Kelionės į Turkiją – neišdildomų įspūdžių šaltinis

Turkija nuo seno yra ne tik  Lietuvos, bet ir kaimyninių šalių gyventojų pamėgtas kraštas. Keliones i Turkija  išlieka vienos populiariausių atostogų praleidimo vietų. Kiekvienais metais Turkija pasitinka milijonus keliautojų iš viso pasaulio. Kelionės į Turkiją nėra labai brangios, todėl ir keliaujančių turistų skaičius į šią šalį nemažėja. Vienas ryškiausių Turkijos privalumų yra šiltas jūros vanduo, geras oras pripildytas saulės spindulių ir įspūdingiausi kraštovaizdžiai. Šios šalies paplūdimiai garsėja nepriekaištingu smėliu ir skaidriu jūros vandeniu, o viešbučių teikiamos paslaugos yra kokybiškos. Čia gausu poilsio ir pramogų galimybių, o kainos yra ypač patrauklios, todėl tai dar viena priežastis džiaugtis atostogomis šioje šalyje. Vienas pagrindinių Turkijos kurortų privalumas – gausus vienas nuo kito besiskiriančių kurortų pasirinkimas. Šilta Viduržemio jūra, žaliuojantys kalnai, gausi turkiška virtuvė, gardus vietinis alus ir anyžinė degtinė, karšta saulė, pramogos (turkiško folkloro naktys, iškylos jachtomis ir džipais), naktiniai klubai, pirtys (hamamai), turkiškas masažas, plaukimas plaustais kalnų upe –visa tai suteikia galimybes smagiai ir turiningai praleisti atostogas.
Artėjant vasaros sezonui, kelionės į Turkiją tampa labai paklausios. Leisdami atostogas Turkijoje nenustebsime sutikę gausybę žmonių, atvykusių iš kaimyninių šalių, o ypatingai iš Rusijos. Karštuoju sezonu, kelionės į Turkiją susilaukia ypatingai daug dėmesio, todėl daugelis turizmo paslaugas teikiančių įmonių tuo naudojasi, ir kainos tuo laikotarpiu būna didesnės, tačiau norinčių pasidžiaugti šios šalies teikiamais malonumais vis vien nemažėja.
Nors ši šalis populiari poilsiaujančių turistų skaičiumi kurortuose, tačiau ir be gero oro ir paplūdimių, Turkija turi ir kitų privalumų. Ji unikali savo kultūra ir istorija. Šalies  kultūra formavosi iš įvairių Osmanų imperijos, Europos ir Islamo tradicijų elementų. Dėl šių skirtingų kultūrinių-istorinių įtakų veikiančių Turkijos identitetą, jos kultūra tapo savotišku modernumo, europietiškumo ir tradiciškumo deriniu. Turkijos gyventojai garsėja vaišingumu, svetingumu galantiškumu, tačiau kartais būdami itin atkaklūs sudaro gana įkyrių žmonių įvaizdį. Turkijos kultūrai, kaip ir kitoms Rytų šalių kultūroms, būdingas derybų menas. Derėtis Turkijoje yra būtina. Europiečiams tokios derybos dažnai atrodo netgi įžūlios, tačiau tai – kultūros dalis. Neretai pardavimo procesas prasideda pardavėjui pakvietus klientą išgerti puodelį arbatos. Pardavėjai stebina savo atkaklumu ir noru parodyti visas parduotuvėje parduodamas prekes. Dažniausiai įmanoma nusiderėti apie pusę pradinės prekės kainos, todėl ypač moterims tai tikras  rojus. Besiderint su pardavėjais, nenustebkite, jei kartais išgirsite lietuvišką ar rusišką žodį.
Turistams yra siūloma nemažai pramogų, susijusių su specifine Turkijos kultūra. Organizuojami įvairūs vakarai, dvelkiantys rytietišku subtilumu ir grožiu. Profesionalūs pilvo šokio šokėjai, nacionalinė virtuvė, rytietiška muzika, puiki atmosfera ir neišdildomi įspūdžiai – visa tai ir daugiau patiriama apsilankius svajonių išsipildymo šalyje – Turkijoje.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *