Apatinis trikotažas nuo skiautės iki kulto

Viskas prasidėjo dar antikos laikais, kai nebuvo jokių liemenėlių, peniuarų, naktinukų ir visų kitų subtilių ir intymių išradimų gundymui ir netik. Istorikai tvirtina jog pradžioje apatinio drabužio paskirtį moterims atlikdavo paprasta medžiagos skiautė, kurią galima būtų pavadinti skara. Turbūt dauguma iš mūsų iškarto įsivaizduoja kažką panašaus į bulvių maišą apvyniota apie moters kūną, tačiau nustebsite jau tada moteris norėjo būti seksuali ir rūpintis stipriausiu ir vikriausiu gyvenvietės vyrų, tad kilpų pagalba susisukdavo skarą, taip kad išryškintu visus savo moteriškus privalumus ir paslėptų trūkumus. Tai patvirtina skulptūros, kur vaizduojamos moterys dėvinčios medžiagą kuri prilaiko krūtinę. Tuo tarpu vyrai net negalvojo jog kažkada jų intymiąją vietelę dengs iš įvairi audinių pasiūti apatiniai tad nesuko sau galvos ir džiaugėsi laisve nelaužant visuomenės normų. Natūralu, jog šis apdangalas ar kaip kitaip jį bepavadinus atliko niekinę funkciją ir turėjo evoliucionuoti, kaip ir visą kitą kas supo pernykščius žmones.
Apatinis trikotažas tapo panašesnis į save tik XIX amžiuje ir nedvejodamas žengė pirmuosius žingsniu į mados pasaulį. Pirmo Pasaulinio karo metu, vyrams krentant karo lauke moterys tapo šeimų maitintojos, tad dar daugiau dirbo, kad išmaitintu alkanus šeimos narius. Tuo metu  dėvimi apatiniai drabužiai (klasikinės apatinės kelnės ir marškinėliai) buvo vertinami dėl vienintelio dalyko – patogumo, kuris nevaržytų dirbat ilgas valandas fabrikuose prie staklių, tad buvo pasirinktos lengvesnės ir ergonomiškesnės trikotažo medžiagos bei kirpimas.
Pasauliui įžengus į XXI amžių apatinis trikotažas tapo daugiau ar mažiau tuo ką dėvime dabar, žinant jog kaip ir visose tekstilės sektoriuose, mada sugrįžta kas 15 metų, tad ne išimtis yra ir su apatiniu trikotažu. Dar prieš 10 metų marketingas/PR agentūros turėjo beprotiškai daug galimybių išpopuliarinti bet, kokį vakarietiška dvasia dvelkiantį prekinį ženklą. Žinant, kad apatinis trikotažas yra neišvengiamai susietas su intymumu, kiekvienas reklamos nepadorumo linijos peržengimas susilaukdavo virtinę dėmesio. Gamintojai labai greitai tai suvokė ir apatinio trikotažo gamyba augo eksponentiškai.  Apatinis trikotažas vyrams ir moterims žengė dar vieną laiptelį aukštyn ir išgyveno renesanso laikus, kai visuomenėje prasidėjo idealių moters linijų kultas, na žinote tokių lyg su vapsvos liemeniu.
Gamintojai pasitelkė į pagalbą geriausius savo srities dizainerius ir ėmėsi eksperimentuoti su įvairiausiomis medžiagomis, nuo medvilnės iki sintetikos. Apatinio trikotažo gaminių dekoravimas tapo būtina sąlyga (na bent jau moterims), pasitelkiant nėrinius, klostes, piešinius, ryškias spalvas, tinklelį, siuvinius. Standartizuoti dydžiai ir ekonominės bendrijos leido žengti į visas pasaulio šalis kraunantis turtus.
Šiandien apatinis trikotažas matomas pagrinde per seksualinę prizmę palyginus su senųjų laikų braižu ir sutikite dabar jau sunku suprasti ar tai vis dar apatiniai drabužiai. Kaip bebūtų mados keičiasi ir grįžta ir vėl keičiasi, paskutinėse apatinio trikotažo kolekcijose pastebimi senamadiškos klostės ir nėriniai, didmiesčių senamiesčiuose jau įsitvirtino išskirtiniai Boutique‘ai, tad romantikos dvelksmas niekur nedingsta. Finale turėtume sakyti, jog reikia džiaugtis turint galimybę rinktis, tik nežinia ar renkamės būtent mes.

One thought on “Apatinis trikotažas nuo skiautės iki kulto

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję

Drabužių išparduotuvė gali padėti sutaupyti

Drabužiams daugelis iš mūsų išleidžiame daug žmonių. Šiuolaikinėje visuomenėje drabužiai yra labai svarbūs, nes atspindi mūsų asmenybę, pomėgius, o kartais net ir šiek tiek daugiau. Todėl daugybė žmonių nuolat nori atsinaujinti savo garderobą ir ne tik tuomet kai keičiasi sezonai. Kaip ir visame pasaulyje, taip ir Lietuvoje net ir pasiturintys žmonės ieško, kaip sutaupyti. Pavyzdžiui, […]

Pavasarinės striukės priežiūra

Lauko drabužiai reikalauja tiek pat daug priežiūros kaip kad ir naminiai, o gal net ir daugiau. Ne veltui dažniausiai siūlomos specialios valymo priemonės ir skalbimo programos, kurios padeda pašalinti net ir labai rimtas dėmes. Vienas tokių lepesnių drabužių yra pavasarinės striukės. Vyrai dažniausiai kasdien daug juda, tad tinkama jų priežiūra yra būtina ir tuo pačiu […]

Kokie moteriški drabužiai privalo būti Jūsų spintoje?

Atrodyti puikiai, tačiau per dagu neišlaidauti – gali kiekviena. Svarbiausia yra žinoti kur pirkti drabužius. Kadangi šiuo metu prekybos vietų yra labai daug, visos jos yra skirtingos, natūralu, kad tik radus geriausią galėsite sutaupyti ir tuo pačiu mėgautis geros kokybės rūbais. Tiesa, moteriški drabužiai yra tokie įvairūs, kad rasti Jums labiausiai tinkamus nebus paprasta. Tiksliau – […]