Aprangos kodai: ką būtina žinoti?

Vakarų šalyse paplitusi aprangos kodo mada keičia ir Lietuvoje organizuojamų vakarėlių, dalykinių ir šventinių susitikimų tradicijas. Vis dažniau gauname kvietimus, kuriuose nurodomas konkrečios šventės aprangos kodas. Tiesa, šis nėra plačiau aiškinamas ar aptarinėjimas, todėl, norėdami neišsiskirti iš minios, apie minėtuosius kodus privalote žinoti kiek įmanoma daugiau.

Pati sąvoka „aprangos kodas“ (dress code) žinoma daugiau nei šimtmetį, ji pateikia kodinėmis raidėmis užšifruotą aprangos kalbą, kurią suprasti gali tik atitinkamo išsilavinimo žmogus. Nurodyto aprangos kodo laikytis yra būtina. Priešingu atveju, jūs parodysite didžiulę nepagarbą šventės šeimininkams, be to, greičiausiai ir patys blogai jausitės būdami tarp žmonių, išpildžiusių aprangos kodo reikalavimus. Jei bijote, kad neturite nei vienos sukneles ar kostiumo, atitinkančio kvietime užšifruotą kodą, nesinervinkite – drabužiai internetu suteikia išskirtines galimybes greitai atrasti ir įsigyti visus jūsų poreikius ir vakarėlio tematiką atitinkančius drabužius.

Dažniausiai vartojami aprangos kodai skirstomi į tris grupes, tai: formal (formalus), semi-formal (pusiau formalus) ir informal (neformalus). Pirmoji grupė – klasikinės suknelės ir elegantiški kostiumai. Moterims rekomenduojama pasipuošti elegantiškais auskarais ar subtiliais kaklo papuošalais, vyrams būtina ryšėti kaklaraištį. Antrajai grupei puikiai tiks vakarinės suknelės ir juodi smokingai. Trečioji aprangos grupė suteikia veiksmų laisvę ir leidžia puoštis kasdieniais drabužiais. Čia vėl pagelbės drabuziai internetu, siūlantys plačias

Itin dažnai sutinkamas ir smart casual (madinga kasdiena) kodas. Šis stilius yra ganėtinai laisvas, raginantis į vieną visumą sujungti kasdienę aprangą ir puošnumą. Moterims puikiai tiks paprastesnio kirpimo, įvairių spalvų suknelės, jos gali rinktis ir kostiumėlius (komplektuojamus tiek su kelnėmis, tiek su sijonais). Vyrai gali vilkėti įvairių spalvų ir raštų kostiumines kelnes ir marškinius. Kaklaraištis šiuo atveju yra nebūtinas. Puošiantis šio kodo drabužiais, galima rinktis ir tvarkingus klasikinius džinsus.

Vienas populiariausių aprangos kodų yra coctail attire (kokteilių apranga). Paprastai šis kodas nurodomas kviečiant į iškilmingesnius vakarėlius ar šventinius susitikimus. Moterims rekomenduojama rinktis pusilgę, judesių nevaržančią suknelę (ji turi dengti kelius). Puikus pasirinkimas – universali juoda suknelė. Vyrams rekomenduojama vilkėti tamsų, paprastesnio kirpimo kostiumą.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *