Buitinės technikos prietaisai mūsų gyvenimą pavertė kur kas paprastesniu ir lengvesniu. Mes negalime neigti didžiulio komforto ir patogumo, kurį mums jie suteikia. Diena be mums įprastų buitinės technikos prietaisų yra pakankamai sudėtinga ir kupina streso. Tačiau šios žmonių sukurtos technologinės priemonės taip pat gali sugesti ar veikti ne visu pajėgumu, jei mes jomis tinkamai nesirūpinsime.
Tinkama ir gera buitinės technikos prietaisų priežiūra užtikrina ilgesnį jų tarnavimo laiką. Todėl pateikiame jums keletą labai naudingų buitinės technikos prietaisų priežiūros patarimų, kurie prailgins jų tarnavimo laiką ir padės pastariesiems veikti kur kas efektyviau.
Buitinės technikos priežiūra, padedanti sutaupyti daugiau lėšų
Tenka pripažinti, kad nemenka dalis mūsų iš tikrųjų deramai neįvertiname kasdien mūsų namuose veikiančių buitinės technikos prietaisų svarbos ir mūsų gyvenimui teikiamos naudos. O tai tiesiogiai atsispinti ir buitinės technikos priežiūroje, kuri dažnai būna nepakankama. Tačiau anksčiau ar vėliau tokie neteisingi mūsų įpročiai nulemia pakankamai dideles papildomas išlaidas, kurios atsiranda remontuojant arba keičiant buitinės technikos prietaisus. Todėl nei vienas vartotojas neturėtų pamiršti tinkamai pasirūpinti savo reguliariai naudojama buitine technike, be kurios išsiversti būtų labai sudėtinga.
Reguliariai valykite šaldytuvo durelių gumines tarpines
Sakoma, kad šaldytų ir šaldiklių tarnavimo laikas yra daugiau nei 10 metų, o kai kurie vartotojai teigia savo šaldytuvą sėkmingai naudoję ir daugiau nei du dešimtmečius. Todėl norint, kad ir jūsų naudojamas šaldytuvas tarnautų jums pakankamai ilgai, turėtumėte reguliariai patikrinti, kokia yra jūsų šaldytuvo ir šaldiklio durelių guminių tarpinių būklė. Kartas nuo karto patariama švelniai nuvalyti ant tarpinių besikaupiančius nešvarumus. Tam tereikia pasitelkti muilą ir vandenį, galiausiai nuvalytas tarpines nusausinant rankšluosčiu. Tai užtikrins, kad jūsų šaldytuvo ir šaldiklio durelės tvirtai užsidarys, išlaikant tinkamą vidaus temperatūrą ir išsaugant šaldytuve bei šaldiklyje laikomus maisto produktus šviežiais.
Nepamirškite išvalyti savo naudojamos mikrobangų krosnelės
Labai dažai nė nepastebime, kaip reguliariai mūsų namuose yra naudojama mikrobangų krosnelė. Tačiau tai reiškia, kad mes privalome daugiau dėmesio skirti ir jos reguliariam valymui. Žinoma, galite sakyti, kad mikrobangų krosnelės vidų išvalyti yra labai sudėtinga, kadangi maisto likučiai ant vidaus sienelių būna labai stipriai priskretę, todėl tokių užduočių jūs įprastai vengiate ir jas atidėliojate. Tačiau mikrobangų krosnelės valymas nebūtinai turi būti toks sudėtingas ir komplikuotas. Jos vidų jūs galite išvalyti garais. Tam tereikia į mikrobangų krosnelę įdėti dubenį su vandeniu ir citrinos gabalėliais bei įjungti mikrobangų krosnelę. Vandens garai padės jums kur kas lengviau išvalyti jūsų mikrobangų krosnelės vidų.
Užtikrinkite malonų indaplovės kvapą
Pastebima, kad didelė dalis žmonių mano, jog indaplovių valyti nereikia, nes indaplovės yra skirtos plauti indams (trumpiau tariant, vadovaujamasi logika, jog to, kas plauna – plauti nėra būtina). Tačiau toks požiūris gali pabloginti indaplovės veikimą ir taip pat nulemti labai prastą indaplovės skleidžiamą kvapą. Norėdami viso to išvengti, pasistenkite kartą per savaitę atlikti vieną labai paprastą indaplovės „valymo procedūrą“ – įjunkite įprastinį plovimą (be indų) su vienu puodeliu vyno acto. Tai užtikrins, kad jūsų indaplovės vidus būtų švarus ir skleidžiantis puikų kvapą. Žinoma, kartais to nepakanka ir jei indaplovė yra naudojama pakankamai dažnai, anksčiau ar vėliau indaplovės remontas (https://www.vilniausmeistrai.eu/aptarnaujama-technika/indaplovi%c5%b3-remontas/) gali būti neišvengiamas. Todėl jei naudodamiesi savo indaplove jūs pastebėsite tam tikrų neigiamų pakitimų jos veikimo metu, nedelsdami kreipkitės į buitinės technikos remonto specialistus.
Išvalykite jūsų namuose veikiančio oro kondicionieriaus filtrą
Savo būste naudojamo oro kondicionieriaus filtrą turėtumėte išvalyti vieną arba du kartus per mėnesį, užtikrinant optimalų oro cirkuliavimą. Jei oro kondicionierius veikia su daugkartinio naudojimo filtru, išsiurbkite iš jo visas dulkes ir kitus nešvarumus. Tuo tarpu, jei naudojamas vienkartinis filtras, tiesiog išimkite jį ir pakeiskite nauju filtru.
Išvalykite trupinius iš skrudintuvės
Daugybė žmonių visiškai pamiršta apie savo kasdien naudojamų skrudintuvių tinkamą priežiūrą. Tiesą sakant, kai kurie vartotojai apskritai niekuomet nėra valę savo skrudintuvės. Tačiau jei skrudintuvė nebus reguliariai valoma, iš jos vidaus pašalinant trupinius, tai galiausiai gali sukelti ir rimtą gaisro pavojų. Atsižvelgiant į tai, kaip dažnai naudojate savo turimą skrudintuvę, būtų naudinga trupinius iš jos išvalyti bent kartą per savaitę.
Nuvalykite viryklės ar kaitlentės paviršių
Ant viryklės ir kaitlentės paviršių išsiliejęs ir priskretęs maistas gali sutrikdyti jų veikimą. Jei norite, kad jūsų viryklė arba kaitlentė veiktų sklandžiai ir naudojimosi metu nekiltų jokio degėsių ir svilėsių kvapo, reguliariai nuvalykite jų paviršių. Tokioms užduotims atlikti naudokite kempinėlę ir viryklių bei kaitlenčių valymui skirtas priemones.
Pakeiskite vandens filtrą
Jei jūsų virtuvėje yra naudojamas vandens filtras, tuomet turėtumėte pasirūpinti jo savalaikiu keitimu. Specialistai rekomenduoja vandens filtrą keisti kas 3-6 mėnesius arba netgi dar dažniau – ypač, jei jūs pastebite pasikeitusi vandens spaudimą ar jo spalvą.
Patikrinkite skalbimo mašinos žarnas
Apsisaugokite nuo bet kokių vandens pratekėjimų ir nutekėjimų reguliariai patikrindami savo naudojamos skalbimo mašinos žarnas. Norint tai padaryti, tikrai nebūtina būti skalbimo mašinų meistru. Tiesiog kartas nuo karto apžiūrėkite už jūsų skalbimo mašinos esančias žarnas ir įvertinkite jų būklę. Taip pat yra naudinga skalbimo mašinos žarnas pakeisti kartą per penkerius metus.
Tinkamai pasirūpinkite savo džiovykle
Jei nenorite, kad jūsų reguliariai naudojama džiovyklė perkaistų, visuomet būkite tikri, kad jos ventiliacinės angos nėra užsikišusios ir oras gali lengvai cirkuliuoti. Jei pastebite, kad džiovyklė pernelyg įkaista, patikrinkite ventiliacines angas ir džiovyklės vidų. Jei matote užsikimšusias angas, pašalinkite atsiradusias kliūtis. Jei to padaryti įprastiniais būdais nepavyksta, kreipkitės į profesionalius buitinės technikos remonto meistrus.
Neperkraukite savo šaldytuvo
Niekuomet neperkraukite savo šaldytuvo, jei norite, kad jis veiktų efektyviai, o jame laikomi maisto produktai išliktų švieži. Jei šaldytuvas yra perkrautas, tuomet jo kompresorius veikia kur kas stipriau, o tai reiškia, kad taip pat padidėja ir elektros sąnaudos, padidinant bendras patiriamas išlaidas. Be to, turite žinoti, kur ir kokie maisto produktai turėtų būti laikomi jūsų šaldytuve.
Neperkraukite savo skalbimo mašinos
Vienas iš pačių paprasčiausių, tačiau bene svarbiausių patarimų besinaudojantiems skalbimo mašina yra susijęs su skalbinių kiekiu – jokiu būdu neturėtumėte perkrauti savo skalbimo mašinos. Kur kas efektyviau skalbti mažesnį skalbinių kiekį. Priešingu atveju jūsų skalbimo mašinos tarnavimo laikas gali gerokai sutrumpėti. Taip pat niekuomet savo skalbimo mašinoje neskalbkite didelių kilimų ar guminių kilimėlių.
Ko neturėtumėte daryti su mikrobangų krosnele
Niekuomet į savo mikrobangų krosnelę neturėtumėte dėti jokių metalinių daiktų. Taip pat visuomet atminkite, kad prieš šildydami maistą mikrobangų krosnelėje, nuo jo turėtumėte nuimti aliuminio foliją, tokiu būdu išvengdami gaisro pavojaus. Be to, niekada negalima šildyti neišpakuoto/uždengto maisto. Kai jūsų mikrobangų krosnelė yra įjungta, jos viršus neturėtų būti uždengtas.
Buitinės technikos prietaisų tinkama priežiūra yra raktas į ilgesnį jų tarnavimo laiką. Tokiu būdu ne tik užtikrinamas didesnis buitinės technikos našumas, tačiau taip pat yra sumažinami ir jos remonto kaštai.