Ko reikia sėkmingo žindymo pradžiai?

Dažnai mamos galvoja, kad gimus mažyliui savaime atsiras instinktas ir supratimas, kaip žindyti. Deja, realybėje ne visada viskas būna taip. Žindymas yra natūralus procesas, tačiau tai ir didelis darbas bei įgūdis, kuriuo reikia mokytis. Ką privalo žinoti, suprasti ir išmokti mama, kad užtikrintų sėkmingą žindymo pradžią? Ką daryti susidūrus su žindymo sunkumais? Pirmiausia, būtinas vidinis nusistatymas ir noras, stiprus noras žindyti savo mažylį. Kitaip, susidūrus su menkiausiais žindymo sunkumais, aukso vertės mamos pienelis bus pakeistas mišiniu. Kad noras žindyti būtų stipresnis, būtina žinoti žindymo privalumus mažyliui, mamai ir visai šeimai. Būkite kartu su mažyliu 24 valandas per parą. Tegul mažylis miega šalia jūsų. Buvimas kartu gerina žindymo procesą ir didina pieno kiekį.

Žindymo dažnis

Neribokite žindymo. Mažylis turi žįsti ne mažiau kaip 8-12 kartų per parą. Ne rečiau kaip kas tris valandas ar kai matomi alkio požymiai. Taip pat netrumkite žindymo laiko, riebalų kiekis žindymo metu didėja, todėl riboti laiką ar skubėti  keisti krūtį nevertėtų. Ši taisyklė yra pati svarbiausia žindymo sėkmei, kadangi pieno kiekis tiesiogiai priklausys nuo to, kaip dažnai ir ilgai mažylis žįs krūtį.

Užsiėmimai kūdikio laukiančioms šeimoms

Besilaukiančių užsiėmimai skirti įgyti pasitikėjimo savimi, drąsos, kuri reikalinga ne tik nėštumo, gimdymo, bet ir naujagimio priežiūros metu. Užsiėmimuose pateikiama ne tik teorija, bet ir labai daug praktinės informacijos, mokoma praktinių įgūdžių. Sužinosite, kaip kuo lengviau ir sveikiau gyventi nėštumo metu, išmoksite pastebėti pirmuosius gimdymo ženklus, suprasite, kas iš tiesų vyksta gimdymo metu, ko tikėtis po gimdymo ir kaip elgtis, ką pastebėti, kai grįšite namo su naujagimiu. Užsiėmimų metu praktiškai išmoksite vystyti, prausti, nešioti naujagimį. Sužinosite, kodėl taip svarbu žindyti naujagimį ir kaip žindyti sėkmingai, išmoksite vertinti naujagimio sveikatos pokyčius ir apsaugoti nuo ligų. Užsiėmimus rekomenduojama lankyti ne tik mamai, bet ir būsimajam tėčiui.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *