Ką daryti jei namuose nėra oro drėkintuvo?

Visų pirma, ko gero, derėtų pradėti nuo to ar Jums apskritai namuose oro drėkintuvas yra reikalingas. Kaip tai sužinoti? Tiksliausias būdas — panaudoti santykinės drėgmės matuoklį, kuris dar vadinamas hidrometru. Hidrometras matuoja drėgmės procentą ore. Jo pagalba galėtumėte sužinoti koks Jūsų namuose tikslus drėgmės lygis. Galbūt prisiskaitėte straipsnių kaip sveika namuose drėkinti orą, tačiau Jūsų namuose ir taip drėgmės lygis ore viršija normas. Tokiu atveju reiktų naudoti drėgmės surinktuvą. Na, o kitas būdas sužinoti ar namuose oras ne per sausas — stebėti save. Jei nuolat skundžiatės tai peršalimu, tai gripu, tai gerklės sausumu ir perštėjimu, paburkusia nosimi, alerginėmis reakcijomis, paūmėjusia astma ir išsausėjusia oda — Jūsų namuose oras yra per sausas ir jį reikia drėkinti.

Pirkti ar pasidaryti namų sąlygomis?

Kartais pirkti oro drėkintuvą gali reikšti tik dar daugiau problemų. Jei namuose turite mažų vaikų bei gyvūnėlių, o taip pat naudojate oro drėkintuvą, kuris pašildo vandenį laisvai prieinamoje vietoje — tai grynų gryniausias nelaimės receptas. O taip pat tokio prietaiso naudojimas gali reikšti didesnes sąskaitas už elektrą. Juk visą žiemą šildomės namus kartu sausindami orą, o tuomet pleškiname dar ir elektrą, kad sugrąžintume tinkamą drėgmės lygį ore.
Yra tam tikrų alternatyvių būdų, kaip sukurti savo natūralų ir pigesnį oro drėkintuvą. Namų drėkintuvas tiek pirktinis, tiek ir pasigamintas namų sąlygomis yra geras variantas. Abu jie yra paprastai naudojami ir panašiai veiksmingi, svarbu apsispręsti dėl kainos, ar Jūs norite taupesnio varianto ar kiek brangesnio, bet galbūt atrodančio namų interjere gražiau.
Jei nusprendėte, kad norite pataupyti ir įsitikinote, kad oras Jūsų namuose yra tikrai gerokai per sausas, tuomet galite išsiversi tu buityje turimais daiktais, kurie tarnaus kaip oro drėkintuvai ne ką prasčiau už pirktinius.
Pirmas būdas: jei Jūsų radiatorius ar šildytuvas turi gan platų ir plokščią paviršių, tuomet uždėkite ant jo stiklinę vandens ir palikite stiklinę tol kol vanduo išgaruos. Jei norėsite stipresnio drėkinimo — naudokite dvi stiklines.
Antras būdas: po karšto dušo palikite vonios duris atidarytas, kad garai sklistų po kambarius.
Trečias būdas: užvirkite puodą vandens ir palikite jį be dangčio.
Ketvirtas būdas: auginkite vazonines gėles. Augalai drėkina Jūsų namus transpiracijos proceso metu, kai vanduo juda augalu ir išgaruoja.

Užsukite į https://biomed.lt/lt/ , kur rasite puikių prekių ir kainų pasiūlymų, todėl sau tinkamiausią drėkintuvą išsirinks kiekvienas.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *