Kodėl taip vertinami alpakų vilnos gaminiai

vilnos gaminiai

Alpakos – ne tik dailūs ir bendraujantys gyvūnai, bet ir galintys tapti puikiu verslo šaltiniu. Alpakas auginantys verslininkai rinkai siūlo kasmet vis daugiau gaminių iš alpakų vilnos. Tai aukštos klasės drabužiai ir ne tik, kurie nuolat randa savo pirkėją. Pasirodo, yra daugybė naudų, dėl kurių alpakų vilnos gaminiai vertinami ne tik Lietuvos, bet ir viso pasaulio pirkėjų.

Sukurtos bendravimui

Alpakos daugelyje pasaulio šalių yra auginamos ne tik dėl vilnos, bet ir dėl savo charakterio. Pirmiausia reikia žinoti, jog tai labai taikus gyvūnas. Kartais jos vadinamos tinginėmis, stebint alpakas, galima pagalvoti, kad jos ištisas dienas nieko neveikia. Ganosi jos bandomis ir nekelia per daug triukšmo, nesiblaško po ganomas vietoves. Dažniausiai ramiai kramsnoja žolę arba tiesiog ilsisi pievoje.

Tačiau šis taikus gyvūnas yra ir labai bendraujantis. Todėl jos yra taip mėgstamos lankytojų zoologijos soduose. Alpakos lengvai prisileidžia žmones, mielai valgo jiems ši rankų ir skiria dėmesio netgi mažiausiems sodo lankytojams. Tačiau erzinti alpakų nevalia. Susierzinusios jos gali netikėtai apspjauti.

Šilta, lengva ir puri vilna

Taip trumpai būtų galima apibūdinti alpakos vilną. Todėl alpakų vilnos gaminiai tikrai skiriasi nuo lietuviams įprastų avies vilnos gaminių. Pirmiausia, todėl kad alpakos vilna yra daug kartų švelnesnė. Todėl iš jos gaminami įvairūs drabužiai. Populiarūs alpakos vilnos paltai, megztiniai, kojinės, pirštinės, šalikai, kepurės ir kiti gaminiai. Taip pat labai populiaru įsigyti alpakos vilnos pledus ar antklodes. Visi šie gaminiai yra labai švelnūs ir neerzina odos, nes nėra iš tų, kurie „kandžiojasi“.

Alpakos vilna lengvai pasiduoda būti apdirbama. Iš alpakos vilnos lengvai išvijami įvairių storumų ir spalvų siūlai. O veltos alpakos vilnos gaminiai – dar labiau vertingi. Velti alpakos vilną yra lengviau nei avies, pirmiausia todėl, kad vilna yra daug švelnesnė. Todėl darbas yra daug greitesnis ir patogesnis. O po jo nelieka nemalonaus rankų jausmo.

Taip pat alpakų vilnos gaminiai vertinami dėl savo natūralumo ir kokybės. Skirtingai nei gaminiai iš avies vilnos,  kurie mums jau įprasti, iš alpakų vilnos gaminiai yra patvaresni. Nes alpakos vilna taip nesitrina, todėl gaminiai ilgiau išlaiko savo išvaizdą. Be to, jie neskleidžia nemalonaus specifinio kvapo. Būtent tokiu pasižymi avies kailis. Taip pat alpakos vilna gali būti labai įvairių spalvų. Todėl norint pasipuošti madingu alpakos vilnos paltu ar kepure, galima rinktis iš plataus įvairių spalvų gaminių asortimento.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *