5 profesionalių dizainerių būsto interjero kūrimo ir atnaujinimo patarimai

interjeras
Būsto interjero kūrimas gali būti labai malonus ir jaudinantis procesas, tačiau tik tuomet, jei mes žinome, ką darome. Kita vertus, nereikėtų vadovautis klaidinga nuomone, manant, kad vienintelis būdas sukurti tobulą būsto interjerą, yra kreiptis į profesionalius interjero dizainerius. Nors toks sprendimas gali būti daug paprastesnis ir greitesnis, vis dėlto jūs ir patys galite visą tai išspręsti ne ką prasčiau – ypač, jei pasitelkiate profesionalų patarimus.

1. Nustatykite savo stilių

Kokią atmosferą norėtumėte sukurti savo namuose? Štai jums labai paprastas patarimas, padėsiantis suprasti, koks galėtų būti jums patinkantis stilius – tiesiog pažvelkite į savo drabužių spintą! Jūs mėgstate klasikinius ir oficialesnio stiliaus drabužius, o gal pirmenybę skiriate laisvesniems ir labiau komfortiškiems drabužiams? Jūs dažniausiai renkatės tik kelių spalvų drabužius ar mėgstate balansuoti tarp skirtingų spalvų paletės? Dar vienas būdas, kuris gali jums padėti suprasti savo stilių, yra galvojimas apie pagrindinius žodžius, kurie galėtų apibūdinti jūsų būsto erdvę, kurioje jūs jaustumėtės jaukiai ir komfortiškai. Klasikinis, formalus, elegantiškas? Žaismingas, šmaikštus, atpalaiduojantis? Monochrominis, supaprastintas, modernus?

2. Supraskite, ko jūs nemėgstate

Žmonėms įprastai yra kur kas lengviau išreikšti tai, ko jie nemėgsta. Todėl jei formuojant savo naująjį būsto interjerą, mes taip pat pagalvosime apie tai, kas mums nepatinka, galėsime eliminuoti nemažai dalykų, susiaurindami ir sukonkretindami savo pasirinkimą. Pavyzdžiui, tamsus, pilkšvas ir didelių išmatavimų paveikslas gali priminti tam tikrus jūsų praeities etapus, kurių jūs nenorite prisiminti. Tuo tarpu supamasis krėslas kai kuriems gali asocijuotis su „senais“ laikais, kuomet jiems nebuvo labai lengva. Lygiai taip pat tam tikros spalvos gali iššaukti prisiminimus ir jausmus, kurie jums nėra malonūs. Visa tai kinta atsižvelgiant į konkretų žmogų, tačiau labai efektyviai palengvina pasirinkimą, suvokiant, koks yra mūsų tikrasis skonis.

3. Interjerą kurkite galvodami apie laisvą erdvę

Erdvės planavimas yra būtinas kiekvieno būsto interjero kūrimo atveju. Žmonės labai dažnai pasirenka pernelyg didelius arba pernelyg mažus baldus, neatitinkančius jų būste esančios erdvės. Todėl rinktis baldus reikėtų atsižvelgiant ne tik į savo skonį, tačiau ir į turimą erdvę. Turite visuomet galvoti apie balansą. Didesnio ploto kambariuose turėtumėte pagalvoti apie skirtingų zonų, skirtų skirtingoms veikloms, suskirstymą: sėdimoji erdvė, kurioje vyksta pokalbiai; kita erdvė, kuri skirta televizoriaus žiūrėjimui; darbinė erdvė, kurioje stovi rašomasis stalas ar kt. Tuo tarpu, jei mėgstate simetriją, nepamirškite, kad jei visi baldai bus išdėlioti simetriškai, jūsų interjeras gali atrodyti netikroviškai. Todėl stenkitės atrasti balansą, pasirinkti tinkamas proporcijas ir atrasti pačias optimaliausias vietas.

4. Apgalvokite spalvų pasirinkimą

Dažų pasirinkimas yra vienas iš pačių svarbiausių ir pigiausių sprendimų, kurį mes galime priimti formuodami būsto interjerą. Tinkamai pasirinkti dažai harmoningai sujungia skirtingas erdves ir suteikia joms mūsų norimą žavesį. Į savo būstą reikėtų žvelgti kaip į visumą. Jūs rizikuosite sukurti tarpusavyje besikertantį skirtingų kambarių interjerą, jei vienu metu dažysite tik vieną kambarį. Taip pat pagalvokite apie tai, kaip spalvos paveikia jūsų nuotaiką. Kai kurios spalvos padeda žmonėms pasijusti laimingais, ramiais ar netgi energingais.
Tačiau nepamirškite, kad tos pačios spalvos, kuriomis nudažysite savo būsto sienas, gali atrodyti labai skirtingai natūralioje dienos šviesoje, rytinėje šviesoje ar vakare ir naktį. Todėl prieš nusprendžiant, kurias spalvas norėsite pasirinkti, turėtumėte jas „patikrinti“ skirtingu paros metu. Tai, kas puikiai tinka jūsų draugų namuose, gali visiškai netikti jūsiškiame būste. Jei rinksitės baltus dažus, tuomet išbandykite įvairius baltos spalvos atspalvius, nepamiršdami, kad spalvų paletė yra labai plati. Balta gali turėti rožinės, mėlynos ar gelsvos atspalvį – viskas priklauso nuo to, ką jūs norite pasiekti.

5. Derinkite skirtingas detales

Žinomas prekės ženklas ne visuomet reiškia „geriau“ ir „kokybiškiau“ (nepaisant to, ar būtų kalbama apie meną, baldus ar kitas interjero detales). Pagalvokite ir apie galimybę pasirinkti „nežinomų“ menininkų ar dizainerių darbus, atsižvelgiant į norimų interjero detalių formą, teikiamą patogumą ir konkrečią paskirtį. Patys elementariausi objektai mūsų namuose gali skleisti didžiausią šilumą ir suteikti didžiulį jaukumą. Nesibaiminkite derinti skirtingų detalių – net jei vienos yra labai brangios, o kitos yra labai pigios. Ne viskas turi turėti didžiulę materialinę vertę, kad būtų pripažįstama kaip brangus ir svarbus daiktas. Puikiomis interjero detalėmis jūsų namuose gali tapti vazonai (https://geliupasaulis.lt/lt/vazonai/), žvakės, miegančios rožės, įvairūs stiklo gaminiai ar kt. Svarbiausia, kad tai teiktų jaukumą, harmoniją ir padėtų jums savo namuose jaustis lyg ramybės oazėje.
 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *