Odontologijos klinika: dažniausiai užduodami klausimai apie burnos higieną

Sako, kad nuoširdi šypsena gali pralaužti bet kokius ledus. Iš dalies tai tiesa, mokslininkai nustatė, kad žmonės turintys sveikus ir gražius dantis yra labiau savimi pasitikintys, mažiau kompleksuoja ir turi pilnavertį socialinį gyvenimą. Visgi, norint turėti gražius ir sveikus dantis, reikia juos tinkamai prižiūrėti, o tam dažnai nepakanka paprasto dantų šepetėlio ir dantų siūlo. Pakalbėkime šiandien apie profesionalią burnos higieną ir atsakykime į dažniausiai pacientams iškylančius klausimus.

Kas yra profesionali burnos higiena?

Tai specialios procedūros, kurių metu yra pašalinamas mineralizuotos bei nemineralizuotos apnašos, nupoliruojami dantys, pašalinami akmenys, pacientai mokomi tinkamai prižiūrėti dantis, o jei reikia yra atliekamos ir gydomųjų preparatų injekcijos. Tik odontologijos klinika gali atlikti profesionalią burnos higieną, todėl pasitikėti, dažnai internetuose pardavinėjamais burnos higienos rinkiniais, derėtų.

Kaip atliekama profesionali burnos higiena?

Daugelis šiuolaikinių odontologijos klinikų atsisakė standartinių apnašų grandymo įrankių ir juos pakeitė ultragarso skaleriais, kurie apnašas nuo dantų bei dantenų pašalina ir greičiau, ir sukelia pacientui mažiau diskomforto.

Pasitaiko sudėtingesnių  atvejų, kai po higieninio dantų valymo į dantenų kišenes yra įvedami specialūs tvarsčiai su antibiotikais, kurių tikslas – pagreitinti gijimą bei apsaugoti nuo infekcijos plitimo į gilesnius apydančio audinius. Šiuos tvarsčius odontologijos klinika pašalina maždaug po 5-7 dienų.

Ar burnos higiena skausmina bei rizikinga procedūra?

Burnos higiena nėra skausminga ar rizikinga procedūra, jei yra atliekama profilaktiškai. Tuo atveju, jei paciento dantenos pažeistos, yra uždegimas, burnos higiena gali palengvinti bakterijų, susikaupusių uždegimo cente, patekimą į bendrą kraujotakos sistemą, kurioje bakterijų toksinai gali pažeisti daugelį vidaus organų. Tiesa, tokie atvejai praktikoje pasitaiko labai retai ir tik tiems pacientams, kurių imuninė sistema yra nusilpusi. Visgi, norint išvengti rizikos, odontologijos klinika prieš ir po higieninės burnos valymo procedūros pacientams skiria antibiotikus.

Kaip dažnai reikia atlikti profesionalią burnos higieną?

Viskas priklauso nuo paciento burnos ertmės kokybės, akmenų kaupimosi greičio bei apnašų susidarymo intensyvumo. Specialistai rekomenduoja šią procedūra atlikti 1-3 kartus per metus, tačiau jei akmenys nėra linkę susidaryti, pakanka ir vieno karto. Visgi, jei pacientą kamuoja periodonto problemos, šią procedūrą gali tekti kartoti kas 3-4 mėnesius.

Profesionali burnos higiena yra greita, paprasta ir efektyviausia profilaktinė bei gydymo procedūra, padedanti išvengti daugelio dantenų bei dantų ligų. Tiesa, odontologijos klinika primena, kad svarbu nepamiršti ir kasdieninės burnos higienos: išvalyti tarpdančius dantų siūlu, reguliariai valyti dantis dantų pasta praturtinta fluoru ir naudotis burnos skalavimo skysčiais, Tik tinkamai rūpindamiesi dantimis, galėsime džiaugtis gražia šypsena.

 
 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję

Natūralios kosmetikos privalumai ir trūkumai

Jau kuris laikas pasaulio rinkoje populiarėja natūralios kosmetikos linijos. Daugelis gamintojų gręžiasi į ekologišką ir kokybišką kosmetiką. Natūralios kosmetikos gamintojai kasmet siūlo vis daugiau natūralių produktų, kurie vis labiau vertinami ir klientų. Natūrali kosmetika pastaraisiais metais stipriai išpopuliarėjo ir Lietuvoje. Kosmetikos pardavėjai pastebi, kad vis daugiau moterų, ieškančių kosmetikos, daug dėmesio skiria kosmetikos priemonių sudėčiai. […]

Vasaros makiažas. Kokios trys priemonės privalo būti kosmetinėje?

Vasarą norisi lengvumo ir natūralumo, todėl taip turėtų atrodyti ir makiažas, tikina vizažo specialistai. Tačiau tam, kad veidas atrodytų gaiviai, o įdegusi oda būtų paryškinta, nereikia pilnos kosmetinės. „Šiltuoju metu nevalia slėptis po makiažo kauke. Kur kas svarbiau akcentuoti švytinčią, dažnai įdegusią odą, o tam pakanka vos kelių makiažo priemonių“, – tikina „Mary Kay“ vizažistė […]

Veido odos patempimas

Nors ir kaip besistengtume sustabdyti laiką ir senėjimo procesus, deja, natūraliai tai dar tikriausiai niekam nepavyko. Tiesa, kai kuriais atvejais žmogaus genofondas gali būti itin jam palankus ir jaunatviška išvaizda leisti mėgautis gana ilgą gyvenimo tarpsnį. Tačiau anksčiau ar vėliau, vis tiek ateina metas, kuomet tiek geri genai, tiek naudojami kremai sudeda savo ginklus prieš […]