Categories
Grožis Laisvalaikis

Gėlių salonas šv. Valentino dieną dalins prezervatyvus ir atmintines apie saugų seksą

atmintinėPažymint Šv. Valentino dieną, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) kartu su partneriais organizuoja akciją„Paskutinės minutės pasiūlymas – elgtis kitaip“. Akcijos metu gėlių salonuose „Florisima“ laukia staigmena –„One Touch“ prezervatyvai bei informacinės atmintinės. Akcijos tikslas – atkreipti dėmesį į lytiniu keliu plintančių infekcijų prevenciją. Siekiantiems išvengti lytiškai plintančių infekcijų, ULAC medikai rekomenduoja elgtis kitaip – vengti spontaniškų nuotykių, elgtis atsakingai.
Akcija „Paskutinės minutės pasiūlymas – elgtis kitaip“ prasidės vasario 12 d. ir truks iki vasario 15 d. arba tol, kol baigsis dovanėlės. Akcija vyks „Florisima“ gėlių salonuose, kurie yra įsikūrę Antakalnyje (Antakalnio g. 38, Antakalnio g. 77), Šeškinėje (ppc „Akropolis“), Fabijoniškėse (pc „Mandarinas“), Pašilaičiuose (pc „BIG“), Žvėryne (pc „Panorama“), Vikingų g. (pc „Nordika“)
ULAC duomenimis, Lietuvoje lytiškai plintančiomis infekcijomis (LPI) užsikrečia daugiau vyrų nei moterų. Dauguma lytiškai plintančiomis ligomis susirgusių vyrų nurodė, kad turėjo 2-3 lytines partneres per pastaruosius vienerius metus, moterys – vieną. Kaip infekcijos šaltinį vyrai dažniau nurodė atsitiktinį arba nežinomą asmenį, moterys – sutuoktinį ar sugyventinį bei pažįstamą asmenį. Apsaugos nuo lytiškai plintančių infekcijų priemonės – prezervatyvai, galintys sumažinti riziką užsikrėsti lytiškai plintančiomis infekcijomis, susirgusiųjų LPI buvo naudojami retai arba iš viso nenaudojami.
Pernai ULAC užsakymu atliktos apklausos duomenimis, didžioji dalis gyventojų yra pakankamai informuoti, kad prezervatyvai mažina riziką užsikrėsti lytiškai plintančiomis infekcijomis. Visgi dalis gyventojų klaidingai mano, kad hormoninė kontracepcija, spermicidai, nutrauktas lytinis aktas, vaisingų dienų skaičiavimas ar apsiprausimas po lytinio akto gali apsaugoti nuo LPI. Apie tai, kurios priemonės neapsaugo nuo LPI geriau žino moterys. Apklausos duomenimis, kas dešimtas respondentas nurodė, kad yra sirgęs LPI.
Rizikinga seksualinė elgsena – tai dažna lytinių partnerių kaita; daugiau nei vienas lytinis partneris per metus; lytiniai santykiai su atsitiktiniu, nepažįstamų ar mažai pažįstamu asmeniu; apsaugos priemonių (prezervatyvų) nenaudojimas su atsitiktiniais partneriais; lytiniai santykiai be apsaugos priemonių (prezervatyvų), ypač, kai kuris nors iš partnerių užsikrėtęs LPI; lytiniai santykiai apsvaigus nuo alkoholio, narkotikų ar kt. medžiagų.

Categories
El. prekyba Laisvalaikis Verslas

Durex prezervatyvai: kur slypi pastarųjų populiarumas?

Kai kurie prekių ženklai yra taip sėkmingai įsitvirtinę rinkoje, jog vien jų pavadinimas leidžia suprasti, apie ką kalbama. Durex prezervatyvai – idealus šio teiginio pavyzdys. Kodėl pastarieji visada yra žingsniu priekyje lyginant su konkurentais?

Kalbant apie prezervatyvus, visada iškyla klausimas apie jų vartojimo būtinybę. Tai – nepamainoma pagrindinė apsisaugojimo priemonė, naudojama jaunesnio amžiaus asmenų bei neturinčių pastovaus lytinio partnerio. Brandesni žmonės renkasi „daugkartines“ apsaugos priemones (kontraceptinės tabletės, pleistrai, spiralės ir panašiai), jie turi garantiją, jog partneris „nepadovanos“ nemalonios lytiškai plytinčios ligos. Aišku, visada atsiranda priešingai mąstančių žmogelių – neva prezervatyvai sumažina lytinių santykių teikiamą malonumą. Pagalvokite, koks malonumas merginai ištisai būkštauti, ar tai nebus lemiamas kartas iki kol kas nelaukiamo kūdikio užuomazgos bei visos ligų „puokštės“ pasigavimo. Tokie malonumų ieškotojai dažniausiai yra nevisiškai subrendę, negalvojantys apie partnerės jausmus bei gerovę ir tenorintys patenkinti save.

Taigi, prezervatyvai yra būtini. Kitas klausimas – kodėl būtent Durex prezervatyvai? Ilgametė jų gaminimo praktika bei populiarumas skirtingose pasaulio šalyse leidžia teigti, jog pastarieji yra:

  • Kokybiški. Tikriausiai girdėjote ne vieną anekdotą apie tarkim subadytus, neaiškių firmų prezervatyvus? Nerizikuokite ir Jūs taip „nudegti“. Durex prezervatyvai, lyginant su kai kurių kitų firmų gaminiais, kainuoja šiek tiek daugiau. Tačiau įsigydami šią prekę, galite būti tikri, jog renkatės kokybę bei patikimumą – tokios galimybės dėka galima lengviau atsipalaiduoti ir nuvaikyti mintis apie galimus negatyvius scenarijus.
  • Pritaikomumas prie individualios fiziologijos bei asmeninių poreikių. Kaip žinia, visi žmonės yra fiziologiškai skirtingi – tai galioja ir kalbant apie vyrų lytinių organų dydį. Jei vyro varpa yra nutolusi nuo įprasto standarto (yra didesnė ar mažesnė), reikėtų negriebti pirmos pasitaikiusios pakuotės, bet pasidomėti, koks asortimentas, kalbant apie dydį, yra siūlomas.

Taip pat Durex siūlo ir kitų variantų: storesnių ir ypač saugių, itin plonų ar su taškeliais, prisidedančiais prie didesnio malonumo.

Durex – žinomas gamintojas, negalintis leisti teršti savo vardo nekokybiškais gaminiais. Tai – patikimas pasirinkimas pagal individualius poreikius.

Categories
Laisvalaikis

Vis dažniau prezervatyvai moterų rankinėse

Prezervatyvai, liaudiškai vadinami sargiai yra pati populiariausia kontraceptinė priemonė. Jų patikimumas kartais  siekia net 98 procentus. Žinoma, ne tik procentai lemia šių produktų populiarumą. Prezervatyvai turi ir kitų pliusų: jie yra lengvai naudojami, nekenkia sveikatai ir užima tikrai nedaug vietos. Taip, būtent dėl paskutiniosios priežasties prezervatyvus galima nešiotis visur su savimi – taigi visada būti saugiems. Vis dažniau pirkti ir nešiotis prezervatyvus ima moterys. Atsiranda vis daugiau pasisakymų forumuose, kad tai yra populiari prekė ir tarp merginų. Atrodo keista? Yra kelios priežastys tam paaiškinti.
Visada saugi
Didelė dalis merginų prezervatyvus perka tam, kad galėtų visada būti užtikrintos, jog nesusiklostys aplinkybės nesaugiam lytiniam aktui įvykti. Jos teigia, kad jau geriau nusipirks apsisaugojimo priemonių ir turės su savimi, nei leisis į nesaugias meilės scenas. Beje, ne paslaptis, kad ne visiems vyrams prezervatyvas sekso metu yra malonus ir priimtinas. Dažnai vyrai teigia, kad tai sumažina malonumą, ar net nutolina orgazmą visiškai. Kai kurie vyrai prieš pat lytinį aktą “pamiršta” prezervatyvą, o štai visada pasiruošusi moteris gali išgelbėti situaciją.
Valdžios jausmas
Kita priežastis, verčianti moteris rūpintis saugiu lytiniu aktu, noras būti nepriklausomoms. Šiuolaikinėje visuomenėje moterys vis garsiau pasisako, jog pavargo būti priklausomos nuo vyrų. Gal prezervatyvų pirkimas dar vienas to įrodymas? Moteris jaučiasi valdanti situaciją, ji nėra priklausoma nuo vyro: juk nežinia, ar jis tikrai turi apsisaugojimo priemonių.
Skonio reikalas
Kai kurios moterys labai išrankios. Ne tik renkantis vyrą, bet ir įvairioms kitoms smulkmenoms. Vienos iš tokių gali būti ir prezervatyvai. Vyrai dažniausiai daug laiko šiai prekei neskiria, jie perka arba tuos pačius prezervatyvus arba bet kokius. O štai moterys tokiam pirkiniui dažnai skiria daugiau laiko. Jos dažniausiai renkasi rantuotus ar net su skoniais. Tuo tarpu dažnas vyras renkasi tiesiog standartinius per daug neišsiskiriančius prezervatyvus.
Žinoma, priežastys, dėl kurių moterys ryžtasi pirkti prezervatyvus, gali būti pačios įvairiausios. Šaunu, kad jos tam apskritai ryžtasi, o ne tik šaukia, jog saugus lytinis aktas yra vyro pareiga. Beje, tenka pripažinti, kad moterims priimtinesni prezervatyvai internetu, kai nereikia stovėti eilėje su prezervatyvų pakeliu ir netyčia būti užkluptai kolegės.