Odontologijos klinika: dažniausiai užduodami klausimai apie burnos higieną

Sako, kad nuoširdi šypsena gali pralaužti bet kokius ledus. Iš dalies tai tiesa, mokslininkai nustatė, kad žmonės turintys sveikus ir gražius dantis yra labiau savimi pasitikintys, mažiau kompleksuoja ir turi pilnavertį socialinį gyvenimą. Visgi, norint turėti gražius ir sveikus dantis, reikia juos tinkamai prižiūrėti, o tam dažnai nepakanka paprasto dantų šepetėlio ir dantų siūlo. Pakalbėkime šiandien apie profesionalią burnos higieną ir atsakykime į dažniausiai pacientams iškylančius klausimus.

Kas yra profesionali burnos higiena?

Tai specialios procedūros, kurių metu yra pašalinamas mineralizuotos bei nemineralizuotos apnašos, nupoliruojami dantys, pašalinami akmenys, pacientai mokomi tinkamai prižiūrėti dantis, o jei reikia yra atliekamos ir gydomųjų preparatų injekcijos. Tik odontologijos klinika gali atlikti profesionalią burnos higieną, todėl pasitikėti, dažnai internetuose pardavinėjamais burnos higienos rinkiniais, derėtų.

Kaip atliekama profesionali burnos higiena?

Daugelis šiuolaikinių odontologijos klinikų atsisakė standartinių apnašų grandymo įrankių ir juos pakeitė ultragarso skaleriais, kurie apnašas nuo dantų bei dantenų pašalina ir greičiau, ir sukelia pacientui mažiau diskomforto.

Pasitaiko sudėtingesnių  atvejų, kai po higieninio dantų valymo į dantenų kišenes yra įvedami specialūs tvarsčiai su antibiotikais, kurių tikslas – pagreitinti gijimą bei apsaugoti nuo infekcijos plitimo į gilesnius apydančio audinius. Šiuos tvarsčius odontologijos klinika pašalina maždaug po 5-7 dienų.

Ar burnos higiena skausmina bei rizikinga procedūra?

Burnos higiena nėra skausminga ar rizikinga procedūra, jei yra atliekama profilaktiškai. Tuo atveju, jei paciento dantenos pažeistos, yra uždegimas, burnos higiena gali palengvinti bakterijų, susikaupusių uždegimo cente, patekimą į bendrą kraujotakos sistemą, kurioje bakterijų toksinai gali pažeisti daugelį vidaus organų. Tiesa, tokie atvejai praktikoje pasitaiko labai retai ir tik tiems pacientams, kurių imuninė sistema yra nusilpusi. Visgi, norint išvengti rizikos, odontologijos klinika prieš ir po higieninės burnos valymo procedūros pacientams skiria antibiotikus.

Kaip dažnai reikia atlikti profesionalią burnos higieną?

Viskas priklauso nuo paciento burnos ertmės kokybės, akmenų kaupimosi greičio bei apnašų susidarymo intensyvumo. Specialistai rekomenduoja šią procedūra atlikti 1-3 kartus per metus, tačiau jei akmenys nėra linkę susidaryti, pakanka ir vieno karto. Visgi, jei pacientą kamuoja periodonto problemos, šią procedūrą gali tekti kartoti kas 3-4 mėnesius.

Profesionali burnos higiena yra greita, paprasta ir efektyviausia profilaktinė bei gydymo procedūra, padedanti išvengti daugelio dantenų bei dantų ligų. Tiesa, odontologijos klinika primena, kad svarbu nepamiršti ir kasdieninės burnos higienos: išvalyti tarpdančius dantų siūlu, reguliariai valyti dantis dantų pasta praturtinta fluoru ir naudotis burnos skalavimo skysčiais, Tik tinkamai rūpindamiesi dantimis, galėsime džiaugtis gražia šypsena.

 
 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *