Mados kandis keliauja į Jūsų spintą

MADOS KANDIS – Kamilė Balčytytė, Vilniaus dailės akademijos (toliau tekste -VDA) Kostiumo dizaino katedros absolventė. Šių metų birželį Kamilė apgynė bakalauro studijų baigiamajį darbą, pristatė ready-to wear 2014 pavasariui/vasarai skirtą kolekciją Aspergillus.
Šiek tiek išmanantys lotynų kalbą turėtų suklusti – Kamilės kolekcija buvo įkvėpta juodojo pelėsio (Aspergillus niger – lot.). Jei įsivaizdavote nešvarą ir antisanitariją, teks nusivilti. O gal – priešingai, nudžiugti, nes kolekcija – tikrai dėvima. Autorė derino autentiškus tekstilės marginimo būdus su šiuolaikinėmis spaudos technologijomis, taip buvo sukurti originalūs, vienetiniai audiniai, iš kurių gimė šeši Kamilės baigiamosios kolekcijos modeliai. Pasak jaunosios mados kandies, “šiandien aktualu yra prisiminti, kad savo rankomis galima sukurti unikalių, asmeniškų dalykų, o ne tik viska automatizuoti ir patikėti mašinoms”. Dizainerė atitinka pagrindinius “Mados kandies” projekto principus, – originalūs ir vienetiniai gaminiai. Pasak Kamilės baigiamojo darbo vadovės, prof.dr. Jolantos Vazalinskienės – kūrėja nepaprastai atsakingas, metodiškas žmogus, turinti savo stilių, formos ir spalvų pojūtį.
Prieš įstodama į VDA Kamilė mokėsi M.K. Čiurlionio menų gimnazijoje, tad galėjo tapti, kuo panorėjus – kad ir tapytoja ar grafike. Tačiau jauna kūrėja prieštarauja šioms hipotezėms: “tapau mados dizainere, nes to norėjau visada, kiek prisimenu. Man tai nebuvo pasirinkimas, aš tuo gyvenu. Nors kitos meno disciplinos man nesvetimos, drabužių dizainas mane traukia dėl savo tiesioginės sąsajos su žmogumi. Nuo to ką dėvime, priklauso mūsų savijauta, elgesys. Tai – daug asmeniškiau nei paveikslas ant sienos. Dizainerio rūbą vilkintis žmogus tampa kūrinio dalimi Ryšys tarp žmogaus ir kūrinio drabužių dizaine yra viena pagrindinių priežasčių kodėl darau tai, ką darau”
MADOS KANDIS pristato naujausią Kamilės kolekciją, sukurtą, bendradarbiaujant su projekto partneriais. Rudenėjant Kamilę inspiravo Lietuvos miškai, tad galime tikėtis rusvai žalsvų atspalvių, jaukių, šiltų modelių – kelnių, megztinių, marškinių ir net paltų. Žodžiu, turėsime į ką susisiausti šaltais žiemos vakarais.
Aplankykite Mados kandį ir susipažinkite su kitais dizaineriais: http://www.madoskandis.lt

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *