Istoriniai faktai apie avalynę

batai


Batai, batai ir dar kartą batai! Dauguma mūsų esame tiesiog pamišusios dėl moteriškų batų ir jų paieškai, pasirinkimui ir įsigijimui esame linkusios skirti ypatingai didelį dėmesį. Sutikite, juk nereta iš jūsų sunkiai susitvardote bent kartą per savaitę neužsukusios į batų parduotuvę – jau nekalbant apie reguliarų lankymąsi avalyne prekiaujančiose elektroninėse parduotuvėse. Todėl, jei jūs nuolatos domitės naujausiomis avalynės tendencijomis ir stengiatės pro savo akis nepraleisti nei vienos madingos ir jūsų individualų skonį atitinkančios batų poros, Aistrabatams.lt pateikia kelias įdomias detales apie avalynę ir jos istoriją.

  • Senovės Graikijoje įprastai batai siekdavo juos avinčio žmogaus kelius. Šiandien tokie batai yra vadinami ilgaauliais.
  • XVII a. Europoje aukštesniajai klasei priskiriami gyventojai neretai avėdavo net 15 centimetrų aukščio aukštakulnius. Norint avėti batus tokiais aukštais kulnais, prireikdavo dviejų tarnų – po vieną iš abiejų pusių. Ir tai visiškai nenuostabu, kadangi tuo laikotarpiu dėl tokių aukštų kulnų pasitaikydavo netgi mirčių. Saugumas svarbiausia, ar ne?
  • Dabartiniams batams giminingos mados buvo pirmą kartą pristatytos Anglijoje 1633 m. Tai rodo, kad avalynės mados turi labai gilią istoriją.
  • Ričardo II viešpatavimo laikais batai buvo tokie absurdiškai ilgi, kad norint juos avėti prireikdavo juos pririšti su grandinėmis prie kelių. 1463 m. Anglijos parlamentas ėmė spręsti šį klausimą ir išleido aktą, kuriuo uždraudė gaminti ir avėti batus, kurių priekis būdavo ilgesnis nei 5 cm.
  • 1845 m. pasaulį išvydo pirmasis batams gaminti skirtas technologinis įrenginys (arba tiesiog – batų gaminimo mašina). Tai buvo Rolling Machine, pakeitusi įprastinius ir tuo metu plačiai naudotus įrankius, pvz., plaktuką. Žinoma, tai lėmė kur kas spartesnę ir kokybiškesnių batų gamybą.
  • 1858 m. batsiuvys Lyman R. Blake išrado mašiną, kuri buvo skirta prisiūti padus prie bato viršutinės dalies. Jo patentą įsigijo Gordon McKay, kuris R. Blake išradimą dar labiau patobulino. Dėl šios priežasties batai, kurie buvo pagaminti naudojant šią mašiną, imti vadinti „McKays“.
  • 1875 m. buvo sukurta mašina, skirta gaminti skirtingų rūšių batus. Vėliau ji buvo pavadinta „Goodyear Welt Sewing Machine“. Ši mašina tapo labai populiari ir sėkminga, kai pradėjo vadovauti išradėjo sūnus Charles Goodyear jaunesnysis.
  • Manoma, kad moteriški aukštakulniai atsirado XVI a., kuomet Italijos didikė Catherine de Medici atvyko į Prancūziją ištekėti už karaliaus Henrio. Ji buvo labai žemo ūgio ir norėjo atrodyti aukštesnė, todėl avėjo aukštakulnius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję

Pavasarinės striukės priežiūra

Lauko drabužiai reikalauja tiek pat daug priežiūros kaip kad ir naminiai, o gal net ir daugiau. Ne veltui dažniausiai siūlomos specialios valymo priemonės ir skalbimo programos, kurios padeda pašalinti net ir labai rimtas dėmes. Vienas tokių lepesnių drabužių yra pavasarinės striukės. Vyrai dažniausiai kasdien daug juda, tad tinkama jų priežiūra yra būtina ir tuo pačiu […]

Kodėl taip vertinami alpakų vilnos gaminiai

Alpakos – ne tik dailūs ir bendraujantys gyvūnai, bet ir galintys tapti puikiu verslo šaltiniu. Alpakas auginantys verslininkai rinkai siūlo kasmet vis daugiau gaminių iš alpakų vilnos. Tai aukštos klasės drabužiai ir ne tik, kurie nuolat randa savo pirkėją. Pasirodo, yra daugybė naudų, dėl kurių alpakų vilnos gaminiai vertinami ne tik Lietuvos, bet ir viso […]

Vestuvinės suknelės pasirinkimas

Tobula vestuvinė suknelė labai dažnai laikoma šios šventės simboliu, tad nieko keisto, kad merginos investuoja didelius pinigus, kad tik šventės metu atrodytų tobulai. Tiesa, tos vestuvinės suknelės pasirinkimas, kuri Jums leistų atrodyti tobulai – rimtas darbas, kadangi tenka įvertinti bei apgalvoti nemažai kriterijų, kol pavyksta rasti tai kas tobulai Jums tinka.Greitesniam radimui nurodysime pačius svarbiausius […]