Sužadėtuvių ir vestuviniai žiedai: įdomios tradicijos už Lietuvos ribų

Sužadėtuvių tradicijos, vestuvinių žiedų apsikeitimas ir nešiojimas pagal lietuviškas tradicijas yra apkalbėtas ir visiems jauniesiems daug maž žinomas. Tačiau nuvykus į svečią šalį kartais tenka nustebti. Visgi, nors atrodo, jog tradicijos skverbiasi iš Vakarų, tačiau mes čia adaptuojame tradicijas savaip ir jos skiriasi nuo kitų šalių. Apie jas – įdomias ir neįprastas mums tradicijas bei jų ištakas pakalbėsime šiame straipsnyje.

Ant kurios rankos nešiojamas sužadėtuvių žiedas?

 Daugelis žmonių JAV, Anglijoje, Prancūzijoje ir Kanadoje sužadėtuvių žiedus nešioja ant kairės rankos bevardžio piršto, nes anot seno papročio šis  pirštas sujungtas vena su pačia širdimi. Tačiau daugybėje kitų šalių, tarp jų Vokietijoje, Norvegijoje, Indijoje ir Rusijoje, jaunieji sužadėtuvių ir vestuvių žiedus mauna ant dešinės rankos bevardžio piršto.

Žiedas – finansinio įsipareigojimo simbolis

Anksčiau vestuviniai žiedai nebuvo meilės simbolis, jie išreiškė finansinį įsipareigojimą ir buvo tarsi įrodymas, jog vyras sugebės išlaikyti žmoną. Tad net pigūs vestuviniai žiedai buvo kaip sutartys ir įrodymas, jog vyriškis yra finansiškai apsirūpinęs. Prie vestuvinio žiedo dažnai būdavo dovanojama ir piniginė su pinigais.

Kada žiedus pradėjo nešioti vyrai?

Nors dabar visiems įprasta, jog vyrai nešioja vestuvinius žiedus, tačiau šį tradicija nebuvo gaji iki maždaug 1930 metų. Antrojo pasaulinio karo metais moterys išleisdamos vyrus į karą pradėjo duoti žiedus, kaip nenutrūkstančios meilės simbolį. 1940-aisiais jau 80 proc. vyrų nešiojo vestuvinius žiedus.

Tradicijos kinta

 Internetas ir Vakarų įtaka keičia net ir tokias tvirtas tradicijas kaip indų. Indijoje vietoj sužadėtuvių žiedų buvo dovanojami žiedai nešiojami ant kojų pirštų. Dabar vis daugiau žmonių renkasi tiek tradicinius teik vakarietiško stiliaus žiedus, o vestuviniai žiedai internetu suteikia įdomių idėjų ir tautodailininkams kuriantiems tradicinius tačiau populiarius sužadėtuvių ir vestuvių žiedus.

Graži sidabrinių vestuvių tradicija

Rumunijoje yra graži sidabrinių vestuvių (25 metų vedybų metinės) tradicija, kuomet pora vienas kitam padovanoja sidabrinius žiedus ir nešioja šalia vestuvinių. Taigi su vestuviniu žiedu duodami įžadai, o su sidabriniu žiedu po 25 metų pasidžiaugiama kartu nugyventu laimingu gyvenimu.

 
 

One thought on “Sužadėtuvių ir vestuviniai žiedai: įdomios tradicijos už Lietuvos ribų

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję

Pavasarinės striukės priežiūra

Lauko drabužiai reikalauja tiek pat daug priežiūros kaip kad ir naminiai, o gal net ir daugiau. Ne veltui dažniausiai siūlomos specialios valymo priemonės ir skalbimo programos, kurios padeda pašalinti net ir labai rimtas dėmes. Vienas tokių lepesnių drabužių yra pavasarinės striukės. Vyrai dažniausiai kasdien daug juda, tad tinkama jų priežiūra yra būtina ir tuo pačiu […]

Kodėl taip vertinami alpakų vilnos gaminiai

Alpakos – ne tik dailūs ir bendraujantys gyvūnai, bet ir galintys tapti puikiu verslo šaltiniu. Alpakas auginantys verslininkai rinkai siūlo kasmet vis daugiau gaminių iš alpakų vilnos. Tai aukštos klasės drabužiai ir ne tik, kurie nuolat randa savo pirkėją. Pasirodo, yra daugybė naudų, dėl kurių alpakų vilnos gaminiai vertinami ne tik Lietuvos, bet ir viso […]

Vestuvinės suknelės pasirinkimas

Tobula vestuvinė suknelė labai dažnai laikoma šios šventės simboliu, tad nieko keisto, kad merginos investuoja didelius pinigus, kad tik šventės metu atrodytų tobulai. Tiesa, tos vestuvinės suknelės pasirinkimas, kuri Jums leistų atrodyti tobulai – rimtas darbas, kadangi tenka įvertinti bei apgalvoti nemažai kriterijų, kol pavyksta rasti tai kas tobulai Jums tinka.Greitesniam radimui nurodysime pačius svarbiausius […]