Categories
Grožis Mada

Kontaktiniai lęšiai – geriau nei akiniai?

lęšiai
Ne nuostabu, kad šiais “ekranų” laikais vis daugiau žmonių skundžiasi, kad akys tampa labai pavargusios, juolab, kad rega yra kur kas paprastesnė nei buvo anksčiau. Visgi, kad ir kaip gaila, kad nuosavos akys neberodo taip gerai, kaip norėtųsi, tačiau galima dar džiaugtis, kad egzistuoja daug patrauklių alternatyvų. Viena jų – kontaktiniai lęšiai.
Nors anksčiau karaliavo akiniai, tačiau šiuo metu kontaktiniai lęšiai tikrai gali būti pavadinami svarbiausia akių apsauga ir tuo pačiu galimybe vėl matyti puikiai.
Kodėl kontaktiniai lęšiai yra tokie mėgstami arba dar tiksliau, kodėl kontaktiniai lęšiai laimi prieš akinius.

  • Kontaktiniai lęšiai išpardavimas suteikia galimybę sutaupyti ir įsigyti puikias akių apsaugas kur kas pigiau. Natūralu, kad norisi nepermokėjus gauti geriausią kainos bei kokybės santykį. Tokiu atveju kontaktiniai lęšiai mėnesiui tampa dar geresne alternatyva, kadangi užsisakius pavyks sutaupyti, nes komplektas visada kainuoja pigiau.
  • Spalvoti kontaktiniai lęšiai labai puošia ir tai yra dar vienas svarbus privalumas, kuris bene paskatins Jums išbandyti lęšius, o ne akinius. Žinoma, akiniai irgi gali puošti, daugiau daugelis sutiktų, kad kontaktiniai lęšiai Biofinity puošia kur kas labiau.
  • Kontaktiniai lęšiai atsiliepimai padės susidaryti nuomonę ir apie jų funkcionalumą. Pavyzdžiui, akiniams visada reikalinga dėklas, kuris kur kas didesnis nei maža skysčių bonkutė, kuriose nakties metu laikomi lęšiai. Juolab, netenka papildomai investuoti į įdėklus, kurie tikrai kur kas brangesni nei gali atrodyti.
  • Kontaktiniai lęšiai dienai ir nakčiai suteikia galimybę puikiai matyti visą parą. Tuo tarpu nakties metu su akinaisi dažniausiai matyti sunku. Ypač iš po dienos darbo, kadangi tokiu atveju akys būna labai pavargusios ir paprasčiausiai ten ir paprasčiausias naktinis pasivaikščiojimas tampa labai sudėtingas.
  • Kontaktiniai lęšiai jautrioms akims taip pat suteikia galimybę puikiai matyti net ir tokiu atveju, kai lauke labai drėgna. O juk tikrai nemalonu, kai nuo drėgmės akiniai užrasoja.

Kontaktiniai lęšiai 24 – geriausias pasirinkimas tokiu atveju, kai norisi matyti puikiai, atrodyti stilingai ir tuo pačiu džiaugtis, kad nuo šiol prastas regėjimas tampa tik paprasta ir labai maža smulkmena.
 

Categories
Grožis Sveikata

Vitaminai plaukams: kokius pasirinkti?

Plaukai – be galo svarbi mūsų įvaizdžio dalis. Kuo jie storesni ir sveikesni, tuo geriau atrodome, jaučiamės, labiau pasitikime savimi. Sveiki plaukai leidžia dažniau su jais eksperimentuoti, žaisti šukuosenomis, įvaizdžiu, atsinaujinti. Deja, nemažai žmonių Lietuvoje negali pasigirti žvilgančiais ir storais plaukais, kokių norėtų. Daugelis šią problemą bando spręsti šampūnais ir kondicionieriais. Turėkite omenyje, kad joks šampūnas negali padėti sustiprinti plauko arba sustabdyti jo slinkimo. Šias problemas reikia spręsti iš vidaus. Taigi, pats efektyviausias būdas tuo pasirūpinti – vitaminai plaukams.
Rinkoje matome ne vieną reklamą, kurios epicentras – vitaminai plaukams. Kai maisto papildų pasiūla tokia didelė, gali būti sunku pasirinkti tinkamai. Apžvelgsime pagrindinius ir populiariausius vitaminus plaukams bei jų gerąsias savybes.
Vitaminai plaukams TRX2. Šio maisto papildo formulė atrasta Oksfordo mokslininkų, kurie į juos sudėjo visas reikiamas medžiagas, padedančias plaukus išlaikyti tvirtus ir sveikus. Maisto papilduose esantis biotinas, cinkas, selenas ir niacinas palaiko reikiamą galvos odos gleivinę bei plaukų būklę.
Vitaminai plaukams Silicea. Tai maisto papildas, kurį sudaro grynas silicis su biotinu ir selenu. Jie skirti norintiems turėti vešlius plaukus. Nuolat vartodami šį maisto papildą pastebėsite, kaip tvirtėja jūsų plaukai ir nagai, gražėja oda.
Amway vitaminai plaukams, nagams ir odai. Tai be galo populiarus preparatas, kuris savo sudėtyje turi biotino, vitamino C ir kolageno. Biotinas palaiko puikią plaukų ir nagų būklę, o vitaminas C skatina kolageno gamybą ir dailina odą.
Biofitus vitaminai plaukams. Tai ypač stiprūs vitaminai plaukams. Jų sudėtis sukurta tiems, kurie skundžiasi silpnais, problemiškais, slenkančiais plaukais. Maisto papildai turi visą puokštę aktyvių medžiagų: seleno, biotino, cinko, kalcio, magnio, vitamino B2, vitamino D, geležies ir kitų vitaminų, padedančių palaikyti reikalingą plaukų būklę. Be to, Biofitus vitaminai plaukams atsiliepimai yra labai teigiami.
Solgar vitaminai plaukams ir vitaminai plaukams Hair Volume. Šie vitaminai plaukams turi išskirtinių savybių, kurios ne tik stiprina plauką ir suteikia jam spindesio, bet ir padidina apimtį.
Vitaminai plaukams Perfectil. Tai nuo seno žinomi, itin populiarūs vitaminai plaukams, kurie veikia iš vidaus. Jų sudėtyje yra visos medžiagos, svarbios normaliai odos (jodas, niacinas, vitaminas A), plaukų (biotinas, cinkas, selenas) ir nagų (selenas, cinkas) būklei palaikyti.
 

Categories
Grožis Prekyba

Padidėjus oro taršai Lietuvoje, K. Meschino ir I. Stonkuvienė apsiginklavo ne tik respiratoriais

kilig urban
Intensyviame miesto gyvenimo ritme besisukančios garsiosios Lietuvos divos Karolina Meschino ir Indrė Stonkuvienė ketvirtadienio vakarą kosmetikos linijos „Kilig Urban“, turinčios oro taršos poveikį odai mažinančių savybių, pristatyme ne tik stojo į žinių dvikovą apie taršos poveikį odai, bet ir pasidalino savo išgyvenimui mieste skirtu rankinės turiniu.
Apie tai, kokie faktoriai labiausiai kenkia odai miesto aplinkoje, ką tarša padaro odai, ir kaip efektyviai reiktų saugotis, žymias moteris kalbino žurnalistas Orijus Gasanovas, kuris taip pat yra didelis kelionių po didmiesčius fanas bei nenuilstantis miestietiško gyvenimo būdo mylėtojas. Į renginį jis atbėgo su respiratoriumi, mat šiuo metu oro taršos lygis Vilniaus mieste fiksuotas kaip „labai aukštas“. Vakarą Orijus pradėjo atgaivindamas savo veidą burbuline „Kilig Urban“ kauke ir pakviesdamas Indrę ir Karoliną į dvikovą.
Karolinos rankinėje – ne tik grožio priemonės
meschina stonkuviene
Viena garsiausių Lietuvos „Instagram“ žvaigždžių Karolina Meschino pasidalino, kad ji, kaip ir daugelis jaunų mieste gyvenančių žmonių nemažai laiko praleidžia vaikščiodama ir važinėdama iš vienos vietos į kitą, dažnai būna uždarose patalpose – fotostudijose, parduotuvėse, namuose. Neigiamą poveikį savo odai ji jaučia nuolat, nes patalpų oras yra kondicionuojamas, o dulkės neišvengiamos ne tik gatvėje, bet ir namų aplinkoje.
„Mano oda normali, bet dėl darbų nemažai laiko praleidžiu visažistės kėdėje ir to pakanka, kad mano oda „užsikimštų“. Mėgstu eksperimentuoti su savo įvaizdžiu – dėvėti žaismingus drabužių derinius, keisti plaukų spalvą, pasidaryti įdomesnį makiažą, kuris ilgainiui nuvargina odą, todėl atradimu man tapo drėkinanti dulksna iš naujosios „Kilig Urban“ linijos. Ši priemonė gaivina odą nesugadindama makiažo ir dar suteikia spindesio“, – džiaugėsi K. Meschino.
Pasak stilingos moters,  jos rankinėje visada budi vitaminai, kompaktinė pudra, lūpų vazelinas, lūpų blizgis ir drėkinantis veido mistas.
Indrė Stonkuvienė renkasi efektyvumą
Aktyvi dviejų vaikų mama, TV laidų ir renginių vedėja Indrė Stonkuvienė, kaip visada nevyniodama žodžių į vatą sako, kad ją domina tik efektyvios grožio priemonės.
„Kaip žinia, nesu didelė grožio procedūrų gerbėja, tiesiog neturiu joms laiko, o ir gyvenu didmiestyje su visais jo taršos „privalumais“. Sukdamasi vaikų, namų, renginių, TV eterio, sostinės kamščių ar elementarios buities karuselėje, atsistojusi prieš auditoriją vis tik noriu atrodyti gerai. Dėl to klausau odos priežiūros profesionalų ir darau tuos tris privalomus žingsnius: kasdien valyti ir drėkinti, o rečiau – giliai valyti savo odą, taip maksimaliai bandydama apsisaugoti nuo neigiamų aplinkos faktorių“, – paaiškina I. Stonkuvienė.
Žinių dvikovos metu paklausta, kas jos manymu iš aplinkos faktorių daro didžiausią žalą odai, Indrė pirmu numeriu paminėjo dulkes, nes pasak jaunos moters, jos gyvena visur aplink mus – gatvėje, kieme, namuose, scenoje. „Jos tokios nematomos, nepastebimos, bet kiek daug jos daro žalos – sukelia alergijas, net astmą, dirgina odą, užkemša poras ir kt., todėl valau jas ne tik namuose nuo grindų ir baldų paviršių, bet stengiuosi reguliariai valyti ir savo odą“, – patirtimi dalijosi Indrė.
Renginio metu Indrė svečiams parodė savo rankinę, kurioje – visi jos kasdieniniam gyvenimui mieste reikalingi grožio atributai. Ji vardina penkis svarbiausius: mobilusis telefonas, saulės akiniai (kuo didesni, tuo geriau, nes uždengia veidą, kai tenka išlėkti be makiažo), batonėlis, jei netikėtai išalktų, naujasis „Kilig Urban“ drėkinamasis veido kremas su SPF 15 normaliai odai ir lūpų blizgis. Indrė paaiškina, kad mėgsta su savimi turėti viską visiems gyvenimo atvejams, pvz. kad prireikus, jos kasdienė rankinė tiktų ir kelionei lėktuvu.
Garsios moterys dalyvavo vakare, kuriame didžiausia šalies kosmetikos gamintoja „BIOK Laboratorija“ pristatė kosmetikos liniją „Kilig Urban“, turinčią oro taršos poveikį odai mažinančių savybių. Išskirtinis šios linijos ingredientas – natūralios kilmės moksliškai įrodytas veiklusis ingredientas „Urbalys“. Liniją bendrovė sukūrė stebėdama, jog vis daugiau žmonių skundžiasi miesto nuvarginta oda – papilkėjusia, išsausėjusia, dėmėta, praradusia sveiką išvaizdą. „Kilig Urban“ yra jau ketvirtoji prieš metus pasirodžiusio prekės ženklo „Kilig“ linija.
Odą būtina reguliariai valyti, teigia specialistai. Pirmiausia svarbu kasdien naudojamos priemonės – makiažą nuplaunantis aliejus, drėkinamasis prausimo gelis ir valomasis vanduo. O vieną ar du kartus per savaitę odą reiktų valyti ir giluminiu būdu – pavyzdžiui, cukraus šveitikliu su natūraliu ruduoju cukrumi, pašalinančiu negyvas odos ląsteles, ar giliai valančia burbuline veido kauke. Be to, kad „Kilig Urban“ linija saugo miesto išvargintą odą, kuriant ją siekta stebinti ir skirtingomis tekstūromis – blizgučiais, spalvomis. Todėl cukraus šveitiklis tviska auksu, o veido kaukė burbuliuoja. Visi „Kilig Urban“ linijos produktai yra iki 100 ml, tad tinka vežtis į keliones.

Categories
Grožis Prekyba

Kosmetikos pramonę keičia besikeičiantys vartotojai

Irina Barbalova
Irina Barbalova

Vis daugiau žmonių grožį supranta ne tik kaip išorinę estetiką, lygią odą ir tobulą makiažą. Šiaurės Amerikoje ir Vakarų Europoje išpopuliarėjęs holistinis grožio suvokimas plinta po visą pasaulį ir verčia kosmetikos gamintojus peržiūrėti savo gaminius. „Žmonės visų pirma nori jaustis visapusiškai gerai, tad ir kosmetika turi skatinti šį jausmą. Vien funkcijos nebepakanka“, vienoje didžiausių grožio sektoriaus parodų pasaulyje „Cosmoprof 2019“ teigė rinkos tyrimų bendrovės „Euromonitor International“ sveikatos ir grožio produktų tyrimų skyriaus vadovė Irina Barbalova, pasakodama apie holistinio grožio tendenciją.
Daugiau nei pusei žmonių visame pasaulyje svarbu atrodyti sveikai – tą patvirtino 54,3 proc. respondentų dalyvavusių „Euromonitor International“ reprezentatyvioje 2018-ųjų metų apklausoje. Jos metu apklausta net 20 tūkst. kosmetikos pirkėjų iš 20 šalių visame pasaulyje.
Holistinis grožio supratimas ypač greitai populiarėja tarp jaunų žmonių, pastebi I. Barbalova. „Vis dažniau matyti, kad žmonėms labiau rūpi sveika gyvensena, mityba, gera savijauta. Daugeliui svarbu natūralumas, organiški produktai, todėl to jie ieško ir maiste, ir kosmetikoje. Žmonės darosi sąmoningesni ir grožį visų pirma supranta kaip gerą savijautą, o ne tik tai, kaip atrodome išorėje“, – konstatuoja I. Barbalova.
Visuomenė vis dažniau rūpinasi ne tik savo, bet ir planetos gerove. Žmonės ieško produktų, kurie padėtų jiems jaustis ir atrodyti sveikai, bet kartu ir nekenktų planetai. Todėl kosmetikos gamintojai, siekiantys atliepti pirkėjų norus, vis daugiau dėmesio skiria produktų sudėčiai: produktų gamybai renkasi natūralius ingredientus, tampa atviresni, o dalis renkasi organišką kelią, teigia „Euromonitor International“ atstovė.
Dėmesys smegenų veiklai
Kosmetikos gamintojai vis daugiau dėmesio skiria ir nagrinėdami smegenų veiklą. Mat psichologinė būsena veikia odos būklę, teigia dermatologai ir psichologai, o nuolatinis nuovargis, miego stoka, stresas ir kitos neigiamos emocijos gali būti padidėjusio alerginės reakcijos intensyvumo, psoriazės ar aknės priežastys.
Kadangi įvairūs psichologiniai faktoriai gali daryti įtaką odos būklei, kosmetikos gamintojai vis labiau atkreipia dėmesį į tai, kaip sukurti produktą, kuris ne tik pagerintų odos būklę, bet ir keltų geras emocijas. „Personalizacija ir dėmesys maloniems pojūčiams naudojant kosmetikos priemones – iššūkis kosmetikos gamintojams. Jų tikslu tampa kurti produktus, kurie ne tik maitina, drėkina, apsaugo odą, bet ir stimuliuoja laimės hormonų – endorfinų gamybą“, – sako I. Barbalova.
Pasak kosmetikos „Kilig“ ambasadoriaus Jurgio Didžiulio, „Cosmoprof“ parodoje taip pat diskutavusio apie holistinį grožį, tai pirmiausia yra empatija: „Holistinį grožio suvokimą galima prilyginti meilei. Jis į kosmetikos pramonę ateina giliai pajaučiant, suvokiant žmones, kurie yra šalia, žmones, kurie buvo iki mūsų, ir tuos, kurie ateis po mūsų“.
Dažysis ir toliau
Į naująjį grožio supratimą reaguoja ir dekoratyvinės kosmetikos gamintojai. Mat moterys, siekdamos išreikšti savo individualumą, renkasi tokias priemones, kurios paryškintų bruožus, bet drauge kurtų natūralios, sveikos odos įvaizdį.
„Be abejo, dekoratyvinė kosmetika neišnyks. Bet, pavyzdžiui, besirinkdamos makiažo pagrindą moterys vis dažniau ieško tokio, kuris leistų odai kvėpuoti, ant veido neatrodytų tarsi kaukė. Akivaizdu, žmonėms vis labiau rūpi, ką jie naudoja, kokie produktai yra saugesni, pagaminti vadovaujantis ekologija ir etika“, – vardina I. Barbalova.

Categories
Grožis

Ką būtina žinoti, atidarant verslą grožio studijoje?

Savo grožio studijos atidarymas yra sunkus, bet daugumos žmonių išsvajotas gyvenimo žingsnis. Sau tinkamos, jaukios darbo atmosferos formavimas paverčia darbą tikru malonumu. Tačiau ko gero akivaizdu, kad grožio salono atidarymas nėra vien linksmybės. Į šį procesą reikia įdėti labai daug darbo ir užsispyrimo, nes tik tava verslas bus sėkmingas. Jei dar neišsigandote, jums ko gero kilo klausimas: ką derėtų žinoti prieš atidarant nuosavą grožio saloną?

Jei ketinate atsidaryti savo grožio studiją ir teikti klientams visokiausias paslaugas ir procedūras, svarbiausia išlikti atidžiam ir atsargiam. Tik pažinę visus grožio paslaugų verslo niuansus galėsite pakonkuruoti su savo varžovais. Grožio paslaugų tiekimas gali būti atliekamas tiek per verslo liudijimo pažymą, tiek per individualią veiklą. Prieš imantis šio verslo pasistenkite gerai pažinti savo konkurentus, jų silpnybes bei trūkumus.

Higienos pasas yra būtinybė jei ketinate atsidaryti savo grožio saloną. Kiekvienas dideliame Lietuvos mieste esantis sveikatos centras gali jį jums išduoti. Jei jūsų grožio salonui išrinkta patalpa atitinka visus higienos reikalavimus, šis dokumentas tai patvirtins ir leis saugiai imtis darbo. Pateikite sveikatos leidimą, savo asmens bei patalpos dokumentus. Higienos paso kaina gali svyruoti priklausomai nuo to, kokio dydžio jūsų patalpa. Jei nebus pastebėta jokių higienos pažeidimų ir visas procesas praeis sklandžiai, jau po kelių darbo dienų galėsite pradėti veiklą.

Kiekvienas grožio studijos savininkas turi viską žinoti apie draudimus, galinčius sudrumsti sėkmingą verslo veiklą. Botulino toksino injekcija, mezoterapija bei kitos invazinės odos procedūros negali būti atliekamos grožio salone.

Tinkama reklama – tai kiekvieno sėkmingo verslo dalis. Dabar jums reikės gauti išorinės reklamos leidimą, dėl kurio teks apsilankyti miesto savivaldybėje. Jei atidarote grožio saloną sostinėje, jums teks pateikti prašymą įrengti reklamą bei patalpų nuosavybę tvirtinančio dokumento kopiją ar valdančio asmens raštišką sutikimą. Jei turite šiuos, bei kitus pagrindinius dokumentus, kartu su jais turėsite pateikti reklamos įrengimo projektą.

Atlikti norimus darbus bus neįmanoma, jei neturėsite tam tinkamos įrangos ir kvalifikacijos. Darbo įrankiai yra be galo svarbūs ir turės įtaką procedūrų kokybei, todėl šiam pasirinkimui turite skirti nemažai pinigų. Grožio studijų įrangos parduotuvė „Mesoderma“ turi nepaprastai platų  prekių pasirinkimą. Makiažo kursai darbuotojams, kosmetologinės kėdės bei kirpyklos įranga –  visa  grožio studijų įranga iš Mesoderma yra sėkmingo salono kertinis akmuo. Jų siūlomi „Weelko“ grožio studijų įranga užtikrina lengvą, patogų ir malonų darbą visiems darbuotojams su nepriekaištingais rezultatais. Kokybiška įranga yra svarbus bruožas, į kurį kreipia dėmesį kiekvienas klientas. Jei pasirūpinsite visais reikiamais dokumentais, reklama bei tinkama įranga, tada verslo sėkmė priklausys tik nuo jūsų žinių ir užsispyrimo.

Categories
Grožis

Nagų priauginimas: kaip juos prižiūrėti?

nagų priauginimas
Turėti nuostabius nagus gali visos ir visos, kurie to nori. Bet ir tokiu atveju, jeigu neturi laiko jų priežiūrai, juolab, jeigu genetika apdovanojo labai silpnais ir dažnai lūžtančiais nagais. Tokiu atveju groziobaze.lt yra pasiruošusi sutekti visas reikalingas nagų priežiūros paslaugas. Ir tarp moterų bene pati populiariausia yra nagų priauginimas. Tai galimybė džiaugtis nuostabiais nagais, kure bus tokio ilgio ir tokios formos, kokios jūs labiausiai norite.
Juolab, nagų priauginimas turi vieną labai didelį privalumą. Paprasčiausiai priauginti nagai beveik nereikalauja jokios priežiūros. Visus nagų priežiūros darbus atliks profesionalė, kuri Jus priims ir suteiks reikalingas paslaugas. Tiesa, net ir namuose galite pasidaryti kelias smulkmenas, kurios užtikrins, kad nagai atrodys puikiai.

  • Tokia tendencija, kad dažniausiai moterys nori ilgų nagų. Įvertinama tai, kad jeigu jau galima pasirinkti tokius, kokių norite, tai moterys renkasi drąsius sprendimus. Tiesa, jeigu nusprendėte, kad jums labiausiai tinka ilgi nagai, tokiu atveju rekomenduojame juos šiek tiek pasaugoti. Suprantama, kad jie bus kur kas storesnis nei natūralus nagas, tačiau kai kuriuos darbus atlikite atsargiau. Lygiai taip pat kaip ir atsargiau sportuokite.
  • Jeigu nagas šiek tiek įskilo – tokiu atveju reikėtų kuo skubiau susisekite su savo manikiūrininke, kadangi dažnai įskilęs jis gana intensyviai skyla toliau. Visgi, jeigu specialistai negali jūsų priimti – tokiu atveju rekomenduojame su mažomis žirklėmis pačiam pabandyti sutvarkyti nagą.
  • Ne visi žino, tačiau priauginti nagai dažniausiai bijo didelio karščio. Žinoma, jų patirti tenka retai, kadangi paprasčiausiai pirštui būtų nemalonu. Visgi, verta akcentuoti, kad net ir karštos vonelės nėra nagams labai geras pasirinkimas, tad siūlome to vengti.
  • Įprastai priauginti nagai būna koreguojami kartą per tris savaites. Tačiau viskas priklauso nuo to, kaip gretai auga jūsų nagai. Geriausia pasitarti su specialistu, kuris priaugina nagus. Tokiu atveju galite būti ramus, kad nagas bus tinkamai prižiūrimas.

Nagų priauginimas daugeliui padėjo kur kas geriau pasijausti ir džiaugtis nuostabiai atrodančiais nagais. Kartais reikia tiek mažai, kad žmogus pasijaustų kur kas gražesnis ir laimingesnis. Tai kai galima tai gauti – kodėl gi ne?
 

Categories
Grožis Mada

Dantų papuošalai: už ir prieš

dantų implantaiJei norite, kad jūsų šypsena koketiškai spinduliuotų ir kerėtų aplinkinius, mados industrija siūlo jai išskirtinio originalumo suteikti dantų papuošalais. Šie dantų papuošalai dažniausiai gaminami iš baltojo bei geltonojo aukso ir „Swarovski“ kristalų. Susidomėjote? Štai keletas įdomių faktų apie dantų papuošalus, kurie padės apsispręsti ar ši mada sukurta būtent jums.
Dantų papuošalai ne tik atrodo originaliai, bet ir gali paslėpti kai kuriuos priekinių dantų nekariozinius defektus, pavyzdžiui, pigmentines dėmes, emalio hipoplazijas ar fluorozines dėmes. Visgi, dantų papuošalus reiktų pamiršti, jei turite nesveikus dantis ar dantų emalis yra pažeistas. Be to, odontologai nerekomenduoja dantų puošti ir esant dantų akmenims, burnos gleivinės ligoms ar dantenų pakitimams. Šias problemas susitvarkius, puošti dantis žavingais deimančiukais galima, tačiau būtina pasikonsultuoti su savo odontologu. Panaši situacija ir su dantų implantais. Nors dantų implantai atrodo itin natūraliai, atlieka visas natūralių dantų funkcijas, tačiau juos puošti galima tik leidus odontologui.
Jei viskas gerai ir odontologas nemato jokių kliūčių, dėl kurių negalėtumėte papuošti dantų, turėtumėte žinoti, kad ši procedūra yra visiškai neskausminga ir trunka vos 20 min., per kurias papuošalas bus užklijuotas ant danties. Šios grožio procedūros metu dantis negręžiamas ir kitaip nepažeidžiamas, todėl dantų papuošalas neturi neigiamos įtakos sveikiems dantims.  Kita vertus, reiktų žinoti, kad šie aksesuarai nėra itin išmintingas pasirinkimas, jei tinkamai nesirūpinate savo burnos higiena, nes aplink papuošalus kaupiasi apnašos ir mikrobai, kurie gali pažeisti danties emalį. Be to, jei piktnaudžiaujate kava, dažnai rūkote ar nevengiate raudono vyno taurės, po papuošalo nuėmimo galimas labai aiškus danties spalvų kontrastas. Tokiu atveju būtinas visų dantų balinimas, o tai nėra pats geriausias sprendimas, turint dantų implantą. Dantų implantai  negali keisti savo spalvos, todėl išbalinus dantis atsiranda dantų spalvos kontrastas tarp natūralių dantų ir implanto.
Galiausiai reiktų žinoti, kad dantų papuošalai gali išsilaikyti nuo kelių mėnesių iki metų. Tiesa, svarbu kruopščiai rūpintis burnos higiena, neliesti papuošalo rankomis ir vengti rupaus maisto. Nuėmus danties papuošalą, būtina apsilankyti pas odontologą, kad šis pašalintų klijuojamos medžiagos likučius.

Categories
Grožis

Tinkama burnos higiena – tobulos visumos komponentas

profesionali burnos higienaTvarkingai apsirengęs žmogus atrodo kitaip – pasitempęs, charizmatiškas, žvalus. Palyginkime apdriskusius treningus ir kostiumą ir suprasime, kad tai tiesa. Iš tiesų dažnais atvejais kostiumas net nebūtinas. Šiaip ar taip, išeiginis drabužis, nauja šukuosena ar paprasčiausiai švariai nuskusta barzda (šis punktas, žinoma, galioja tik vyrams) gali iš esmės pakeisti bendrą paveikslą į gerąją pusę. Neabejotinai svarbi ir burnos higiena.

Pasišiaušęs plaukas reikalo negadina

Nesupraskite klaidingai. Niekas neliepia skaičiuoti kiekvieno pasišiaušusio plauko ar nervintis dėl mažo spuogelio. Jokiu būdu. Pakanka truputį tvarkingumo. Bet svarbu ne vien drabužiai ar šukuosena. Jei kas nors išsišiepia, o burnoje vietoj „įprastų“ dantų demonstruojami geltoni ar net rudi ir skylėti „sutvėrimai“, tai ne pats mieliausias dalykas. Tuo labiau nemalonu, jei pasklinda nemalonus kvapas. Sutvarkyti apleistus higienos reikalus – iššūkis? Reikėtų klausti odontologų, kada higienos procedūros dar atitinka kokias nors nusistatytas ribas, o kada situacija sudėtingesnė.

Nesudėtinga?

Teigiama, jog profesionali burnos higiena – gana greitai ir lengvai atliekama procedūra. Bet kažin ar žodžiai „greitai ir lengvai“ taikytini labai apleistiems atvejams. Siekiant kuo geresnio rezultato ir apskritai rūpinantis pacientų sveikata aptartini keli dalykai. Dantų priežiūra turi būti reguliari ir tinkama, o ne „pora sekundžių dantų šepetėliu“. Kalbama ne tik apie dantų pastą, bet ir apie tarpdančių siūlus bei antiseptinius skalavimo skysčius. Tarp patarimų yra ir šis: mesti rūkyti. Kodėl? Atsakymas: rūkymas toli gražu nėra naudingas organizmo imuninei sistemai. Vadinasi, dantenos mažiau pajėgios „grumtis“ su infekcija, o ir šiaip gydymo trukmė ilgesnė.
Svarbu tai, kad burnos higiena – ne tik estetinis, bet ir profilaktinis vaidmuo. Slopinamas dantenų ligų atsiradimas.

Individualu, bet tikslas vienas

Kiekvienas odontologinis gydymas individualus, nes viskas priklauso nuo konkrečios situacijos. Čia turime omenyje ne tik burnos higieną, bet ir įvairius kitus procesus, pavyzdžiui, dantų implantavimą.
Puikiai suprantama, jog kai kurios procedūros – paprastos ir neilgai trunka. Kitos ilgesnės ir sudėtingesnės. Tačiau, nepaisant nei trukmės, nei skiriamo laiko, tikslas yra vienas. Gydytojai stengiasi padėti pacientams. Siekiama išgydyti, pagerinti dantų būklę. Kalbant apie higieną gal ne visai tinka žodis „išgydyti“, bet užtat tobulai tinka žodis „apsisaugoti“.

Tobula visuma?

Neprivalu atitikti nežinia kokius išvaizdos standartus, tačiau tvarkinga išvaizda – natūraliai suprantamas dalykas. Na, o tinkama burnos higiena yra visapusiškai teigiamas visumos komponentas. Atsižvelgus į tai, kad higiena – ne vien estetinis įgeidis, atrandama glaudi gražių dantų ir jų sveikumo sąsaja.
 
 
 

Categories
Grožis

Šaliname plaukelius: kurie epiliatoriai geriausi ir kodėl?

epiliatoriaiNors vienareikšmiškai teigti, kad vieni epiliatoriai geresni už kitus, būtų per drąsu, populiariausių dešimtuką pavyko nustatyti, vartotojų tyrimų dėka. Tad peržvelkime populiariausių epiliatorių TOP.

Lazeriniai

Populiariausi epiliatoriai yra lazeriniai. Tarkim, epiliatorius braun silk epil 9. Ši tendencija tik patvirtina, kad geras epiliatorius nebūtinai yra brangus. Juk lazeriniai epiliatoriai pigiau internete arba perkanti akcijų metu ir visais atvejais pigiau nei fotoepiliatorius. Jeigu paskaičiuosime kiek per netrumpiau nei dviejų metų laikotarpį išleisime skutimosi peiliukams, putoms ar kitoms priemonėms, pamatysime, kad santykinai skaičiukai nusveria epiliatorių naudai.
Lietuvos rinką užkariavo philips lazerinis epiliatorius, kuris turi šaldančių funkcijų, taip sumažinančių nemalonius pojūčius ir pagreitinančius procedūrą. Be to lazeriniai epiliatoriai turi dar vieną privalumą – nepalieka raudonio, todėl yra idealiai tinkamas veido epiliatorius. Tokie epiliatoriai pašalina plaukelius ypač ilgam, o tam tikrais atvejais, ir visam laikui. Kartais užtenka dviejų procedūrų, kad plaukeliai nepageidaujamoje vietoje neataugtų.

Foto

Beveik pusė vartotojų teigia, kad geriausias epiliatorius yra foto. Kaip rodo epiliatorius atsiliepimai, fotoepiliacija yra neskausminga, greita ir patikima procedūra. Jos populiarumą lėmė ir tai, kad šios procedūros kaina mažesnė už elektrinių, o pats fotoepiliatorius dažniausiai veikia puikiai. Po šešių ar septynių procedūrų pašalinami plaukeliai jau su folikulais, dėl ko vėliau jie neatauga mažiausiai tris – keturis metus Tam tikrais atvejais plaukeliai neatauga mažiausiai septynis metus. Nepaisant to, jei norite pamiršti plaukelių augimo sukeliamas problemas, turėtumėte šią procedūrą pakartoti mažiausiai kas du metus.
Kita vertus, šios procedūros reiktų atsisakyti žmonėms, kurie jautriai reaguoja į ultravioletinius spindulius. Po procedūrų, kurį laiką, nerekomenduojama bent kurį laiką (mažiausiai mėnesį) lankytis soliariume arba degintis saulėje, nes gali atsirasti ir išsivystyti infekcija arba odos pūslelinė.
Norėdami bent teoriškai `apsisaugoti nuo šarlatanų, turėtumėte įsitikinti, kad procedūrą žadanti atlikti įstaiga yra kompetetinga, kitu atveju gali tekti susidurti su tiesiog piliečiais turinčiais šiai procedūrai reikalingą aparatą, tačiau nežinančius ir net nenorinčius sužinoti apie fotoepiliacijos poveikį ar galimus šalutinius efektus.

Categories
Dizainas Grožis

Medinės šventės dekoracijos – populiarėjanti tendencija

medinės dekoracijosArtėjant Jūsų vestuvėms, gimtadieniui, vaiko krikštynoms ar kitai didelei šventei vis sukate galvą kaip originaliai pasitikti svečius, kokią vakarėlio temą bandyti išpildyti ir kaip dekoruoti šventę. Medinės dekoracijos yra puiki išeitis. Dar geriau ir tai, kad dauguma dekoracijų galėsite panaudoti savo namų interjere, o tai bus tikrai ne vienkartinė investicija.
Šventėse yra labai populiaru stalo kortelės, tačiau kodėl į šią detalę nepažvelgus originaliai? Individualiai pagamintos stalos kortelės galės būti kaip minimalus suvenyras, kuris primins praūžusios šventės akimirkas. Pasinaudokite fantazija, idėjų ieškokite internete ir tikrai nustebinsite svečius.
Mediniai žodžiai gali būti įvairių dydžių tike 10 cm tik 50 cm. Tereikia Jums išsirinkti norimą dydį ir žinoti, kurioje vietoje jie bus. Mažesniais mediniais žodžiais galite dekoruoti saldžius ar alaus stalus, stalą, ant kuriuo svečiai rašys palinkėjimus. Didelės medinės raidės puikiai tiks dekoruojant salę ar prie foto sienelės. Tikrai galėsite būti ramūs, kad prie šių dekoracijų daugiau jokių kitų papildomų detalių nereikės. Galėsi išsirinkti Jums arčiausiai širdies žodžius, kaip: „Ačiū“, „Laimingi kartu“, „Čia prasideda laimė“. Šios dekoracijos yra gaminamos individualiai, todėl galite drąsiai reikšti savo norus.
Puiku tai, kad mediniais žodžiais galėsite dekoruoti ir savo namus. Argi negražiai atrodytų žodis „ačiū“ bei Jūsų šeimos ar draugų nuotrauka? Tokios detalės suteiks namams tik dar daugiau jaukumo bei išskirtinumo. O ir nereikės išleisti dar daugiau pinigų investuojant į interjero detales.
Mediniais skaičiais galite dekoruoti stalus. Stilinga ir unikali detalė, kuri padės svečiams greičiau rasti Jų stalą. Pasirinkite spalvą, dydį bei stilių ir tikrai šventės metu nebus nereikalingos sumaišties. Medinius skaičius galėsite panaudoti per vaikų gimtadienį ar sumaniai dekoruojant jų kambarį.
Per šventes tortai visuomet būna įspūdingi ir traukia paragauti. Tačiau medinis torto smeigtukas sukelia dar didesnį įspūdį. Specialiai jums sukurti smeigtukai galės atspindėti vakarėlio temą, jūsų amžių ar netgi pomėgį.
Šios dekoracijos yra puiki išeitis, jeigu nenorite investuoti į vienkartinius papuošimus. Originalios ir netradicinės medinės dekoracijos jus džiugins tikrai ne vienerius metus.