Kelios mintys apie dantų protezavimą ir kitas odontologines procedūras

profesionali burnos higiena
Būtų keista sakyti, kad odontologija yra siaura sritis. Toks teiginys paprasčiausiai neatitiktų tiesos. O apie dantų protezavimą galite pasiskaityti https://odonteja.lt/dantu-protezavimas/.
Dantų atkūrimo klausimai rūpi ne vienam žmogui. Ne tik todėl, kad norisi atrodyti tvarkingai, šypsotis pilna šypsena, bet ir todėl, kad turint visus dantis yra patogiau. Ir sveikiau. Apie viską iš odontologinės pusės – pirmoje pastraipoje pateiktoje nuorodoje. O mes pabandykime išrutulioti keletą minčių trumpai ir paprastai.

Gydytojų vaidmuo

Akivaizdu, jog prireikus atkurti dantį labai svarbus gydytojų vaidmuo. Savaime suprantama, jie gydo. Tačiau vaidmuo svarbus ir dėl kitos – konsultacinės – priežasties. Jei pacientas nebūtų pakonsultuojamas, tai protezų pasirinkimas primintų loteriją. Iš kur galima žinoti, kas geriausiai tiktų? Specialistai konstruktyviai pataria, kad kiekvienas sprendimas būtų tikslingas, kad kiekvienas rezultatas visapusiškai atitiktų lūkesčius.
Tad kai pagalvojama, jog odontologas tik taiso, derėtų pridurti, kad prieš tai jis atlieka ir informacijos šaltinio funkciją.

Svarbiausia išgydyti

Protezavimas nėra pirmasis dantų gydymo etapas. Jei užklupo kokia liga, ji gydoma. Dantį nusprendžiama rauti tik tais atvejais, kai kitos išeities tiesiog nėra. O vėliau aktualu pasirūpinti atkūrimu – protezavimu. Žinoma, būna ir tokių situacijų, kai dantų netenkama dėl traumos. Tuomet skubama pas odontologą, rūpi kuo greičiau atgauti dailią ir sveiką šypseną.

Yra įvairių variantų

Šypsenai atkurti yra ne vienas variantas. Jie skiriasi tam tikromis ypatybėmis. Skiriasi ir kainomis. Pavyzdžiui, protezavimas ant implantų pripažįstamas kaip ypač pažangus, estetiškas, ilgaamžis. Tačiau šis būdas anaiptol nėra pigiausias.
Kadangi protezai skirstomi į išimamus ir neišimamus, gali kilti diskusijų, kas geriau. Kiekvienu konkrečiu atveju poreikiai aptariami, kaskart atsižvelgiama į visus rūpimus klausimus. Į juos ir turi būti atsižvelgiama – taip konstatuotų patyręs specialistas.

Odontologų bijoti nereikia

Ir galiausiai vertėtų paminėti, jog odontologai neturėtų būti baimės objektas. Šie specialistai siekia kuo geriau išgydyti, o prieš gydymą aptaria situaciją, nepalieka nežinioje. Prireikus nuskausminama, todėl net ir vengiantiems nemalonių pojūčių nėra ko baimintis.
Tiek Vilniuje, tiek Kaune, tiek kituose miestuose profesionalai pasiruošę padėti. Ar paprastesnė, ar sudėtingesnė procedūra, jie žino, ką daro, nesiima bet ko, o vertina situaciją atsakingai, konstruktyviai. Šitai yra labai svarbu, kai kokybė neginčijamai laikoma prioritetu. Ją prioritetu laiko tiek profesionalai, geri odontologai, tiek pacientai. Juk prireikus gydymo nesakote „tegul taiso kaip nori, gali ir nekokybiškai“. Tai primintų tragikomediją. O štai dabar viskas kitaip – pozityviau. Norisi šypsotis. Net jei trūksta dantų, atkurti šypseną tikrai įmanoma – ši žinia sutinkama palankiai.
 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Susiję

Ko reikia sėkmingo žindymo pradžiai?

Dažnai mamos galvoja, kad gimus mažyliui savaime atsiras instinktas ir supratimas, kaip žindyti. Deja, realybėje ne visada viskas būna taip. Žindymas yra natūralus procesas, tačiau tai ir didelis darbas bei įgūdis, kuriuo reikia mokytis. Ką privalo žinoti, suprasti ir išmokti mama, kad užtikrintų sėkmingą žindymo pradžią? Ką daryti susidūrus su žindymo sunkumais? Pirmiausia, būtinas vidinis […]

Veido odos patempimas

Nors ir kaip besistengtume sustabdyti laiką ir senėjimo procesus, deja, natūraliai tai dar tikriausiai niekam nepavyko. Tiesa, kai kuriais atvejais žmogaus genofondas gali būti itin jam palankus ir jaunatviška išvaizda leisti mėgautis gana ilgą gyvenimo tarpsnį. Tačiau anksčiau ar vėliau, vis tiek ateina metas, kuomet tiek geri genai, tiek naudojami kremai sudeda savo ginklus prieš […]

Mitybos specialistai: kaip išsirinkti profesionalus ir ką svarbu žinoti?

Neretai virškinimo sutrikimų, antsvorio ir kitų su mityba susijusių problemų turintys žmonės informacijos ieško internete. Tikriausiai atkreipėte dėmesį, kad patarimais dalijasi ir tinkamos kvalifikacijos neturintys asmenys, o mitybos planų pardavėjų galime suskaičiuoti šimtus. Tačiau svarbu žinoti, kad, vadovaudamiesi nekvalifikuotų asmenų patarimais, galite stipriai nukentėti. Tad dalijamės patarimais, kaip išsirinkti geriausius specialistus ir kokio pobūdžio konsultacijas […]