Drabužiai ir avalynė – svarbi žmogaus išorės detalė

Drabužiai ir avalynė

Tikriausiai niekas net neprieštarautų, kad drabužiai ir avalynė yra tikrai labai svarbi žmogaus išorės detalė, kuri pasako daug. Drabužiai ir avalynė gali išduoti ką žmogus veikia gyvenime, koks jo gyvenimo būdas, pomėgiai, netgi jo vidines savybes: užsispyrimą, tvarkos pojūtį, taisyklių paisymą bei kitas. Norint atrasti save, atrasti savo vertybes, parodyti save visuomenei ir norint, kad jus sutiktų teigiamai, būtina daug dėmesio skirti savo išvaizdai, o ypač renkantis drabužius ir avalynę.

Drabužiai

Drabužiai – jais yra vadinamos medžiagos, gaminiai, kuriuos žmogus gali užsivilkti, užsidėti ant savo kūno. Šios medžiagos gali būti išgaunamos įvairiais būdais, o drabužiai būna pasiūti, numegzti, nunerti. Drabužiai yra gaminami iš įvairių medžiagų, tokių kaip tekstilė, oda, trikotažas, medvilnė, vilna bei kitų natūralių arba dirbtinių audinių. Taipogi, reikia nepamiršti fakto, kad drabužiai gali būti padaryti ir iš daugelio kitų medžiagų – žinoma, gamintų dizainerių ir greičiausiai viešumoje nevilkimų. Kalbama apie drabužius, pasiūtus būtent kažkokioms progoms, demonstracijoms, pavyzdžiui, padarytus iš folijos, tualetinio popieriaus ar degtukų.

Avalynė

Avalynė, kaip ir drabužiai, yra labai svarbi aprangos sudedamoji dalis, be kurios nebūtų galima įsivaizduoti bendro žmogaus, einančio gatve, vaizdo. Avalynė yra gaminama iš pačių įvairiausių medžiagų, tačiau, dažniausiai pasitaikanti, labiausiai paplitusi yra natūrali oda. Taip pat avalynė dažnai gaminama iš skirtingų medžiagų, pasitelkus fantaziją. Dizaineriai šiais laikais avalynę ne tik siūna, bet ir neria, mezga, velia ir visais įmanomais būdais stengiasi būti unikalūs bei pasiūti išskirtinius batus.

Drabužiai ir avalynė yra skirtingos paskirties. Dažniausiai jie nešiojami pagal apsauginę funkciją. Apsauginė drabužių ir avalynės funkcija yra apsaugoti žmogų nuo įvairių gamtos sąlygų: vėjo, šalčio, sniego. Taip pat drabužiai ir avalynė yra naudojami dėl mados – kuo gražesni, įdomesni, unikalesni ir be abejo brangesni daiktai – tuo, visuomenėje priimta, kad žmogaus socialinis sluoksnis yra aukštesnis. Kita drabužių ir avalynės paskirtis – maskuotis, žinoma, kalbama apie tam tikras uniformas, kurios yra dėvimos norint atpažinti kažkurios krypties specialistus. Taip pat yra ir daugiau kitų paskirčių, kodėl žmonės naudoja drabužius ir avalynę.

 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *