Kuo ypatinga hialurono rūgštis?

Esame įpratę, jog produkto pavadinime esantis žodis rūgštis paprastai nieko gero nereiškia. Apart citrinos rūgštį, žinoma. Tačiau į „nekenksmingų“ rūgščių sąrašą galime įtraukti ir hialurono rūgštį. Hialuronas itin naudinga priemonė puoselėti odos grožį ir išsaugoti jaunystę.

Kas yra hialuronas arba hialurono rūgštis?

Hialurono rūgštis yra natūrali mūsų organizmo sudedamoji dalis, ją natūraliai gamina mūsų organizmai. Jei reikėtų apibūdinti, tai skaidri, lipni medžiaga. Vidutinio sudėjimo žmogaus (~70 kg) kūne yra apie 15 g hialurono rūgšties. Daugiausia jos yra odoje, jungiamuosiuose audiniuose bei akyse. Hialurono pagrindinė funkcija sugerti drėgmę ir perskirstyti ją po žmogaus organizmą. Hialuronas yra svarbi medžiaga, užtikrinanti odos ir kitų audinių drėgmę.

Išskiriamos kelios hialurono rūgšties ypatingosios savybės:

  • Užtikrina odos elastingumą;
  • Palengvina ir pagreitina odos žaizdų gijimą;
  • Sumažina sąnarių skausmą;
  • Palengvina refliukso simptomus;
  • Sumažina akių sausumą,
  • Mažina kaulų retėjimą,
  • Mažina šlapino pūslės skausmą.

Hialurono rūgštis svarbi visam organizmui, tačiau dažniausiai apie ją išgirstame kalbant apie tai, kas akivaizdžiausia – odos elastingumas ir grožis.

Kas būtų, jei pritrūktų hialurono rūgšties organizme?

Trūkstant hialurono ar sutrikus natūraliai jo gamybai organizme, kyla sąnarių problemos, jaučiamas akių sausėjimas, oda tampa pilkesnė bei išryškėja raukšlės. Ir deja, tai natūralus procesas, kuris bėgant metams sukuria šias problemas. Vyresniame amžiuje tenka ieškoti sprendimų, kurie užtikrintų reikiamą kiekį hialurono organizme ne tik dėl grožio, bet ir dėl sveikatos.

Kaip kompensuoti hialurono trūkumą?

Norint subalansuoti hialurono rūgšties kiekį organizme ir pasiekti norimų rezultatų, galima naudoti produkciją su hialurono rūgštimi.

Maisto papildai, kurių sudėtyje yra hialurono rūgšties, skirti visam organizmui arba, priklausomai nuo papildomų sudedamųjų dalių – tam tikrai organizmo daliai ar funkcijai. Pavyzdžiui, sąnarių elastingumui atkurti ar odos grožiui puoselėti.

Hialurono serumas įprasta kosmetikos priemonė odos priežiūrai. Tiesiogiai ant odos paviršiaus naudojamas hialurono rūgšties pagrindu pagamintas serumas gali padėti sumažinti raukšles, paraudimą ar odos dermatitą.

Hialuronas netgi naudojamas kaip injekcijos į odą, kad šį būtų tvirta, nesuglebusi, elastinga ir kupina gyvybės.

Hialurono rūgšties yra ir vaistuose, ypač skirtuose sužeidimams, žaizdoms gydyti. Hialurono rūgštis taip pat turi antibakterinių savybių, tad tinka ne tik gydymui, bet ir dezinfekcijai.

Sausų akių sindromui gydyti naudojami lašai su hialurono rūgštimi. Taip pat šiuolaikiniai kontaktiniai lašai būna su lėtai išsiskiriančiu hialuronu, taip nuolat drėkina akis.

Apibendrintai

Be hialurono rūgšties nebūtume tokie žmonės, kokie esame. O tam, kad išliktume,  bėgant metams turime papildyti hialurono atsargas organizme. Kaip jau aptarėme, hialurono rūgšties pagrindu yra ir maisto papildų, ir serumo, ir kremų, o esant poreikiui galima darytis ir injekcijas. Hialurono pagrindu parduodama kosmetika internetu padės išspręsti iškylančias grožio ir sveikatos problemas.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *