Šiuolaikinis žmogus vis daugiau dėmesio skiria kasdienybės komfortui ir patogumui. Būdami chaotiškos visuomenės dalimi, namuose ieškome ramybės, šilumos ir patogumo. Vienas optimaliausių sprendimų – natūralios vilnos šlepetės ar kiti vilnos gaminiai, kurie maloniai masažuoja odą, padeda atsipalaiduoti ir pamiršti per dieną susikaupusius rūpesčius. Nuo seniausių laikų vertinama vilna suteikia stabilumo ir jaukumo, be to, apsupdami save natūraliais gamtos elementais, tarsi pradedame jausti gamtos ramybę ir atpalaiduojančią energiją.
Gydomosios natūralios vilnos savybės
Vilna vertinama dėl savo paprastumo ir natūralumo. Teigiama, kad natūrali vilna slopina skausmą, stiprina organizmą ir gali numalšinti uždegimą. Natūralūs vilnos plaukeliai gerina kraujotaką ir nervų sistemos veiklą. Žiniuoniai teigia, kad minkštos ožkų ar avių vilnos drabužiai tinka inkstų ligomis sergantiems žmonėms. Odos priežiūrai rekomenduojama kupranugario vilna. Visais atvejais vilnos gaminiai padeda palaikyti optimalią kūno temperatūrą, leidžia odai kvėpuoti ir neleidžia daugintis bakterijomis.
Kas lemia vilnonių šlepečių populiarumą?
Kasdieniam patogumui ir komfortui rekomenduojame išbandyti natūralios vilnos šlepetes. Priklausomai nuo konkrečių pageidavimų, galima rinktis tiek tradicines įsispiriamas šlepetes, tiek šlepetes-kojines, puikiai tinkančias orams atvėsus. Kad būtumėte patenkinti priimtu sprendimu, rinkitės patikimą gamintoją ir pardavėją, kuris gali užtikrinti aukščiausią kokybę individualiu atveju. Rinkitės sertifikuotus gaminius, kurie atitinka tarptautinius ekologinius kriterijus, t. y. neturi jokio kenksmingo poveikio aplinkai ar vartotojams.
Vilnonių gaminių priežiūra
Kad vilnonės šlepetės (ar kiti vilnos gaminiai) užtikrintų ilgaamžę eksploataciją, vilną turite tinkamai prižiūrėti. Jei renkatės 100 proc. vilnos gaminius, geriau jų neskalbti mašinoje, kadangi staigūs temperatūros pokyčiai gali turėti neigiamos įtakos gaminio kokybei, t. y. vilnos gaminiai gali išblukti, susitraukti, drabužio paviršius gali tapti šiurkštus ir nemalonus liesti. Dar viena problema yra tai, kad natūrali vilna nemėgsta cheminių skalbiklių. Vilnonius gaminius rekomenduojama skalbti rankomis, stengiantis išlaikyti vienodą temperatūrą (apie 30–40 laipsnių). Išskalbtų gaminių negalima džiovinti džiovyklėje ar spaudyti ir gręžti – palikite gaminį natūraliai džiūti ir vandeniui pačiam ištekėti. Vilnonius gaminius saugokite nuo tiesioginių saulės spindulių ir nepalikite saulėtoje vietoje. Be to, vilną gali pulti kandys, todėl siūlome šalia vilnonių šlepečių laikyti maišelius su apelsinų žievelėmis, kurios apsaugos nuo vabzdžių. Kai apelsinų kvapas bus nebejuntamas, žieveles pakeiskite naujomis.