Kada reikia rinktis ortopedinius batus vaikams?

Jei jūsų vaikas skundžiasi pėdų ir kojų skausmais, gydytojas ar kitos mamos jums rekomendavo ortopedinius batus. Tačiau kas iš tiesų yra ortopediniai batai ir apie ką reikia pagalvoti perkant juos pirmą kartą?

Kas yra ortopediniai batai vaikams?

Pirma, ortopediniai batai vaikams yra specialiai sukurti palaikyti pėdą, kulkšnį ir koją. Pats žodis „ortopedinis“ yra sudarytas iš dviejų graikiškų šaknų:

  • „Orto“ reiškia teisingas .
  • „Paedic“ reiškia pėdą .

Apskritai ortopediniai batai gali padėti gydyti konkrečias problemas, su kuriomis gali susidurti jūsų mažylis, ir jų išvengti. Tai gali būti:

  • Perpronacija, kai judant pėda rieda į vidų;
  • Susuktos kulkšnys, kai patempimas atsiranda abiejose kulkšnies pusėse;
  • Traukia kelius, kai keliai pakrypsta į vidų, nors kulkšnys lieka viena nuo kitos;
  • Žemas raumenų tonusas, kai raumenys yra suglebę, todėl sunku išlaikyti gerą laikyseną sėdint ar stovint;
  • Plokščios pėdos, kai pėdos skliautai yra labai žemi arba jų visai nėra.

Pavyzdžiui, pateikę geriausius batus vaikams, kurių pėda yra plokščia ar panašios būklės, gali padėti jiems vaikščioti ir bėgti tiesiai ir pagerinti bendrą laikyseną. Ortopediniai batai dažniausiai gaminami su didesniu batų gyliu ir papildomu paminkštinimu, kad padėtų tiems, kurių eisena yra neįprasta.

Ortopedinių batų privalumai

Ortopediniai batai vaikams turi daug privalumų. Vaikų ortopedinių batų tarppadžiai yra lengvi, su švelnia svirties apačia. Jie suteikia amortizaciją, kad sušvelnintų smūgį, ir padeda išlyginti pėdą, kai ji liečiasi su žeme. Šie unikalūs padai taip pat yra platūs, leidžiantys judėti ir stabiliai vaikščioti. Dėl ortopedinių vidpadžių ortopediniai batai yra geriausi vaikų lanką atspindintys atraminiai batai. Tinkami vidpadžiai pašalina per didelę pronaciją, kuri yra pagrindinė pėdų ir kulnų skausmo priežastis. Ortopediniai vidpadžiai mažina kelių, klubų ir apatinės nugaros dalies apkrovą bei sumažina pėdos ir kulno spaudimą. Kaip? Na, jie perkelia dalį jūsų vaiko kūno svorio į lanką, o tai pagerina pėdų ir kojų išlyginimą. Dauguma ortopedinių batų vaikams yra gaminami įvairaus pločio, kad būtų tiksliai prigludę, pavyzdžiui, vidutiniai, platūs ir ypač platūs. Taip pat jie sukonstruoti su didesniu gyliu, kad tilptų stori vidpadžiai. Idėja yra pasiūlyti laisvą, patogų prigludimą, kad būtų pašalintos pėdos spaudimo vietos.

Taigi, gali būti batai mergaitėms ir berniukams su išskirtiniais dizainais, dėl to kiekvienas ras mėgiamus ortopedinius batus, kurie palengvins judėjimą ir sumažins skausmą.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *