Besikeičiant mados tendencijoms, aukštakulniai bateliai išlieka svarbiausiu moteriškumo simboliu. Aukštakulniai išryškina figūros privalumus, suteikia moteriai elegancijos, be to, padeda išspręsti ūgio problemas. Tokių batelių pasirinkimas itin platus. Šiandien galime įsigyti įvairiausių modelių, skirtingų raštų ir spalvų aukštakulnių – drabužiai internete atitiks net ir išrankiausios klientės poreikius. Tiesa, daug džiūgauti nereikėtų. Jau kelis dešimtmečius medikai skambina pavojaus varpais ir tvirtina, kad aukštakulniai yra itin pavojingi moters sveikatai.
Ne paslaptis, kad batams skiriamos milžiniškos investicijos. Populiariausi modeliai gali viršyti net ir kelių tūkstančių litų ribą. Tiesa, bateliai ir visi kiti drabužiai internetu parduodami šiek tiek pigiau, todėl taupančios moterys apsipirkinėja būtent čia. Tinkamai parinkti aukšto kulno batai virsta nepriekaištinga stiliaus detale, visam moters įvaizdžiui suteikiančia elegantiško patrauklumo. Daugelis vyrų tvirtina, kad moteris, avinti aukštakulnius, atrodo itin seksualiai. Be to, aukštakulnius avinčios moterys atrodo pasitempusios, išryškina krūtinę, įtempia pilvą ir išriečia užpakaliuką. Iš tiesų dailūs bateliai ne tik padeda pabrėžti figūros privalumus, bet ir suteikia daugiau pasitikėjimo savo jėgomis.
Vis dėlto, kad ir kaip žaviai atrodytų aukštakulnius avinti moteris, paprastai ji kenčia skausmus. Vienas dažniausių – pėdų skausmas. Specialistai tvirtina, kad jei mergina su aukštakulniais vaikšto ilgesnį laiką, ji gali pradėti jausti ne tik pėdų, bet ir sąnarių skausmą. Be to, aukštakulniais sunku įveikti didesnį atstumą, todėl kulniuoti su tokiais batais nuo namų iki darbo gali būti itin sunku. Taip yra dėl to, kad aukšti bateliai pakeičia moters laikyseną, t. y. ji yra nenatūralioje padėtyje ir po kurio laiko pradeda jausti nuovargį. Galiausiai, aukšto kulno batai didina tikimybę prarasti pusiausvyrą ir pargriūti.
Kita dažna problema – nugaros skausmai. Kadangi batai pakeičia svorio centrą, padidėja nugaros išlinkis. Ilgą laiką avint aukštakulnius gali pradėti vystytis osteochondrozė ir mažojo dubens uždegimas. Be to, dėl netinkamai koncentruoto kūno svorio ant pėdų gali atsirasti pageltusių dėmių ir nuospaudų. Specialistai tvirtina, kad gali pakisti kojos pirštų ar net visos pėdos forma. Šie pakitimai sukels ne tik estetinių problemų, bet ir ortopedinių bėdų. Merginos, besižavinčios aukštakulniais, privalo reguliariai sportuoti, kad kojų raumenys būtų itin tvirti ir lankstūs, tačiau net ir tokiu atveju merginos nebus apsaugos nuo galimų nelaimių, pvz., kojų patempimo ar lūžio, neatsargiai pastačius dailiai papuoštą kojytę ant nelygaus ir kieto pagrindo.

Susiję straipsniai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *