Staltiesės reikšmė kasdienybėje

Stalas suartina. Posakis „susėsti prie bendro stalo“ paprastai reiškia daug daugiau, nei pažodiškai suprantama. Prie jo vyksta derybos, pokalbiai, priimami sprendimai. Stalas taip pat suburia šeimą. Dažnai ant jo būna staltiesė. Staltiesės – reikšmingos stalų puošmenos, atliekančios funkcijas, kurias kasdienio gyvenimo šurmulyje tiesiog ignoruojame.

Kiekvienuose namuose tikriausiai yra ne po vieną stalą. Tai virtuvinis, valgomojo stalas, svetainės staliukas, rašomasis stalas, prie kurio gimsta daugybė idėjų ir atliekama gausybė darbų. Įsigyti tokį baldą galima nuvykus į baldų parduotuvę ar panašaus profilio prekybos vietą. Gyvenant technologijų amžiuje apskritai pakanka turėti kompiuterį, internetą ir elektroninės bankininkystės prisijungimus, o tada belieka laukti kurjerio, atvešiančio naują baldą. Įvairiausi stalai naudojami kasdien. O tai reiškia, kad jie braižomi, aptrupinami, išterliojami… Taip, pasaka krypsta į neigiamą pusę, mat suvokiama buitiška liūliuojančios žodžių tėkmės pusė. Bet ar tikrai? Ne, kadangi staltiesės reikšmė atsikleidžia, ir pozityvumas išlieka. Neįsivaizduojate, kaip? Tuoj sužinosite.

Tokia situacija, kai ką nors valgote ir pritrupinate „iš peties“, nėra beviltiška. Žinoma, jei stalas būtų plikas, viskas atrodytų daug prasčiau. Tačiau jį apsaugo staltiesė. Visgi trupiniai – maža smulkmenėlė, palyginti su išbėgusiu vynu ar klijais, kurių pritepliojo rankdarbiais užsiimdami vaikai. Staltiesė leidžia išvengti didesnių rūpesčių. Net jei ji pati ir sugadinama, stalas lieka sveikas. Taigi, funkcionalumo požiūriu tai išties nuostabus dalykas.

Staltiesės svarba nemažėja ir turint omenyje estetinę pusę. Nėra skirtumo, ar gyvenate dideliame, ar mažame bute, ar jūsų namas stovi mieste, ar užmiestyje, ar propaguojate pedantišką tvarką, ar mieliau renkatės kūrybinį chaosą, bet kuriuo atveju staltiesė tampa puikia interjero detalė. Jos spalva, forma, medžiaga – ypatingi erdvės akcentai. Be jos kai kurie kambariai atrodytų niūrūs, o štai su ja ateina jaukumas, netgi skatinimas sėsti prie stalo. Staltiesė gali suteikti šviesumo ar spalvingumo, ją galima derinti su vienu ar kitu kambario akcentu.

Staltiesės reikšmė dvilypė. Viena vertus, ji užtikrina praktiškumą, tačiau čia nauda nesibaigia ir, aptiesus stalą, kambarys atsigauna, interjeras pagyvėja. Taigi, belieka išsirinkti, kokia labiausiai tiktų. Vaidmuo tenka ne tik dizaino elementams, ne tik medžiagos rūšiai, bet ir kainai. Kai skaičiai turi svarumo, pagelbėja akcijos, kartais leidžiančios įsigyti išties neprastą produktą už patrauklią kainą.

Apie staltiesę galima kalbėti kaip apie praktišką daiktą. Ji nusipelno pagyrų dėl įsiliejimo į interjerą. O kartais ir kaina visai žaviai atrodo. Kai šie trys aspektai suderinami, pirkėjai džiaugiasi. Malonu ir gamintojams bei pardavėjams, mat šie jaučiasi tinkamai įvertinti.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *