Vokiškas vynas: istorija ir tradicijos

Vokiškas vynas turi gilias tradicijas, o išraiškingu gėrimo aromatu ir subtiliu skoniu mėgaujasi viso pasaulio gurmanai. Tiesa, Vokietijos vynuogynų priežiūra reikalauja išskirtinio dėmesio ir darbo. Dauguma vynuogynų yra išdėstyti šiaurinėje dalyje, todėl šalčiui neatsparios vynuogės gali bręsti tik tinkamai apsaugotose ir saulėtose plantacijose.

Vyno gamyba Vokietijoje žinoma nuo seno. Vynuogynai išplito maždaug XIII amžiuje ir plėtėsi iki XVII amžiaus. Tuo metu nepalankių klimato sąlygų veikiami vynuogynai beveik išnyko iš Belgijos ir Olandijos teritorijų, tačiau susiformavo iki šiol savo vertę išsaugojusios Vokietijos vynuogynų teritorijos. Vėlyvaisiais Viduramžių laikais vyko itin skaudus Vokietijos teritorijos susiskaidymas į kunigaikštystes, todėl tiek vyno gamyba, tiek jo transportavimas patyrė sunkių išbandymų. Minėtosios aplinkybės stabdė ir vyno eksportą į užsienio šalis.

Skiriamasis Vokietijos vyno bruožas yra tai, kad didžioji dalis vynų yra gaminami iš vienos vynuogių rūšies, t. y. uogos nėra maišomos. Svarbiausias vyno skirstymo rodiklis yra uogų cukringumas nuimant derlių. Įprastai žemiausios kokybės vynui priskiriamas stalo vynas. Didžiausio palankumo sulaukia kokybiški sausieji vynai, nors ilgą laiką Vokietijoje išskirtinis palankumas buvo rodomas saldiesiems gėrimams. Šiandien ypatingai vertinamas Mozelio upės slėnyje augančių vynuogių vynas.

Nors patys vokiečiai nesididžiuoja vyndarystės tradicijomis ir savo krašto vyną vertina gana kukliai, didžiausi pasaulio gurmanai teigia, kad vokiškas vynas – vienas geriausių pasirinkimų visoje Europoje. Šiuo metu didžioji Vokietijos vynų dalis gaminama šalies vakaruose, naudojant šalia Reino upės augančių vynuogynų uogas. Manoma, kad šioje teritorijoje vynuogynai buvo pradėti auginti dar senovės Romos laikais. Skaičiuojama, kad Vokietija turi dagiau nei 102 000 ha vynuogynų ir per metus pagamina virš 800 mln. litrų vyno. Daugiau nei pusę viso Vokietijoje gaminamo vyno sudaro baltasis vynas. Vokietija vertinama ir dėl pigių, t. y. masinei rinkai skirtų, pusiau saldžiųjų vynų.

Geriausiųjų vardas įprastai priskiriamas vynams, pagamintiems iš Riesling veislės uogų. Šios vynuogės yra puikus sprendimas vaisinių ir aromatingų baltųjų vynų gamybai. Vertinant raudonuosius vynus, didžiausias dėmesys skiriamas Spätburgunder vynams, žinomiems Pinot Noir vardu. Iš viso Vokietijoje yra 13 regionų, teikiančių apibrėžtos kokybės rūšinį vyną. Vyno klasifikacijoje žemiausia vieta teikiama Deutscher Tafelwein stalo vynui, po kurio seka Deutscher Landwein rūšinis vynas, turintis saugomą geografinę nuorodą. Aukštesnės kokybės vynas – Qualitätswein bestimmter Anbaugebiete. Tai išskirtinio aromato rūšinis vynas, turintis saugomą kilmės vietos nuorodą. Aukščiausiai kategorijai priskiriamas Prädikatswein rūšiniai vynai, pagaminti iš labiau prinokusių uogų ir turintys saugomą kilmės vietos nuorodą.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję

Kelionė į Turkiją – šalį, kurios neįmanoma pamiršti

Merhaba, nuotykių ištroškę keliautojai! Jei jūs nusprendėte aplankyti jau seniai daugelio keliautojų pamėgtą Turkiją, sudarėme jums labai naudingų ir praktiškų kelionei į Turkiją (https://bc.lt/keliones/i-Turkija/) skirtų patarimų sąrašą, kuriuo pasinaudoję, savo atostogas paversite gerokai smagesnėmis ir sklandesnėmis. Kai kurie tinklalapiai Turkijoje yra draudžiami Šiandien tai daugeliui žmonių gali skambėti pakankamai neįprastai ar netgi utopiškai, tačiau Turkija […]

Mitybos specialistai: kaip išsirinkti profesionalus ir ką svarbu žinoti?

Neretai virškinimo sutrikimų, antsvorio ir kitų su mityba susijusių problemų turintys žmonės informacijos ieško internete. Tikriausiai atkreipėte dėmesį, kad patarimais dalijasi ir tinkamos kvalifikacijos neturintys asmenys, o mitybos planų pardavėjų galime suskaičiuoti šimtus. Tačiau svarbu žinoti, kad, vadovaudamiesi nekvalifikuotų asmenų patarimais, galite stipriai nukentėti. Tad dalijamės patarimais, kaip išsirinkti geriausius specialistus ir kokio pobūdžio konsultacijas […]

Keliaudami patirkite nepamirštamų nuotykių

Ar pastebėjote, kad pakankamai dažnai jauniems žmonėms, kurie yra ką tik pabaigę mokyklą, kai kurie rekomenduoja neskubėti ir nepulti į tolesnius mokslus – vietoje to, kurį laiką pakeliaujant po pasaulį? Taip patariam nebe svarios priežasties. Kelionių metu žmonės ne tik geriau susipažįsta su platesniu pasauliu ir skirtingų šalių kultūromis, tačiau taip pat geriau pažįsta save, […]