Gia Carangi – tragiško likimo modelis

AIDSMados pasaulyje net ir šiandien neišvengiama nusikaltimų, modelius užklumpančių sunkių ligų, psichologinių problemų ar netekčių. Modelio duona atrodo saldi tik tiems, kurie pavydžiai garsiausių leidinių viršeliuose stebi idealių formų grožio etalonus. Tačiau po šiais viršeliais neretai slypi sužalota jaunystė ar kitos gyvenimo negandos. Prie tokių asmenybių galime priskirti ir Gia Carangi – Amerikos modelį, pasiekusį neįtikėtinų aukštumų ir neoficialiai laikomą pirmuoju supermodeliu. Deja, jos gyvenimas baigėsi tragiškai – reto grožio amerikietė ilgai kentėjo nuo priklausomybės heroinui ir mirė nuo AIDS būdama tik 26-erių.

Gia gimė 1960-aisiais Pensilvanijos valstijoje Filadelfijoje. Jos tėvas buvo italas, o motina – airių ir velso kilmės. Jau nuo vaikystės manekenę lydėjo skausmas – tėvai nuolatos nesutarė ir motina paliko šeimą kai Gia dar tebuvo 11 metų.

 Paauglystėje Gia žavėjosi David Bowie ir jo biseksualiu aprangos stiliumi bei gyvenimo būdu, todėl su draugais mergina daug laiko praleisdavo gėjų klubuose.

Pirmą kartą modelio duonos Gia paragavo būdama 17 metų. Vos pasirodžiusi vieno Filadelfijos laikraščių viršelyje būsima garsenybė iškart išsikėlė į Niujorką.

Talentinga mergina žaibiškai pasiekė karjeros aukštumų ir dirbo su tokiais dizaineriais kaip Armani, Christian Dior, Versace, Yves Saint Laurent, fotografavosi Cosmopolitan ir Vogue žurnalams. Deja, populiarumas suteikė modeliui progą mėgautis kvaišalais, pirmiausiai kokainu.

Po jos vadybininkės mirties nuo plaučių vėžio, Gia paniro į depresiją ir pradėjo vartoti heroiną. Mergina akimirksniu tapo priklausoma ir jos šlovė pradėjo kristi kometos greičiu.

Gyvenimo pabaigoje mergina buvo išleidusi visus per karjerą uždirbtus pinigus narkotikams. Galiausiai galą su galu sudurdama tik iš pinigų, uždirbtų kavinėje dirbant padavėja, Gia susirgo pneumonija, kuri komplikavosi į AIDS. Gia Carangi palaidota savo gimtajame mieste 1986-aisiais. Apie modelio mirtį mados pasaulis sužinojo tik po kelių mėnesių, kadangi merginos dėl jos priklausomybės narkotikams jau ilgą laiką nebepriimdavo jokia modelių agentūra.

Apie Gia buvo sukurtas biografinis filmas „Gia“, kur merginos vaidmenį atliko ir ne vieną apdovanojimą pelnė Angelina Jolie.

 

One thought on “Gia Carangi – tragiško likimo modelis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję

Revoliucija Lietuvos makiažo padangėje. Privalai apie tai žinoti!

Senolių išmintis byloja: kas nebando – tas neklysta, tačiau makiažo klaidos kainuoja gana brangiai ir užima papildomą vietą makiažo priemonių stalčiuje. Net neabejoju, kad visos turime nenaudojamų makiažo pagrindų, pudrų, lūpdažių ar akių šešėlių. Taigi, ką daryti, kad eilinį kartą neįsigytumėm mums netinkamo produkto? Visada galima užsirašyti į makiažo pamokas sau, tačiau šis malonumas atima […]

Kokios vestuvinės suknelės yra populiariausios?

Vestuvės – viena gražiausių švenčių dviejų žmonių gyvenime. Daugelis sutinka, kad verta skirti visą gyvenimą taupytus pinigus šiai puikiai šventei, kurią tikrai prisiminsite visą likusį gyvenimą. Norint gražios šventės teks apgalvoti labai daug smulkmenų, kad visos jos susijungdamos sukurtų puikią šventę. Vestuvinės suknelės – vienas iš aspektų, tiesa, bene svarbiausias. Platus vestuvinių suknelių pasirinkimas skatina […]

Pamergių suknelės Kaune: kur pirkti?

Per vestuves ne tik jaunoji nori atrodyti gražiai, tačiau ir ją lydinčios pamergės, kurių pozicija yra užsiimti labai simbolinę vietą. Jos tarsi išlydi jaunąją į naują gyvenimo etapą. Pamergių suknelės Kaune suteikia galimybę visoms jaunosioms atrodyti nuostabiai. Kadangi suknelių pasirinkimas yra toks platus – siūlome įvertinti galimybes ir pasirinkti teisingai. Pamergių suknelės Kaune parduodamos tiek […]