Specialistai atsako, kokie akiniai nuo saulės yra patys geriausi

akiniai nuo saulėsGydytojai primena, kad tinkamai akių apsaugai ir gerai mūsų savijautai reikalingi kokybiški akiniai nuo saulės, tačiau šių pasirinkimas nėra toks paprastas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Daugelis prastesnės kokybės akinių negali sukurti tinkamos apsaugos, todėl šiam pirkiniui skirti pinigai bus išleisti veltui. Be to, negalima paneigti ir dizaino svarbos – akiniai yra stilingas aksesuaras, kurį rinkdamiesi turime įvertinti ne tik individualią grožio pajautą, bet ir veido bruožus.

Kodėl akims reikalinga apsauga nuo saulės?

Ultravioletiniai saulės spinduliai kenkia mūsų akims, o ilgesnis būvimas saulėje gali tapti laikinų arba ilgalaikių problemų priežastimi. Šviesa gali pakenkti centrinei tinklainės daliai, sukelti uždegimus arba negrįžtamai sugadinti regėjimą. Būtina prisiminti, kad ypatingos apsaugos reikalauja vaikų ir vyresnio amžiaus žmonių akys. Be to, akiniai nuo saulės turėtų būti nešiojami ne tik vasarą, bet ir žiemos metu, kadangi nuo sniego ar ledo atsispindėję spinduliai kur kas intensyviau veikia mūsų akis. Galiausiai, kokybiški akiniai apsaugo ir nuo nešvarumų bei dulkių.

Kaip pasirinkti akinius?

Visų pirma turite prisiminti, kad ne visi akiniai užtikrina aukščiausią apsaugą, todėl šio aksesuaro paieškai turite skirti daugiau laiko. Nepirkite akinių gatvėje, t. y. visuomet rinkitės profesionalų optikos saloną, kuriame bus atsakyta į visus jūsų klausimus ir parinkti konkrečiai jums tinkantys akiniai. Pirkdami akinius, pasidomėkite, kiek procentų saulės spindulių sulaiko šie stiklai ir kur šiuos akinius rekomenduojama dėvėti. Primename, kad aukščiausios kokybės akiniai turi sulaikyti bent 95 proc. ultravioletinių saulės spindulių. Jei ketinate užsiimti žiemos sportu, pvz., ruošiatės slidinėti, jums bus reikalingi ir 100 proc. apsaugą užtikrinantys akiniai. Išsirinkę rėmelius, įsitikinkite, ar šie jums iš tiesų tinka, t. y. nekrenta nuo nosies ir nespaudžia ausų ar smilkinių. Jei jaučiatės nepatogiai, pagalvokite apie kitokio modelio produkciją, kadangi su prastais akiniais jausite nuolatinį diskomfortą.

Vardiniai akiniai ar nežinomo gamintojo produkcija?

Nors vardiniai akiniai kainuoja kiek brangiau, nepamirškite, kad pirkdami kokybišką prekę visuomet laimėsite. Be to, daugelis optikos salonų siūlo ypatingas akcijas ir rengia išskirtinius pasiūlymus, todėl net ir vardinę produkciją įsigysite pigiau. Be to, tokiems akiniams suteikiama ilgalaikė garantija, todėl galėsite džiaugtis akiniais, kurie tarnaus ne vienerius metus. Galiausiai, tokie rėmeliai atrodo kur kas stilingiau ir dailiau. Tiesa, ekspertai primena, kad visuomet rekomenduojama rinktis didesnio pločio akinius, kurie uždengtų didesnę dalį veido – taip bus užtikrinta tinkama akių apsauga iš viršaus ir šono.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *