Kaip berniukams parinkti tinkamą lauko aprangą?

Apranga berniukams

Vaikai mėgsta žaisti lauke nepaisant kokios yra oro sąlygos. Šilta ar šalta, lyja ar sninga, lauke yra ką veikti visais metų laikais, ypač berniukams. Jaustis patogiai ir nesušalti galim tiktais dėvint tinkamus drabužius. Skirtingoms oro sąlygoms reikalingi skirtingų rūšių drabužiai, oro sąlygos gali keisti kelis kartus per dieną tad labai svarbu pritaikyti aktyviai judantiems berniukams tinkamą lauko aprangą. Į ką atkreipti dėmesį?

Sintetinės ar natūralios medžiagos

Vaikai dažnai per vėlai pastebi, kad jiems per šalta arba per daug karšta, todėl tėvai turi iš anksto pasirūpinti kokius drabužius būtų geriausią dėvėti atsižvelgiant į tos dienos orus. Klausimas kuris dažniausiai kyla tėvams – kokias medžiagos lauko drabužius vertėtų rinktis. Pasirinkimas šiuo atveju yra dvejopas – sintetika arba natūralios medžiagos. Esant sausiems ir pakankamai šiltiems orams galima drąsiai rinktis medvilnę ar vilną nes nereikia bijoti, kad berniukas sušlaps ar išsiteps su purvu.

Jeigu ruošiate sūnų į mokyklą ar išvyką, tinkamesnė būtų sintetinė lauko apranga berniukams nes ją bus lengviau išvalyti šlapia servetėle arba išplauti skalbyklėje. Sintetinės vaikiškos aprangos privalumai yra tai, kad jie mažiau įgeria purvą, atstumia drėgmę, yra vėjo neperpučiami, o išplovus greitai išdžiūta ir niekuomet nesiglamžo. Šiuo metu populiariausi vienos ar dviejų daliu kombinezonai berniukams. Sintetinę aprangą vaikams renkasi dar ir todėl, kad ji yra pigesnė nei ta kuri pagaminta iš medvilnės. Jeigu pasirinksite brangesnius sintetinius drabužius, jie bus pagaminti iš geresnės kokybės poliesterio ir šiltinimo sluoksnio kuris dar bus ir kvėpuojantis ir garinantis kūno skleidžiamą drėgmę. Tai svarbu kai lauke yra žema temperatūra, o turint omenyje kad vaikai lauke nuolat aktyviai žaidžia iš sušyla, ši drabužių savybė labai naudinga.

Vilnoniai drabužiai ir rizika peršalti

Atskirai reikėtų aptarti vilnos drabužius. Jie berniukams geriausi kai lauke yra ypač šalta ir sausa. Aprengus vilnoniu megztiniu būsite tikri, kad vaikas jausis patogiai ir nesušals. Labai dažnai tėvai aprengia vaikus per daug storai. Liemenės po striuke tikrai nereikia jei vaikas turi šiltus apatinius drabužius, marškinėlius su rankovėmis ir pėdkelnes. Jei striukė yra su pašiltinimu, užtenka ir paprasto džemperio, kur kas svarbiau yra šiltos neperšlampančios pirštinės, kepurė uždengianti ausis, ilgas šalikas ir geri lauko batai. Venkite lauko aprangos kuri yra atspari vandeniui tačiau nekvėpuojanti. Tokia apranga gali būti tinkama suaugusiems arba kūdikiams kurie juda mažai tačiau mažiems vaikams tai tinka toli gražu ne visada. Taisyklė aprengti mažuosius vienu sluoksniu daugiau nei suaugusius šiuo atveju negalioja. Poliesterio striukės ir kiti drabužiai suteikia klaidingą šilumos pojūti nes judantis organizmas greitai sušyla ir suprakaituoja, sukaitęs vaikas nori greitai atsivėsinti ir prasisegęs ar persirengdamas gali sušalti ir susirgti.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *