Virtuvės baldai ir dažniausios jų pasirinkimo klaidos

Virtuvė yra viena dažniausiai lankomų patalpų, kurioje ne tik ruošiame maistą, bet ir bendraujame su artimaisiais, ilsimės po sunkios darbo dienos ir mėgaujamės skaniu rytinės kavos puodeliu. Natūralu, kad siekdami įgyvendinti funkcionalumo ir komforto reikalavimus ypatingą dėmesį skiriame baldams. Iš tiesų virtuvės baldai yra esminis akcentas, lemiantis šios patalpos interjerą ir kuriantis bendrąją valgomojo nuotaiką. Deja, išrinkti visus jūsų lūkesčius atitinkančius baldus nėra taip lengva, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Šiame etape sunku išvengti daugybės brangiai kainuojančių klaidų.

Siekiantiems aukščiausių rezultatų rekomenduojame bendradarbiauti su interjero kūrimo specialistais, kurie, įvertinę jūsų lūkesčius, virtuvės erdvę ir patalpos išplanavimą, padės priimti optimaliausius sprendimus. Jei interjerą nutarėte kurtis savarankiškai, tuomet skirkite laiko valgomojo planavimui. Viena dažniausių klaidų – eiti į baldų parduotuvę ir pirkti negalvojant, t. y. neįvertinus esminių dermės principų. Nepamirškite – net ir patys dailiausi virtuvės baldai turi atitikti bendrąją būsto interjero viziją.

Planuodami interjerą, stenkitės maksimaliai išnaudoti visą virtuvės erdvę. Virtuvėje laikome itin daug skirtingos paskirties ir skirtingo dydžio įrankių, naudojame įvairių funkcijų buitinę techniką ir ieškome patogių baldų poilsio valandėlėmis, todėl turite gerai pagalvoti, kiek vietos reikės daiktams susidėti. Vėliau kalamos papildomos lentynos ar montuojamos spintelės gali visiškai netikti prie virtuvės dizaino, todėl šiuos darbus reikėtų numatyti pačioje interjero rengimo pradžioje.

Neapsikraukite dailiais, tačiau nenaudojamais baldais. Nepamirškite – virtuvės baldai turi būti funkcionalūs, t. y. jie turi būti suprojektuoti taip, kad kiekviena smulkmena turėtų savo vietą, o jūs galėtumėte laisvai ir sklandžiai judėti tarp baldų – kasdienių produktų ar įrankių paėmimas, jų padėjimas ir laikymas neturi kelti rūpesčių. Ekspertai tvirtina – viena dažniausių savarankiško interjero rengimo klaidų yra itin didelių gabaritų baldai, kurie užima visą virtuvės erdvę ir trukdo šeimininkui judėti nuo vieno prietaiso prie kito. Nors virtuvės projektavimo variantų yra kelios dešimtys, patogiausias sprendimas – trikampio projektas, užtikrinantis, kad virtuvės naudojimas bus patogus ne tik vienam, bet ir keliems žmonėms. Svarbiausias šio projekto akcentas – laisvas judėjimas tarp plautuvės, viryklės ir šaldytuvo. Tiesa, minėtasis sprendimas netiks itin mažos erdvės virtuvei.

Esminis patogios virtuvės rodiklis yra funkcionalūs baldai. Itin dažna klaida – virtuvės vertimas muziejumi, t. y. perkami itin prabangūs baldai, nevertinant jų patogumo. Jei norite virtuvei suteikti individualaus stiliaus, pagalvokite apie apšvietimą. Tinkamai parinkta apšvietimo sistema padės išryškinti esminius virtuvės akcentus, tačiau žaisdami spalvomis nepersistenkite – maisto ruošimo zonai būtina ryški šviesa.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję

Susikurk marškinėlius pats!

Nerandi sau patinkančių marškinėlių? Ne bėda! Šiais laikais jau nėra būtina kelias valandas leisti parduotuvėje, dabar daug patogiau apsipirkinėti internete. Dar viena puiki naujovė – kai kuriuose puslapiuose savo svajonių marškinėlius gali susikurti pats. Tereikia išsirinkti patinkantį dizainą, spalvą, dydį ir rankovių ilgį. Tavo marškinėliai gali būti vienspalviai, su užrašu arba tam tikru paveikslėliu. Tai […]

Kodėl taip vertinami alpakų vilnos gaminiai

Alpakos – ne tik dailūs ir bendraujantys gyvūnai, bet ir galintys tapti puikiu verslo šaltiniu. Alpakas auginantys verslininkai rinkai siūlo kasmet vis daugiau gaminių iš alpakų vilnos. Tai aukštos klasės drabužiai ir ne tik, kurie nuolat randa savo pirkėją. Pasirodo, yra daugybė naudų, dėl kurių alpakų vilnos gaminiai vertinami ne tik Lietuvos, bet ir viso […]

Kelionė į Turkiją – šalį, kurios neįmanoma pamiršti

Merhaba, nuotykių ištroškę keliautojai! Jei jūs nusprendėte aplankyti jau seniai daugelio keliautojų pamėgtą Turkiją, sudarėme jums labai naudingų ir praktiškų kelionei į Turkiją (https://bc.lt/keliones/i-Turkija/) skirtų patarimų sąrašą, kuriuo pasinaudoję, savo atostogas paversite gerokai smagesnėmis ir sklandesnėmis. Kai kurie tinklalapiai Turkijoje yra draudžiami Šiandien tai daugeliui žmonių gali skambėti pakankamai neįprastai ar netgi utopiškai, tačiau Turkija […]