Ką privalu aplankyti tiek romantiškoms moterims, tiek ir vyrams?

PaminklaiAr kada nors esate jautę tą malonų jausmą, kuomet atrodo, kad dangus – griūna, o žemė – slysta? Kuomet viskas atrodo taip gražu ir romantiška. Nebepamenate to jausmo? Galbūt dabar Jūsų gyvenimuose įsivyravo rutina, gyvenate ritmu – darbas – namai ir nebėra to pirminio susižavėjimo? Viską galima sutvarkyti ir iš naujo prisiminti. Egzistuoja šimtai paminklų ir memuarų: rašytojams, kunigams, gydytojams, bei visuomenei daug gero padariusiems. Savaime suprantama, egzistuoja paminklai ir… meilei. Juk ji taip pat pasauliui nemažai gero padarė, tiesa?
Lietuvoje yra daug paminklų, simbolizuojančių meilę. Įvairiausiuose kampeliuose romantikų laukia gražiausios statulos, įspūdingiausi gamtos reljefai, pastatai ir skulptūros. Paminklas romantikams dažniausiai ne be priežasties tampa šilčiausių jausmų simboliu – žmonės pamėgsta vieną tam tikrą vietą.  Ir suteikia tai vietai prasmę. Pavyzdžiui, kodėl vienos vietos tampa romantikų prieglobsčiu, o kitos traukia tik pavienius turistus? Įsimylėjėliai patys nusprendžia. Juk jau seniai populiaru ant tiltų kabinti spynas, simbolizuojančias apie amžiną meilę ir ištikimybę…
Daniliškio liepų alėja – gamtos sukurtas grožis, augantis Panevėžio rajone. Liepų alėja traukia visus romantikos išsiilgusius keliautojus. Šis botaninis objektas dėl savo unikalumo yra vienintelis toks visoje Lietuvoje. Gamta sukūrė tikrą grožį, tad tikriausiai nerasite nei vienos poros, nepraėjusios po liepų alėja susikibus už rankų. Arba nežadančios to padaryti.
Naisiuose – dievų skulptūros. Mažas kaimelis Šiaulių rajone turi kuo pasigirti, o vienas lankomiausių jo objektų – Baltų dievų skulptūros. Tai tikras lietuvybės atvaizdas. Tarp ugnies, šeimos židinio, gamtos Dievų galite išvysti ir meilės bei grožio deivę. Nenuostabu, kad įsimylėjusiuosius traukia tokie objektai, kur jie gali ne tik pasidžiaugti savo meile, bet ir susipažinti su istorija.
Paminklai romantikams traukte traukia įsimylėjėlius, keliaujančius po Lietuvą. Noras būti su antrąja puse bei dalintis mažais atradimais skatina neužsisėdėti. Tad siekdami išvengti rutinos bei pykčių santykiuose, nebijokite kažką keisti. Tai gali būti net ir nedidelė kelionė savaitgalį po Lietuvą! Pamatyti tikrai yra ką, tad sugrąžinkite į savo santykius nuotykius bei kartu pažinkite žymiausias vietas ir jų istoriją.
 

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *