Daugelio kasdieninė rutina prasideda nuo prausimosi ir odos priežiūros vonioje. O prieš iškeliaujant į darbą, parduotuvę, o kartais ir niekur neišeinant iš namų, būtinai pasipurškiame kvepalais. Šiandien kvepalai yra labai svarbi kosmetinės turinio dalis, daugelis turi ne po vieną ir net ne po kelis kvapus, kad galėtų derinti juos skirtingomis progomis ir prie įvairių aprangų. Ką reikėtų žinoti renkantis kvepalus ir kaip pasirinkti teisingai?
Kaip skirstomi kvepalai?
Daugelis norime ne tik skaniai kvepėti, bet ir kad kvepalai išliktų kuo ilgiau. Dažniausiai pirkėjai pageidauja, kad kvapas išsilaikytų ir neišbluktų tuojau pat. Todėl norint, kad aromatas būtų užuodžiamas kuo ilgiau, reikia atsakingai rinktis kvepalų rūšį. Ne visi žino, kad pagal tai ir galima nuspėti, kiek ilgai kvepalai išsilaikys.
Pavyzdžiui, EDC žymėjimu paženklinti kvepalai reiškia, jog juose yra tik vos keli procentai aromatinių dalių. Dažniausiai tai yra apie 5 proc. Todėl nors šiuos gaminius ir galima rasti prie kvepalų, dažniausiai tai yra vadinamieji odekolonai, kuriuos gausiai naudoja vyrai po skutimosi.
Lietuvoje dažniausiai sutinkamas ženklinimas yra EDP reiškiantis, kad tai yra parfumuotas vanduo. Dažniausiai jame yra apie 10-25 proc. kvapiųjų dalių. O tai reiškia, kad tokie kvepalai aromatą išlaiko apie 6 valandas. Kokio mažiau išsilaiko EDT ženklinimu pažymėti kvepalai, kurie iš tiesų yra tualetinis vanduo. Jų sudėtyje dažniausiai kvapiosios dalys sudaro iki 15 proc.
Patys kokybiškiausi kvepalai yra ženklinami PP ženklu ir tai reiškia, jog tai yra tikri kvepalai. Čia kvapiųjų dalių galima rasti iki 40 proc., todėl kvepalų aromatas išsilaiko itin ilgai – net iki paros.
Kaip pasirinkti kvepalus?
Renkantis kvepalus, pirmiausia atkreipkite dėmesį į šį ženklinimą ir pagal tai pasirinkite, kokio aromato ieškote. Taip pat labai svarbu skirti laiko pačio aromato pasirinkimui. Dažniausiai apie tai, kokie yra kvepalai išduoda natos, kurios yra naudojamos kvepalų kūrime.
Pavyzdžiui, jeigu ieškote kvepalų internete, būtinai skirkite laiko jų aprašymui ir įvertinkite kokios natos yra naudojamos. Pagal tai galėsite suprasti, kokio aromato tikėtis. Jeigu vyrauja citrusiniai vaisiai, greičiausiai, kvepalai bus gaivūs. Medienos, cinamono natos išduoda sodrų kvapą, o uogų ir vaisių dalys – kad kvepalai bus saldūs. Pagalvokite, kokių ieškote kaip tik dabar ir rinkitės pagal natas.