Kaip rasti darbą mados rinkoje

Netrukus baigsite studijas ir nerimaujate, kaip įsidarbinti mados rinkoje? Dėl dabartinių iššūkių, su kuriais susiduriama šiuolaikinėje rinkoje, pradedantiesiems gali būti nelengva surasti norimą darbo vietą. Ir šiuo atveju visiškai nesvarbu, ar būtų kalbama apie tai, kas siūlo skelbimai Alytuje, ar kitame mieste. Jei žmogus neturi patirties konkrečioje srityje, ne kiekvienas darbdavys į jį žvelgia teigiamai ir yra pasiruošęs suteikti šansą. Todėl tam, kad viskas klostytųsi bent šiek tiek lengviau, pateiksime jums keletą patarimų.

Būkite kantrūs, bet turėkite planą

Geromis ekonomikos sąlygomis vidutiniškai pradedančiojo darbuotojo darbo paieškos gali užtrukti nuo vieno iki šešių mėnesių. Esant prastai ekonomikai, tai užtrunka dar ilgiau. Gali būti mažiau galimybių, o jei ir yra galimybių, darbdaviai gali būti atsargūs jas užpildyti dėl susirūpinimo biudžetu. Be to, įdarbinimo procesas gali užtrukti, nes reikia atlikti daug etapų (paraiškos teikimo procesas, pirmasis pokalbis, keli tolesni pokalbiai, biografijos ar rekomendacijų patikrinimas, pasiūlymas ir priėmimas). Paskutiniaisiais studijų metais pradėkite anksti rengti savo gyvenimo aprašymą, praktikuotis vesti pokalbius, tyrinėti galimybes ir likus 3-4 mėnesiams iki studijų baigimo pradėkite teikti paraiškas dėl darbo.

Kasdien ženkite bent po vieną žingsnį

Baigus studijas lengva atsipūsti ir tikėtis, kad darbas ateis pats. Tačiau, jei jūsų tėvai nėra įmonės savininkai, tokia taktika retai pasiteisina. Būkite aktyvūs! Pasiimkite kalendorių ir kiekvienai darbo savaitės dienai, nuo pirmadienio iki penktadienio, užrašykite po vieną užduotį. Įtraukite laiką, skirtą gyvenimo aprašymui tobulinti, laiškams su prašymais rašyti, dalyvauti profesiniuose susitikimuose, susitikti su žmonėmis ir palaikyti ryšius su darbdaviais.

Nustatykite savo unikalią kvalifikaciją

Įsijauskite į darbdavio vietą. Jis turi užimti darbo vietą ir ieško tam tikrų įgūdžių ir (arba) patirties. Skirkite laiko pareigybei ir organizacijai ištirti, nustatykite, kuo išsiskiriate iš kitų kandidatų, ir įtraukite šią informaciją į savo gyvenimo aprašymą. Įsitikinkite, kad darbdavys mato, kaip jūsų įgūdžiai atitinka darbo vietos reikalavimus. Jei darbdavys gali greitai nuskenuoti jūsų gyvenimo aprašymą ir nustatyti, ar atitinkate pareigas, CV atliko savo darbą.

Pasirodykite

Šioje ekonominėje situacijoje spragsėdami kompiuteriu darbo negausite. Išlįskite iš už rašomojo stalo ir bendraukite su darbdaviais asmeniškai. Pasinaudokite visomis galimomis progomis, pavyzdžiui, darbo mugėmis, pokalbiais universitetuose ir kitais kontaktų užmezgimo renginiais. Gyvenimo aprašymas darbdaviui negali papasakoti visos jūsų istorijos, todėl asmeninis susitikimas (kad ir koks trumpas jis būtų) suteikia jums galimybę išsamiai papasakoti apie savo įgūdžius ir patirtį. Parodykite, kad esate profesionalas (požiūriu, išvaizda ir elgesiu), ir leiskite atsiskleisti savo asmenybei. Darbdaviai pasakoja, kad susitikimai akis į akį padeda jiems įsitikinti, ar kandidatas tiks darbui ir organizacijai.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *