Įvaizdžio svarba karjerai

įvaizdžio mokymaiNors būtų galima teigti, jog visuomenė tampa tolerantiškesnė ir laisvesnė, nuo tam tikrų stereotipų pabėgti vis dar sunku. Norime to ar ne, dažniausiai ką tik sutiktus žmones pirmiausia įvertiname pagal jų išvaizdą ir kuriamą įvaizdį. Net lietuvių liaudies patarlės kalba apie tokias tendencijas, todėl nenuostabu, jog tai, kaip mes atrodome, gali turėti įtakos ne tik pirmam įspūdžiui, bet ir būsimai karjerai. Ekspertai pataria pasitikėti savo skoniu tik tuo atveju jei nemažai metų domitės mada. Kitu atveju rekomenduojami įvaizdžio mokymai.

Apranga ypatingai svarbi pirmojo darbo pokalbio metu – kol dar sunku įvertinti profesinius įgūdžius ir sugebėjimus, žvilgsnis krypsta į išorę. Egzistuoja begalės patarimų, kaip reikėtų atrodyti vienoje ar kitoje aplinkoje, kaip tinkamai save reprezentuoti, tačiau nepriklausomai nuo to, koks bus Jūsų būsimas darbas, pirmą reikėtų atrodyti mažų mažiausiai tvarkingai ir neiššaukiančiai – tuomet ir būsimas darbdavys labiau susikoncentruos į tai, ką sakote.

Nereikėtų pamiršti ir to, jog dirbant biure ar tiesiogiai bendraujant su klientais, kiekvieną dieną teks laikytis tam tikrų aprangos kodo reikalavimų, kurie priklausys nuo įmonės vidinių nuostatų. Galbūt ant rankos besipuikuojanti didžiulė tatuiruotė yra vienas pagrindinių Jūsų įvaizdžio akcentų, tačiau jeigu norėsite atrodyti patikimas ir taisyklių paisantis darbuotojas, net ir karščiausią dieną teks ją slėpti po ilgomis rankovėmis. Kūrybinėse įmonėse ar tais atvejais, kai nėra tiesioginio ryšio su klientais, aprangai tiek daug dėmesio nėra skiriama, tačiau grįžtant prie pirmojo pokalbio, iš karto labai eksperimentuoti nereikėtų – geriau savo įvaizdį parodyti tuomet, kai būsite garantuotas dėl darbo vietos ir įvertinsite vyraujančias tendencijas.

Tinkamas įvaizdis ne tik padės įsidarbinti – kiekvienas darbuotojas savo stiliumi reprezentuoja visą įmonę ir jos vertybes, todėl gerai dirbant ir laikantis visų aprangos taisyklių, galima pagalvoti ir apie ateityje laukiantį paaukštinimą. Niekas tikriausiai nesupyks, jeigu, norėdamas šiek tiek išsiskirti, kartais prie savo kasdienės aprangos pridėsite vienokią ar kitokią ryškesnę detalę, tačiau vis dėl to teks susitaikyti, jog darbe teks laikytis tam tikrų nurodymų, arba – paieškoti kitokio pobūdžio darbo.

 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *