Agnė Alaburdaitė: „Disciplina tai tarsi formulė, reikalinga sėkmingam darbui“

Nemanykite, kad taip teigianti Vilniaus dailės akademijos (toliau tekste – VDA) Kostiumo dizaino katedros III kurso bakalaurė – sausa rimtuolė. Tai tiesiog dalis jos atsakymo į klausimą, ar mokslai akademijoje pateisino lūkesčius. Didžiausias jaunos mergaitės lūkestis buvo tobulėti, išeiti už pažinimo ribų. „ Faktas, kad žengiau didelį žingsnį link to, bet ar dėka akademijos čia jau kitas klausimas. Žinoma, akademijos pagrindinis pliusas yra disciplina, kuri kaip formulė reikalinga sėkmingam darbui. Bet jei žmogus motyvuotas savo discipliną jis gali susikurti ir pats“, – sako jauna dizainerė Agnė.
Mada visuomet Agnei buvo kažkas itin artimo, jai turėjo didžiausiai motyvaciją dėl nepaaiškinamų, neapibrėžtų motyvų, todėl mados dizaino studijų pasirinkimas buvo kategoriškas ir aiškus.
Paklausta apie šiuo metu VDA itin populiarių dalinių studijų užsienyje ar tarptautinių profesinių praktikų naudą jaunai asmenybei, Agnė teigia, jog ta patirtis „Naudinga, net jei ir nenaudinga. Tai vienas iš būdų atrasti save ir suprasti ką ir kam kuri, kokia yra tavo strategija, susipažinti su kitomis rinkomis, įgauti naujų patirčių. Visada svarbu išbandyti viską, kad žinotum ko nori ir ko nenori imtis“.
Paklausta apie autoritetą kūrybos atžvilgiu, „po kurio sparnu“ norėtų atlikti praktiką, Agnė be arogancijos sako: „Bet koks pasaulinio garso dizaineris man jau yra savotiškas idealas, nes nori ar nenori pripažinti – tai talentas. O geriausia praktika ten, kur esi arčiausiai sprendimo proceso, juo labiau, jei gali į tai įsitraukti. Todėl geriau būti svarbiu mažesnėje kompanijoje, nei mažu sraigteliu didelėje.
Agnės kūrybos guru jie nuolat kinta. Tai nėra keista – juk augant asmenybei, keičiasi ir jos požiūris. Šiuo metu A. Alaburdaitė žavisi Riccardo Tisci (Givenchy), Alexander Wang, Hussein Chalayan, bei Olivier Rousteing (Balmain) darbais.
Baigusi studijas Agnė nori turėti jau pilnai susiformavusią siekiamybę vartotojo, stilistikos bei rinkos atžvilgiu. Tai, iš ko jauna kūrėja būtų atpažįstama. Be kita ko, pirmoje vietoje visada lieka savos idėjos ir jų plėtra.
Dizainerės darbai, žvelgiant retrospektyviai, – gana skirtingi, tačiau ji vis labiau suvokia, kurią liniją nori vystyti ateityje. Pagrindiniais dabarties ir ateities stiliaus raktiniais žodžiais A. Alaburdaitė įvardija modernumą, konstruktyvumą, prabangos dvelksmą. Vienas pagrindinių siekių – kurti naujas variacijas, kai senos technikos pateikiamos naujai, išgaunant netikėtumą. Tai stilius skirtas miesto žmogui.
Madoskandis.lt turėsite progos atrasti keleto praėjusių metų Agnės Alaburdaitės kūrybos asortimento fragmentų – nuo aksesuarų iki kostiumų. Daug bandymų, atradimų ir įdomių rezultatų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję

Veido odos patempimas

Nors ir kaip besistengtume sustabdyti laiką ir senėjimo procesus, deja, natūraliai tai dar tikriausiai niekam nepavyko. Tiesa, kai kuriais atvejais žmogaus genofondas gali būti itin jam palankus ir jaunatviška išvaizda leisti mėgautis gana ilgą gyvenimo tarpsnį. Tačiau anksčiau ar vėliau, vis tiek ateina metas, kuomet tiek geri genai, tiek naudojami kremai sudeda savo ginklus prieš […]

Kaip atsikratyti įpročio kramtyti nagus?

Nagų kramtymas yra labai opi ir gana dažnai pasitaikanti problema ne tik tarp vaikų, kaip įprasta manyti, tačiau ir tarp suaugusiųjų. Ši problema neaplenkia netgi ryškiausių pasaulinių žvaigždžių, o to priežastys iš tikrųjų nėra tokios nekaltos. Tai dažnai slepia tam tikras psichologines problemas, kurių priežastis ir yra nagų kramtymas. Tai gali būti baimė, pyktis, stresas, […]

Susikurk marškinėlius pats!

Nerandi sau patinkančių marškinėlių? Ne bėda! Šiais laikais jau nėra būtina kelias valandas leisti parduotuvėje, dabar daug patogiau apsipirkinėti internete. Dar viena puiki naujovė – kai kuriuose puslapiuose savo svajonių marškinėlius gali susikurti pats. Tereikia išsirinkti patinkantį dizainą, spalvą, dydį ir rankovių ilgį. Tavo marškinėliai gali būti vienspalviai, su užrašu arba tam tikru paveikslėliu. Tai […]