Dantų papuošalai: už ir prieš

dantų implantaiJei norite, kad jūsų šypsena koketiškai spinduliuotų ir kerėtų aplinkinius, mados industrija siūlo jai išskirtinio originalumo suteikti dantų papuošalais. Šie dantų papuošalai dažniausiai gaminami iš baltojo bei geltonojo aukso ir „Swarovski“ kristalų. Susidomėjote? Štai keletas įdomių faktų apie dantų papuošalus, kurie padės apsispręsti ar ši mada sukurta būtent jums.
Dantų papuošalai ne tik atrodo originaliai, bet ir gali paslėpti kai kuriuos priekinių dantų nekariozinius defektus, pavyzdžiui, pigmentines dėmes, emalio hipoplazijas ar fluorozines dėmes. Visgi, dantų papuošalus reiktų pamiršti, jei turite nesveikus dantis ar dantų emalis yra pažeistas. Be to, odontologai nerekomenduoja dantų puošti ir esant dantų akmenims, burnos gleivinės ligoms ar dantenų pakitimams. Šias problemas susitvarkius, puošti dantis žavingais deimančiukais galima, tačiau būtina pasikonsultuoti su savo odontologu. Panaši situacija ir su dantų implantais. Nors dantų implantai atrodo itin natūraliai, atlieka visas natūralių dantų funkcijas, tačiau juos puošti galima tik leidus odontologui.
Jei viskas gerai ir odontologas nemato jokių kliūčių, dėl kurių negalėtumėte papuošti dantų, turėtumėte žinoti, kad ši procedūra yra visiškai neskausminga ir trunka vos 20 min., per kurias papuošalas bus užklijuotas ant danties. Šios grožio procedūros metu dantis negręžiamas ir kitaip nepažeidžiamas, todėl dantų papuošalas neturi neigiamos įtakos sveikiems dantims.  Kita vertus, reiktų žinoti, kad šie aksesuarai nėra itin išmintingas pasirinkimas, jei tinkamai nesirūpinate savo burnos higiena, nes aplink papuošalus kaupiasi apnašos ir mikrobai, kurie gali pažeisti danties emalį. Be to, jei piktnaudžiaujate kava, dažnai rūkote ar nevengiate raudono vyno taurės, po papuošalo nuėmimo galimas labai aiškus danties spalvų kontrastas. Tokiu atveju būtinas visų dantų balinimas, o tai nėra pats geriausias sprendimas, turint dantų implantą. Dantų implantai  negali keisti savo spalvos, todėl išbalinus dantis atsiranda dantų spalvos kontrastas tarp natūralių dantų ir implanto.
Galiausiai reiktų žinoti, kad dantų papuošalai gali išsilaikyti nuo kelių mėnesių iki metų. Tiesa, svarbu kruopščiai rūpintis burnos higiena, neliesti papuošalo rankomis ir vengti rupaus maisto. Nuėmus danties papuošalą, būtina apsilankyti pas odontologą, kad šis pašalintų klijuojamos medžiagos likučius.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *