Kaip gėlės veikia mūsų kasdienį gyvenimą

Atliktų tyrimų duomenys parodė, kad gėlės namuose yra naudingos mūsų sveikatai. O kadangi gėlės gali pagerinti daugelį kasdienio gyvenimo aspektų, nenuostabu, jog šiandien gėlių pristatymas į namus taip pat yra tapęs labai populiariomis paslaugomis. Tuo tarpu, jei jūsų namų dar nepuošia gėlės, dabar būtų pats metas susipažinti su svarbiais gėlių privalumais.

Didina kūrybiškumą ir produktyvumą

Šiuolaikinėje verslo kultūroje konkurencinio pranašumo išlaikymo raktas yra laimingi ir produktyvūs darbuotojai. Tai pasiekti gali būti sunku, nes produktyvumui didelės įtakos turi begalė skirtingų veiksnių – nuo baimės netekti darbo vietą, iki pasitikėjimo savimi stokos ir kitų ekonominių veiksnių.

Remiantis atlikto tyrimo duomenimis, augalai ir gėlės gali padėti sprendžiant minėtą problemą. Tyrimai rodo, kad darbo aplinka, kurioje aplink yra gėlių ir augalų, gerokai pagerina kūrybinius rezultatus, problemų sprendimo įgūdžius ir bendrą produktyvumą. Taigi, jei jūs jau kurį laiką susiduriate su rutina, pabandykite prie savo darbo stalo biure arba namuose pasidėti gyvų gėlių.

Teigiamas poveikis nuotaikai ir emocijoms

Nuolatinis greitas gyvenimo tempas daro didelę neigiamą įtaką mūsų gyvenimui, todėl dauguma žmonių ieško būdų, kaip atsikratyti streso ir atrasti ramybę. Naujausi tyrimai parodė, kad gėlių buvimas šalia mūsų sukelia teigiamas emocijas ir pasitenkinimo gyvenimu jausmą. Visi žino, kokį džiaugsmą teikia gėlių gavimas, tačiau tyrimai parodė, kad šie jausmai išlieka ir turi ilgalaikį teigiamą poveikį. Tyrimo dalyviai pranešė, kad dėka gėlių jie jautėsi mažiau prislėgti, nerimastingi ir susijaudinę, turėjo daugiau entuziazmo ir buvo laimingesni. Todėl jei turite šeimos narį ar draugą, kuriam gali prireikti paspirties ir nuotaikos praskaidrinimo, pasinaudokite gėlių pristatymo į namus paslaugomis ir padovanokite jam šviežių gėlių puokštę.

Stipresni emociniai ryšiai

Kalbant apie dalijimąsi, gėlių dovanojimas visada buvo puikus būdas parodyti žmogui, kiek daug jis jums reiškia, ir užmegzti artimesnius santykius. Tyrimai rodo, kad ne tik gėlių dovanojimas ir (arba) gavimas, bet ir pats gėlių buvimas šalia padeda užmegzti daugiau asmeninių ryšių. Tyrimo dalyviai, apsupti gėlių, nurodė, kad jų ryšys su šeima ir draugais sustiprėjo. Gėlės taip pat skatina žmonių užuojautą, kuria dalijamasi su kitais.

Didina komforto jausmą

Žmones visada traukė gamta, nes ji suteikia komforto jausmą. Kas gali būti geriau, jei su gėlėmis įnešite gamtos teikiamą komfortą į savo namų vidų? Be to, žiemą gėlės ir augalai viduje suteikia daugiau drėgmės. Ši drėgmė padeda kovoti su žiemai įprastais negalavimais – sausa oda, išsausėjusia gerkle ir sausu kosuliu, kurie gali sukelti sezonines ligas. Gėlės gal ir neišgydo peršalimo, bet gali padėti jo išvengti!

Didina energiją ir gerina atmintį

Augalai ir gėlės yra supermaistas smegenims! Jie abu prisotina orą deguonimi ir taip stiprina smegenų ląsteles, o tai gali pagerinti mūsų atminti ir padėti lengviau susikaupti. Atlikti tyrimai taip pat parodė, kad gėlės gali padidinti energiją, nuvyti rytinį slogumą ir suteikti daugiau pozityvumo. Vien tik įtraukus nedidelę puokštę į rytinę rutiną, galite pagerinti savo bendrą nuotaiką ir geriau nusiteikti jūsų laukiančiai naujai dienai.

Taigi, šiuolaikiniame pasaulyje, kuriame daugelis iš mūsų kasdien gyvename labai įtemptu ir sparčiu ritmu, kaip niekad svarbu skirti laiko ir užuosti rožių, lelijų ar jurginų kvapą! Visa tai padeda prisiliesti prie mus supančios gamtos, nusiraminti, atsipalaiduoti ir praskaidrinti savo nuotaiką.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *