Fizinių asmenų bankrotas Lietuvoje galimas nuo 2013 metų. Nors ne pirmi metai, kuomet galima pasinaudoti šia galimybe, tačiau vis dar tik nedidelė dalis lietuvių išdrįsta taip palengvinti savo gyvenimą. Fizinių asmenų bankroto įstatymas LRS pritaikytas pagal piliečių poreikius ir prieinamas visiems, kurie atitinka tam tikrus kriterijus.
Kuo daugiau žinosite apie patį įstatymą – tuo paprasčiau bus apsispręsti, ar jis yra reikalingas. Pateikiame pagrindinius atsakymus į dažniausiai iškylančius klausimus.
Ar visi gali bankrutuoti?
Bankrutuoti gali tie asmenys, kurie turi finansinių problemų ir kurie atitinka visus kitus nustatytus reikalavimus. Fizinių asmenų bankroto įstatymas LRS tikrai labai orientuotas į paprastus žmones, tad didelė tikimybė, kad bankrotas pavyks.
Ar visos skolos bus nurašomos?
Ne. Bankroto atveju sudaromas tam tikros sumos grąžinimo terminas kiekvieną mėnesį nuskaičiuojant pinigus. Tačiau grąžinimas nebus labai apkartęs, kadangi teismo nuosprendis orientuotas ir į žmogų.
Kiek laiko trunka bankroto procedūra?
Dažniausiai daugiau nei mėnesį. Paskelbus nuosprendį jis iškart įsigalioja.
Kas laukia, jeigu bus pažeidžiamos bankroto sąlygos?
Pagal įstatymus svarbiausia, kad žmogus noriai sutiktų bankrutuoti ir papasakotų, kodėl jam reikia šios paslaugos. Jeigu žmogus piktybiškai slepia tam tikrą info, tokiu atveju ją išsiaiškinus žmogui gali būti suteikiamas administracinio pažeidimo statusas. Tuo pačiu ateityje jam tampa kur kas sudėtingiau pasiskolinti.
Ar bankrutavus galima pardavinėti turtą?
Taip, tačiau tokiu atveju didžioji dalis sumos keliaus kreditoriams. Natūralu, kad kreditoriui siekia, kad skolininkas kuo greičiau grąžintų tą pinigų dalį, kurią jis yra skolingas. Kiekvienos gautos pajamos yra išskaičiuojamos iš skolos.
Ar Lietuvoje bankrutuoti gali tik lietuviai?
Pagal LRT bankroto įstatymą, gali bankrutuoti ne tik piliečiai, tačiau visi, kurie turi ryšių su Lietuvos ekonomika.
Jeigu turite daugiau klausimų, kurie Jus neramina ir nežinote, kuris kelias labiausiai tinka Jums – rekomenduojame kreiptis į įmones, kurios teikia bankroto paslaugas. Tokiu atveju būsite tikras, kad Jūsų sprendimas bankrutuoti yra geras, o įmonės atstovai pateiks strategiją, kuri leis sėkmingai susitvarkyti su finansinėmis problemomis.