Vyriškoji talento ir stiliaus ikona – Fredis Merkuris ir tragiškas jo likimas

AIDS

Turbūt nėra žmogaus, kuris nežinotų garsaus atlikėjo, muzikinės grupės „Queen“ vokalisto Fredžio Merkurio. Ypač spalvinga asmenybė tiek savo išvaizda, tiek talentu kerėjo tūkstančius žmonių visame pasaulyje. Net ir dabar, praėjus dvidešimt penkeriems metams nuo šio muzikanto mirties jį garbina pusė pasaulio. Karjeros viršūnėje buvęs Fredis Merkuris stebino savo gerbėjus ne tik galingu balsu, artistiškumu, kuris tiesiog liete liejose scenoje, tačiau ir stiliaus pojūčiu. Jo sceniniai kostiumai iki pat šių dienų yra mėgstami, analizuojami ir net kopijuojami daugybės šiuolaikinių muzikos dievukų. Kas žino, kiek dar būtų pasiekęs garsusis vokalistas, grupės lyderis bei pianistas Fredis Merkuris, jei ne jį sunaikinusi mirtina liga – AIDS.

Gimęs 1946 metais Zanzibare, F. Merkuris kurį laiką gyveno Mumbajuje, Indijoje, kol galiausiai su tėvais persikėlė gyventi į Didžiąją Britaniją. Būtent čia įgavo dizainerio diplomą, lėmusį nepriekaištingą stiliaus pojūtį savo sceninėje aprangoje, bei sutiko kitus grupės „Queen“ narius.

Tiesa, tikrasis atlikėjo vardas – Farrokhas Bulsara, tačiau pradėjęs muzikinę veiklą, jis suprato, kad pasauliui kur kas priimtinesnis ir įsimintinesnis yra Fredžio Merkurio pseudonimas. Naujuoju vardu ir pavarde pasivadinęs muzikantas sukūrė labai daug dainų, kurių tarpe jau klasika tapusios „Bohemian Rhapsody“, „Somebody to Love“, „We are the Champions“ bei „Killer Queen“.

Tikras talentas ir muzikos genijus – taip daugelis apibūdindavo Fredį Merkurį, kurio šou ir pasirodymai didžiausiose pasaulio stadionuose bei arenose atimdavo net ir didžiausių skeptikų žadą. Įspūdinga yra ir grupės, kuriai priklausė F. Merkuris, statistika: virš 150 milijonų parduotų muzikinių įrašų, 700 pasirodymų visame pasaulyje ir nesuskaičiuojama gausybė gerbėjų.

Ypač įdomus visiems buvo asmeninis artisto gyvenimas. Labai greitai paaiškėjo, kad F. Merkuris yra biseksualus. Tačiau apie šio pareiškimo subtilybes jis niekada gyvenime nėra atvirai ir viešai kalbėjęs.

Dar vienas ryškus šio talento gyvenimo įvykis buvo paskelbtas 1987 m. Ši data tapo lemiama atlikėjo sveikatai – Fredžiui Merkuriui buvo diagnozuota AIDS. Iš pradžių slėpęs, 1991 metų lapkritį jis pats prisipažino spaudos atstovams sergąs šia nepagydoma infekcine liga. Atsitiktinumas ar ne, bet praėjus 24 val. nuo tokio pranešimo paskelbimo, F. Merkuris mirė.

Talentingoji, kerinčio balso ir išskirtinio stiliaus pojūčio muzikos figūra Fredis Merkuris pralaimėjo kovą su klastinga liga – AIDS – tačiau ilgam laimėjo žmonių meilę ir jo kaip asmenybės pripažinimą.

Pagal: http://www.manopomegiai.lt/category/muzika/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję

Susikurk marškinėlius pats!

Nerandi sau patinkančių marškinėlių? Ne bėda! Šiais laikais jau nėra būtina kelias valandas leisti parduotuvėje, dabar daug patogiau apsipirkinėti internete. Dar viena puiki naujovė – kai kuriuose puslapiuose savo svajonių marškinėlius gali susikurti pats. Tereikia išsirinkti patinkantį dizainą, spalvą, dydį ir rankovių ilgį. Tavo marškinėliai gali būti vienspalviai, su užrašu arba tam tikru paveikslėliu. Tai […]

Kodėl taip vertinami alpakų vilnos gaminiai

Alpakos – ne tik dailūs ir bendraujantys gyvūnai, bet ir galintys tapti puikiu verslo šaltiniu. Alpakas auginantys verslininkai rinkai siūlo kasmet vis daugiau gaminių iš alpakų vilnos. Tai aukštos klasės drabužiai ir ne tik, kurie nuolat randa savo pirkėją. Pasirodo, yra daugybė naudų, dėl kurių alpakų vilnos gaminiai vertinami ne tik Lietuvos, bet ir viso […]

Vestuvinės suknelės pasirinkimas

Tobula vestuvinė suknelė labai dažnai laikoma šios šventės simboliu, tad nieko keisto, kad merginos investuoja didelius pinigus, kad tik šventės metu atrodytų tobulai. Tiesa, tos vestuvinės suknelės pasirinkimas, kuri Jums leistų atrodyti tobulai – rimtas darbas, kadangi tenka įvertinti bei apgalvoti nemažai kriterijų, kol pavyksta rasti tai kas tobulai Jums tinka.Greitesniam radimui nurodysime pačius svarbiausius […]