Moteriška medicininė avalynė ir naujausios tendencijos

Medicinos darbuotojų avalynė arba medicininė avalynė – specialus avalynės tipas, skirtas darbuotojoms, kurios dirba medicinos srityje, pavyzdžiui, gydytojoms, slaugytojoms, laboratorijos personalui, grožio salonų, SPA darbuotojoms ir kt. Moteriška medicininė avalynė – batai, basutės, klumpės, aulinukai ir kt. sukurti siekiant apsaugoti darbuotojas nuo infekcijų ar kitų pavojų, susijusių su jų medicininiu darbo pobūdžiu.

Apie naujausias tendencijas moteriškos medicininės avalynės srityje pasakoja įmonės „Baltas Stilius“ vadovė Loreta Tiagun:

Moteriška medicininė avalynė ir jos tendencijos šiek tiek skiriasi nuo kasdieninės arba bendrosios avalynės tendencijų ir madų. Šie du avalynės tipai turi skirtingus tikslus ir savybes. 

Kasdieninė avalynė, skirta kasdieniam avėjimui ir vadovaujasi vyraujančiomis stiliaus ar mados gairėmis. Ji dažniausiai labai skiriasi pagal sezoną – vasarą vyrauja atviresni bateliai, o žiemą – uždaresni. Dar ji gali skirtis pagal stilių, pavyzdžiui: sportiška, elegantiška, laisvalaikio ir pan.

Medicininė avalynė yra skirta darbui ir jos pagrindinė savybė – funkcionalumas. Ji siekia sudaryti barjerą tarp sveikatos priežiūros darbuotojos ir paciento, apsaugo pėdas nuo bet kokių kūno skysčių ar kitų, galimai pavojingų medžiagų poveikio. Taip pat ji turi būti itin komfortiška, tausojanti avinčiosios kojas ir pėdas. Sveikatos priežiūros specialistės dažnai ilgą laiką stovi, arba priešingai – daug ir sparčiai juda; atlieka užduotis, kurioms reikalingas judrumas. 

 Pastarojo meto medicininėje avalynėje vyrauja kelios tendencijos:

  • „Antimikrobinių” medžiagų naudojimas. Šios medžiagos yra naudojamos siekiant užkirsti kelią bakterijų, virusų ir kitų mikroorganizmų dauginimuisi ant avalynės paviršiaus. Tai padeda sumažinti infekcijų riziką medicinos įstaigose.
  • „Ergonomiškas” dizainas. Avalynė kuriama siekiant padėti darbuotojams išlaikyti gerą kūno poziciją ir sumažinti nuovargį, susijusį su ilgalaikiu stovėjimu ar vaikščiojimu. Tai padeda sumažinti profesinių traumų riziką, gerina darbuotojų produktyvumą.
  • Specifinio funkcionalumo. Medicininė avalynė gali būti kuriama, siekiant padėti moterims, turinčioms sveikatos sutrikimų pavyzdžiui, varikozines venas. Avalynė gali palaikyti kojų ir kulnų raumenis, padėti mažinti kojų nuovargį ir stiprinti kraujotaką.

Renkantis avalynę, skirtą būtent darbui yra svarbu pasitarti su savo įstaigos administracija, kad sužinotumėte, kokios yra konkrečiai jūsų įstaigos arba jūsų darbo pozicijos reikalavimai. Taip pat svarbu tinkamai prižiūrėti avalynę. Tai reiškia reguliarų jų plovimą, dezinfekavimą, susidėvėjusios ar pažeistos avalynės atnaujinimą, keitimą ir gamintojo nurodymų sekimą.“

UAB „Baltas Stilius“ –  moteriška medicininė avalynė irapranga. Įmonė yra galiotasis „Koi“ (JAV) ir „Apolonia“ (Lenkija) atstovas Lietuvoje.  Čia galima įsigyti ne tik medicininė avalynės, bet ir įvairių modelių ir spalvų švarkų, chalatų, palaidinių, medicininių kostiumų ir kt.

Parduotuvė BALTAS STILIUS
Žirmūnų g. 139,Vilnius
Telefonas: +37065553707
El. p.: [email protected]

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *