
Visgi net galimybė susisiekti telefonu nereiškia, kad kortas pažinti lengviau. Juk niekada nežinai, ką jos išpranašaus. Tuo labiau sunku supaisyti, ar jos kalba tiesą. Yra žmonių, pripažįstančių būrimo tikslumą, bet nuomonės išsiskiria, tad absoliutinti tikriausiai nevertėtų.

Savęs atradimas

Ir dar truputį šia tema. Gal ir nieko save atrasti, bet pasiteiravus psichologų tampa aišku, jog „užsiciklinti“ nėra pats geriausias scenarijus. Asmuo gali gilintis, gilintis, mąstyti apie smulkiausius asmenybės bruožus ir po nežinia kiek laiko suvokti, kad tik dangstosi, bando išvengti kitų darbų. Tai jokiu būdu nėra privalomas variantas, tačiau, kaip sakoma, visur reikalingas saikas. Juk ir pas būrėją neinate kasdien, ar ne?
 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *