Merhaba, nuotykių ištroškę keliautojai! Jei jūs nusprendėte aplankyti jau seniai daugelio keliautojų pamėgtą Turkiją, sudarėme jums labai naudingų ir praktiškų kelionei į Turkiją (https://bc.lt/keliones/i-Turkija/) skirtų patarimų sąrašą, kuriuo pasinaudoję, savo atostogas paversite gerokai smagesnėmis ir sklandesnėmis.
Kai kurie tinklalapiai Turkijoje yra draudžiami
Šiandien tai daugeliui žmonių gali skambėti pakankamai neįprastai ar netgi utopiškai, tačiau Turkija yra viena iš tų nedaugelio šalių, kurioje kai kuriems tarptautiniams tinklalapiams yra taikomi draudimai. Todėl jei jūs ruošiatės kelionei į Turkiją, nepamirškite, kad kai kurių tinklalapių šioje šalyje nepasieksite.
- „Wikipedia“ Turkijoje yra uždraustas tinklalapis – nepaisant to, kad galbūt būtent šis tinklalapis iki šiol jums buvo viena iš pagrindinių informacijos paieškos priemonių. Todėl jei norite daugiau informacijos sužinoti apie įvairias istorines vietas, pasistenkite tai padaryti dar prieš išvykdami.
- com neleidžia užsisakyti apgyvendinimo paslaugų Turkijoje, jei jūs tuo metu esate Turkijoje. Žinoma, tai labai reikšmingai apsunkina šiuolaikinius keliautojus, kurie nori savo apgyvendinimu pasirūpinti tik nuvykę į vietą. Todėl norint tokių nepatogumų išvengti, apgyvendinimą pasirinkite dar būdami Lietuvoje.
- „PayPal“ daugeliui šiuolaikinių interneto vartotojų yra pagrindinė atsiskaitymo priemonė – ypač tuomet, kai jie keliauja. Tačiau „PayPal“ paslaugos nėra prieinamos Turkijoje. Kita vertus, galima pasinaudoti „PayPal“ mobiliąja programėle, kuri padeda pasiekti savo sąskaitą.
Atkreipkite dėmesį į Turkijos orus
Orai Turkijoje labai tiesiogiai priklauso nuo to, kuriuo metų laiku vyksite į šią šalį ir kurias Turkijos dalis jūs nuspręsite aplankyti. Turkijos orai gali būti labai skirtingi – nuo labai sausų ir karštų vasarų, iki šaltų ir snieguotų žiemų. Todėl prieš vykdami į Turkiją, nepamirškite pagalvoti apie tai, kokių orų jūs tikitės iš savo kelionės.
Kada yra geriausias laikas kelionei į Turkiją
Suprantama, kad kiekvieno keliautojo lūkesčiai labai skiriasi. Vieni mėgsta keliauti tuomet, kai už lango yra nemažiau kaip 30 laipsnių karščio, o tuo tarpu kiti nori vėsesnės ir ne tokios varginančios (karščio prasme) kelionės.
- Vasaros mėnesiai. Turkijoje vasaros gali būti ypatingai karštos. Nėra neįprasta, kad pačiame vasaros sezono įkarštyje termometro stulpelis siekia 38 laipsnius karščio. Todėl jei ruošiatės Turkiją aplankyti vasaros mėnesiais, būtinai tinkamai pasiruoškite labai karštoms dienoms, kartu su savimi pasiimdami skėčius nuo saulės, odą apsaugodami kremu nuo saulės ir nepamiršdami vartoti daug skysčių.
- Žiemos mėnesiai. Kai kuriose Turkijos dalyse žiemos mėnesiais gali iškristi nemažai sniego. Turistų Turkijoje reikšmingai sumažėja tarp lapkričio ir kovo mėn. Todėl jei norite keliauti vėsesniu oru ir nesusidurti su didelėmis turistų miniomis, tai gali būti vienas iš pasirinkimų.
- Pavasario mėnesiai. Pavasaris Turkijoje (kaip ir daugelyje kitų pasaulio šalių) yra įspūdingas. Taigi, balandžio ir gegužės mėnesiai Turkijoje yra vadinami piko mėnesiais.
- Rudens mėnesiai. Ruduo taip pat yra puikus metas keliauti į Turkiją, kadangi tokiu laikotarpiu orai yra pakankamai neblogi ir tinkami keliavimui.
Naudinga pramokti keletą turkiškų žodžių
Turbūt jau ne vieną kartą buvote girdėję tokius patarimus ir neretai juos praleisdavote pro savo ausis, nes manėte, kad šiandien visame pasaulyje galima labai lengvai susikalbėti anglų kalba. Tačiau neturėtumėte pamiršti, kad anglų kalba bendrauja anaiptol ne kiekvienas Turkijos gyventojas. Tiesą sakant, angliškai kalbančių žmonių nėra labai daug. Todėl labai naudinga prieš vykstant į Turkiją pramokti bent keletą turkiškų žodžių. Jau nekalbant apie tai, kad tokiu būdu jūs padarysite įspūdį vietiniams gyventojams ir galėsite pelnyti didesnį jų palankumą.