Tinkama burnos higiena – tobulos visumos komponentas

profesionali burnos higienaTvarkingai apsirengęs žmogus atrodo kitaip – pasitempęs, charizmatiškas, žvalus. Palyginkime apdriskusius treningus ir kostiumą ir suprasime, kad tai tiesa. Iš tiesų dažnais atvejais kostiumas net nebūtinas. Šiaip ar taip, išeiginis drabužis, nauja šukuosena ar paprasčiausiai švariai nuskusta barzda (šis punktas, žinoma, galioja tik vyrams) gali iš esmės pakeisti bendrą paveikslą į gerąją pusę. Neabejotinai svarbi ir burnos higiena.

Pasišiaušęs plaukas reikalo negadina

Nesupraskite klaidingai. Niekas neliepia skaičiuoti kiekvieno pasišiaušusio plauko ar nervintis dėl mažo spuogelio. Jokiu būdu. Pakanka truputį tvarkingumo. Bet svarbu ne vien drabužiai ar šukuosena. Jei kas nors išsišiepia, o burnoje vietoj „įprastų“ dantų demonstruojami geltoni ar net rudi ir skylėti „sutvėrimai“, tai ne pats mieliausias dalykas. Tuo labiau nemalonu, jei pasklinda nemalonus kvapas. Sutvarkyti apleistus higienos reikalus – iššūkis? Reikėtų klausti odontologų, kada higienos procedūros dar atitinka kokias nors nusistatytas ribas, o kada situacija sudėtingesnė.

Nesudėtinga?

Teigiama, jog profesionali burnos higiena – gana greitai ir lengvai atliekama procedūra. Bet kažin ar žodžiai „greitai ir lengvai“ taikytini labai apleistiems atvejams. Siekiant kuo geresnio rezultato ir apskritai rūpinantis pacientų sveikata aptartini keli dalykai. Dantų priežiūra turi būti reguliari ir tinkama, o ne „pora sekundžių dantų šepetėliu“. Kalbama ne tik apie dantų pastą, bet ir apie tarpdančių siūlus bei antiseptinius skalavimo skysčius. Tarp patarimų yra ir šis: mesti rūkyti. Kodėl? Atsakymas: rūkymas toli gražu nėra naudingas organizmo imuninei sistemai. Vadinasi, dantenos mažiau pajėgios „grumtis“ su infekcija, o ir šiaip gydymo trukmė ilgesnė.
Svarbu tai, kad burnos higiena – ne tik estetinis, bet ir profilaktinis vaidmuo. Slopinamas dantenų ligų atsiradimas.

Individualu, bet tikslas vienas

Kiekvienas odontologinis gydymas individualus, nes viskas priklauso nuo konkrečios situacijos. Čia turime omenyje ne tik burnos higieną, bet ir įvairius kitus procesus, pavyzdžiui, dantų implantavimą.
Puikiai suprantama, jog kai kurios procedūros – paprastos ir neilgai trunka. Kitos ilgesnės ir sudėtingesnės. Tačiau, nepaisant nei trukmės, nei skiriamo laiko, tikslas yra vienas. Gydytojai stengiasi padėti pacientams. Siekiama išgydyti, pagerinti dantų būklę. Kalbant apie higieną gal ne visai tinka žodis „išgydyti“, bet užtat tobulai tinka žodis „apsisaugoti“.

Tobula visuma?

Neprivalu atitikti nežinia kokius išvaizdos standartus, tačiau tvarkinga išvaizda – natūraliai suprantamas dalykas. Na, o tinkama burnos higiena yra visapusiškai teigiamas visumos komponentas. Atsižvelgus į tai, kad higiena – ne vien estetinis įgeidis, atrandama glaudi gražių dantų ir jų sveikumo sąsaja.
 
 
 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję

Veido odos patempimas

Nors ir kaip besistengtume sustabdyti laiką ir senėjimo procesus, deja, natūraliai tai dar tikriausiai niekam nepavyko. Tiesa, kai kuriais atvejais žmogaus genofondas gali būti itin jam palankus ir jaunatviška išvaizda leisti mėgautis gana ilgą gyvenimo tarpsnį. Tačiau anksčiau ar vėliau, vis tiek ateina metas, kuomet tiek geri genai, tiek naudojami kremai sudeda savo ginklus prieš […]

Kaip atsikratyti įpročio kramtyti nagus?

Nagų kramtymas yra labai opi ir gana dažnai pasitaikanti problema ne tik tarp vaikų, kaip įprasta manyti, tačiau ir tarp suaugusiųjų. Ši problema neaplenkia netgi ryškiausių pasaulinių žvaigždžių, o to priežastys iš tikrųjų nėra tokios nekaltos. Tai dažnai slepia tam tikras psichologines problemas, kurių priežastis ir yra nagų kramtymas. Tai gali būti baimė, pyktis, stresas, […]

Kontaktiniai lęšiai – geriau nei akiniai?

Ne nuostabu, kad šiais “ekranų” laikais vis daugiau žmonių skundžiasi, kad akys tampa labai pavargusios, juolab, kad rega yra kur kas paprastesnė nei buvo anksčiau. Visgi, kad ir kaip gaila, kad nuosavos akys neberodo taip gerai, kaip norėtųsi, tačiau galima dar džiaugtis, kad egzistuoja daug patrauklių alternatyvų. Viena jų – kontaktiniai lęšiai. Nors anksčiau karaliavo akiniai, tačiau […]