Kaip išsirinkti tinkamą fotelį?

Ieškote naujų baldų savo namams ir svarstote, kuris baldas būtų ne tik stilingas, bet ir patogus? Daugeliui, pirma mintis šovusi į galvą gali būti fotelis arba pufas. Tačiau, pufas yra daugiau stilingas nei patogus. Na, o foteliai, daugeliui iš mūsų, asocijuojasi su komfortu, patogumu ir jaukumu. Ir iš tiesų, tai vieni iš patogiausių baldų, skirtų sėdėjimui ir poilsiui. Tačiau, negana to, kad jie yra be galo patogūs, foteliai yra ir labai stilingi, todėl, tikrai gali papuošti gyvenamas patalpas. Nesvarbu, ar tai būtų svetainė, miegamasis ar vaiko kambarys – fotelis stilingai papildys interjerą ar net gali tapti jo akcentu. Skirtingi dydžiai, formos ir medžiagos suteikia galimybę pasirinkti tinkamiausią ir labiausiai prie stiliaus derantį fotelį, savo namams. Tačiau, toks platus pasirinkimas taip pat reiškia ir tai, kad pasirinkti tinkamą fotelį gali būti ne taip paprasta kaip atrodo. Šiame straipsnyje, rasite kelis patarimus, kurie padės pasirinkti geriausią ir tinkamiausią fotelį savo namams.

Tipas

Foteliai, vienareikšmiškai, yra vieni iš patogiausių baldų. Jie suteikia itin patogią sėdimą vietą, praverčia skaitant knygą, ilsintis po ilgos darbo dienos ar tiesiog savaitgalį, ieškant patogios ir jaukios vietos filmų peržiūroms. Tačiau, ne visi foteliai yra vienodi. Vieni foteliai gali būti paminkštinti. Minkštas fotelis primins vienvietę sofą, garantuos komfortą. Tuo tarpu, galima rasti ir fotelių, kurie labiau primena kėdes, nei sofas. Nors jie yra paminkštinti, paminkštinimo medžiagos nėra daug, todėl, jie dažniau naudojami kaip stilistinis interjero akcentas nei komfortą užtikrinantis baldas. Foteliai gali būti su reguliuojamu atlošu. Tai besąlygiškai patogūs ir praktiški foteliai, kurie leidžia reguliuoti atlošo poziciją, todėl, šį baldą itin lengva pritaikyti prie turimų poreikių. Galima rasti ir elektrinių fotelių. Tai modernūs, tačiau, itin patogūs ir praktiški baldai. Elektriniai foteliai ne tik turi reguliuojama atlošą ar kojų atramą, bet ir masažines, vibracines funkcijas. Toks fotelis pravers tiems, kurie susiduria su kūno raumenų skausmais ir labai patiks vyresnio amžiaus žmonėms.

Dydis

Išsirinkę fotelio tipą, nepamirškite atsižvelgti ir į dydį. Fotelio dydžio pasirinkimas priklausys nuo to, kiek vietos kambaryje turite. Turėdami tai mintyje, neturėtumėte rinktis per didelio fotelio, itin mažam kambariui ir atvirkščiai. Fotelis turi papildyti kambario aplinką, o ne ją užgožti. Labai svarbu, kad jis neužstotų praėjimų, netrukdytų funkcionuoti kitiems baldams, durims, langams. Jei ieškote fotelio, kuriame galėtumėte patogiai įsitaisyti ir ilsėtis, naudinga rinktis platesnį modelį, bet įsitikinti, kad jis tikrai stabilus. Didelis, elektrinis fotelis bus tikrai patogus, bet gali labai keistai atrodyti mažoje svetainėje ar miegamajame. Lygiai taip pat, dideliame kambaryje keistai gali atrodyti ir nedidelis foteliukas, todėl, geriau rinktis net du nedidelius fotelius, kurie puikiai užpildys erdvę. Labai svarbus yra ir fotelio aukštis. Jis turėtų būti pasirenkamas pagal jūsų poreikius. Žinoma, jei ieškote fotelio, kuris atliktų tik stilistinę funkciją, tai gali būti nesvarbu, bet jei šis baldas bus naudojamas kasdien, patogiems pasisėdėjimams, tai yra labai svarbu. Rekomenduojama rinktis fotelį, kurio nugaros atlošo aukštis siekia jūsų kaklą. Tokiu būdu, maksimalus komfortas bus garantuotas.

Stilius

Kaip ir buvo minėta anksčiau, foteliai yra ne tik labai patogūs, bet ir stilingi baldai. Tad, fotelio stilius, taip pat, turėtų būti tas aspektas, į kurį labai svarbu atsižvelgti. Naudingiausia, fotelio stilių pasirinkti ir derinti prie kambaryje esančių baldų, pavyzdžiui, svetainės sofos. Pavyzdžiui, prie klasikinės odinės sofos puikiai derės ir tradicinis, odinis fotelis. Galite derinti baldų raštus, spalvas. Lygiai taip pat, fotelis gali tapti ir akcentiniu kambario baldu. Pavyzdžiui, geltonas ar žalias fotelis išsiskirs iš kitų kambario baldų, o pačiam kambariui suteiks modernumo, išskirtinumo ir net gyvybės. Taip pat, išskirtiniu gali tapti ir raštuotas fotelis, kuris labai derės prie vienspalvės sofos. Jei norite kažko saugaus, kas tiktų prie visko ir visuose kambariuose – rinkitės neutralias spalvas. Pilkas, smėlio spalvos ar net rudas fotelis, faktiškai, turėtų derėti tiek prie tradicinio, tiek prie modernaus ir šiuolaikinio namų interjero. Pasirinkite tai kas patinka jums, tinka namams ir juose kuria puikią, šiltą ir labai jaukią atmosferą!

Varle.lt svetainėje rasite itin platų fotelių bei kitų minkštų baldų pasirinkimą bei draugiškas kainas!

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *