Permanentinis makiažas: kodėl (ne)verta?

Permanentinis makiažas – ilgalaikė  investicija į veido grožį. Paryškinta antakių ar akių  vokų linija ir neblunkančia lūpų spalva galėsite džiaugtis net trejus metus, todėl prieš vizitą pas kosmetologą  apsvarstykite svarbiausius tokio makiažo privalumus ir trūkumus ir tik tada nuspręskite, ar jis tiktų Jūsų veidui. Pateikiame aktualią informaciją ir keletą svarbių patarimų.
Prieš procedūrą. Su patyrusiu specialistu būtinai aptarkite būsimo makiažo spalvas, stilių, dizainą, techniką. Likus savaitei iki procedūros venkite tiesioginių saulės spindulių, likus trims dienoms – nustokite naudoti veido kosmetiką, paskutiniąsias 24 valandas atsisakykite sunkaus maisto, nevartokite kofeino turinčių gėrimų, kraujagysles plečiančių vaistų.
Procedūra. Jos metu į viršutinį odos sluoksnį implantuojamas pageidaujamos spalvos pigmentas, daromi 0,3-0,8 mm gylio dūriai, o siekiant sumažinti jų sukeliamus nemalonius pojūčius, taikomas vietinis nuskausminimas. Lūpų srities korekcija trunka nuo 40 min. iki 2 val., akių srities – nuo 20 min. iki 1,5 val., antakių srities – nuo 40 min. iki 2 val. Galite rinktis dviejų tipų lūpų korekciją: kontūro arba viso lūpų ploto paryškinimą. Rinkitės pagal savo amžių: pirmasis variantas rekomenduojamas jaunesnėms moterims, kurių lūpų spalva nėra išblukusi, o spalvos suteikimas visoms lūpoms rekomenduojamas vyresnėms. Permanentinis makiažas daromas ant natūralių antakių, todėl svarbu, kad būtų matoma antakių forma, jų nepašalinkite. Permanentiniu makiažu galite ryškinti ir viršutinio, ir apatinio voko liniją.
Po procedūros. Praėjus 3-4 dienoms iš odos pradedamas šalinti pigmento perteklius, todėl dar apie 10-15 dienų Jūsų oda pleiskanos, o kontūrų spalva kiek pabluks. Po trijų savaičių bus reikalinga makiažo korekcija, užtikrinsianti spalvos tolygumą. Pirmas dvi dienas odą valykite tik fiziologiniu tirpalu sudrėkinta servetėle, pirmas 7 dienas nenaudokite kosmetikos priemonių, venkite tiesioginių saulės spindulių ir vandens procedūrų (pirties, baseino).
Privalumai. Sutaupysite laiko, kurį įprastai skiriate kasdieniam makiažui, galėsite ramiai keliauti, mėgautis vandens procedūromis, nesirūpindama dėl nutekėjusio makiažo. Permanentinis makiažas ne tik padidina lūpų masę, pakeičia spalvą, bet ir ištaiso jų asimetriją. Korekcija antakių srityje taip pat ištaiso asimetriją, akių srityje – paryškina vokų liniją, vizualiai pajaunina.
Trūkumai. Jeigu ryškinamas akių vokų kontūras, galimi ragenos nudegimai, kai ryškinamos lūpos, įmanoma apsikrėsti pūsleline. Paryškintos veido vietos gyja 4-5 dienas, tuo metu oda gali būti sutinusi. Priklausomai nuo odos tipo, reikalingos kelios makiažo korekcijos, kurios, kaip ir pirminė procedūra, yra gana skausmingos.
Prieš apsispręsdama atsakingai įvertinkite savo poreikius, pagalvokite, ar per ateinančius trejus metus neatsibos visada būti pasidažiusiai, ar nepasiilgsite natūralumo. Nusprendusi pasinaudoti šia procedūra, būtinai pasikonsultuokite su specialistu, įvertinkite savo odos būklę ir pasiruoškite paploninti piniginę: lūpų korekcija kainuoja 400-750, akių vokų – 500-700, antakių linijos – 300-500 litų.

Susiję straipsniai

One thought on “Permanentinis makiažas: kodėl (ne)verta?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *